Derby województwa dla Zawiszy. Pechowy mecz Olimpii [wideo]

Kamil Zieliński
Olimpia prezentowała się dziś zdecydowanie lepiej, jednak to Zawisza zagrał skuteczniej i wygrał derby.

Pierwsza połowa rozpoczęła się po myśli grudziądzan. Już w pierwszej minucie wywalczyli rzut rożny, po którym oddali celny strzał. Na prowadzenie Olimpia wyszła w 14. minucie. Piłkę w pole karne bydgoszczan świetnie dograł Skórecki, co strzałem głową w "okienko" wykończył Kurowski.

Olimpia po zdobyciu bramki nadal zdecydowanie przeważała. Zawisza nie miał żadnej okazji, by zagrozić rywalom. Gospodarze częściej byli przy piłce i walczyli o każdy metr boiska. W 35. minucie dość niespodziewanie wyrównali goście. Kowalczyk wybił piłkę wprost pod nogi Lewickiego, który świetnym strzałem sprzed pola karnego nie dał szans Fabiniakowi.

Po przerwie piłkarze Zawiszy zaczęli grać wyżej, co nieco utrudniło rozegranie piłki grudziądzanom. Po dość wyrównanym fragmencie spotkania, znowu to Olimpia doszła jednak do głosu. Kilka razy bramce Sapeli zagrażał m. in. Kaczmarek czy Smoliński. Kolejną bramkę strzelili jednak goście. Dogranie Miki wykorzystał Drygas, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Chwilę później było już 1:3. Z rzutu wolnego pięknie uderzył Mica i nie dał szans Fabiniakowi. Minutę później w polu karnym Zawiszy faulowany był Djousse. Kaczmarek pewnie wykorzystał "jedenastkę" i dał swojej drużynie nadzieję na choćby jeden punkt.

Olimpia Grudziądz 2:3 Zawisza Bydgoszcz
1:0 - Kamil Kurowski (14')
1:1 - Szymon Lewicki (35')
1:2 - Kamil Drygas (77')
1:3 - Mica (80')
2:3 - Marcin Kaczmarek (82' - karny)

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak - Marcin Woźniak, Michal Piter-Bućko, Michał Łabędzki, Paweł Kowalczyk - Wojciech Reiman, Marcin Smoliński (81' Fabian Pawela), Kamil Kurowski (72' Arkadiusz Kasperkiewicz), Marcin Kaczmarek, Patryk Skórecki - Adam Cieśliński (61' Donald Djousse).
Rezerwowi: Michał Wróbel, Adrian Bielawski, Tomasz Lewandowski, Arkadiusz Kasperkiewicz, Adam Banasiak, Fabian Pawela, Donald Djousse

Zawisza Bydgoszcz: Łukasz Sapela - Kamil Drygas, Blazo Iumanović, Maciej Kona, Szymon Lewicki (90' Arkadiusz Gajewski), Jakub Łukowski (68' Mica), Jakub Smektała (46' Sebastian Kamiński), Łukasz Nawotczyński, Tomasz Wełnicki, Visili Panajotov, Krzysztof Nykiel
Rezerwowi: Damian Węglarz, Mica, Sebastian Kamiński, Arkadiusz Gajewski, Piotr Stawarczyk, Damian Ciechanowski, Sylwester Patejuk