Cztery grudziądzkie ulice zmienią nazwy [lista ulic]

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wydał zarządzanie o zmianie nazw czterech ulic w Grudziądzu. Wszystko w zgodzie z ustawą dekomunizacyjną.
 Google Street View

Zmian nazw ulic kojarzących się z poprzednim ustrojem miały dokonać samorządy. Władze m.in. Grudziądza tego nie uczyniły. Zarządzenie w tej sprawie wydał więc wojewoda kujawsko-pomorski.

Jego decyzją zmienią się nazwy czterech grudziądzkich ulic:
- ulicy Leona Kruczkowskiego została nadana nazwa gen. Kazimierza Sosnkowskiego
- ulicy Lucjana Szenwalda została nadana nazwa Czesława Szachnitowskiego
- ulicy Buczka została nadana nazwa Gryfa Pomorskiego
- ulicy 6 marca została nadana nazwa Anny Walentynowicz

Zarządzenie wchodzi w życie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym.

Łukasz Szalkowski

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

20.02.2018, 19:42

chyba tyle, że siedziała w śledztwie do sprawy sądowej......

08.02.2018, 22:49

Dziwię się, że chore zachowania znajdują naśladowców wśród myślących.

08.02.2018, 22:47

Jak znowu przyjadę to i tak będę posługiwał się starymi nazwami. Kino GKO zawsze bedzie dla mnie na ul. 6 Marca.

07.02.2018, 10:22

Kiedy ten cyrk który wyprawia nam pis się skończy. Dzięki zwykły pośle Jarosławie, teraz mam kupę biegania ze zmienianiem dokumentów, mi nazwa ulicy nie przeszkadzała, była pop prostu neutralna...

28.01.2018, 21:47

A co wspólnego z Grudziądzem ma A.Walentynowicz? Nie można było nadać imienia innej osoby związanej z naszym miastem? I co do zmiany miał wojewoda?

27.01.2018, 10:00

A co mówi na to psychiatra ?

27.01.2018, 09:20

Jak dla mnie to tylko wprowadzanie zamieszania niech raz ustalą jak powinny te ulice się nazywać nazwy powinny być neutralne bo kto rządzi tak zmienia to jest jakaś hiprokryzja ktoś przecież musi na tym zarobić znając życie ktosz jaki powiedzą że zmianą nazw będzie absurdalny

27.01.2018, 08:24

Te ulice można było nazwać ulicami Tadeusza Rydzyka. Jarka Kaczyńskiego i Antonoego Macierewicza.

26.01.2018, 18:42

A jaki to komunista ten 6ty marca?