GKS Tychy - Olimpia Grudziądz [relacja live]

pomorska.pl
W ramach piątej kolejki I ligi, GKS Tychy podejmie Olimpię Grudziądz. "Biało-zieloni" w niedzielę po raz pierwszy w tym sezonie mogli cieszyć się ze zwycięstwa, a po czterech meczech mają cztery "oczka". Drużyna, która dziś zwycięży, przedostanie się w okolice środka tabeli. Początek spotkania o godz. 19.

GKS Tychy 1:1 Olimpia Grudziądz
27' Karol Angielski
51' Wojciech Szumilas

GKS Tychy: Paweł Florek, Tomasz Górkiewicz, Tomasz Boczek, Daniel Tanżyna, Maciej Mańka, Jakub Kowalski (67' Mateusz Mączyński), Mateusz Bukowiec, Stepan Hirskyi (46' Wojciech Szumilas), Łukasz Grzeszczyk, Marcin Radzewicz (85' Mateusz Grzybek), Jakub Świerczok.
Rezerwowi: Marek Igaz, Mariusz Zganiacz, Mateusz Grzybek, Wojciech Szumilas, Seweryn Gancarczyk, Mateusz Mączyński, Adam Varadi.

Olimpia Grudziądz: Jakub Wrąbel, Damian Ciechanowski, Matic Zitko, Mariusz Malec, Marcin Woźniak, Dariusz Kłus, Arkadiusz Kasperkiewicz (79' Marcin Smoliński), Damian Michalik (84' Adam Banasiak), Jakub Łukowski, Marcin Kaczmarek, Karol Angielski.
Rezerwowi: Patryk Królczyk, Lukas Klemenz, Adam Banasiak, Patryk Skórecki, Marcin Smoliński, Daniel Kraska, Radosław Jasiński.

90'+3 Koniec spotkania
90' Sędzia do podstawowego czasu gry doliczył 3 minuty
89' Szumilas uderzał z rzutu wolnego i z problemami obronił Wrąbel
88' Szumilas faulowany około 30 metrów od bramki Olimpii
86' Górkiewicz dograł w pole karne grudziądzan, ale czujni obrońcy z drużyny gości wybili piłkę
85' Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Grzybek za Radzewicza
84' Banasiak zastąpi Michalika
82' Kaczmarek dogrywał w pole karne z rzutu wolnego, piłkę chwycił Florek
79' Smoliński zastąpił Kasperkiewicza
77' Szumilas popędził prawa stroną boiska, ale nie zdołał opanować piłki
76' Świerczok z bliska strzela prosto w golkipera gości
75' Dogranie w pole karne tyszan i Mączyński świetna interwencją wybija piłkę
73' Świerczok "huknął" na bramkę Wrąbla, golkiper Olimpii z trudem obronił tę piłkę
71' Szumilas uderzał sprzed pola karnego, ale piłka minęła słupek bramki gości
69' Michalik faulowany w okolicach środka boiska
68' Radzewicz padł w polu karnym Olimpii, ale sędzia nie wskazał na "wapno"
67' Z boiska schodzi Kowalski. Zastąpi go Mączyński
66' Grudziądzanie atakowali prawą stroną, ale skutecznie powstrzymał ich Tanżyna
64' Szumilas faulował jeszcze na połowie rywali
62' Grudziądzanie mają przewagę i próbują szybko strzelić kolejnego gola
61' Michalik na pozycji spalonej
60' Boczek zatrzymuje akcję grudziądzan
58' Tyszanie umieszczają piłkę w siatce, jednak wcześniej sędziowie zasygnalizowali pozycję spaloną jednego z graczy GKS-u
57' Łukowski ukarany żółtym kartonikiem
57' Grudziądzanie wywalczyli rzut rożny, jednak po dośrodkowaniu piłkę wybili gospodarze
56' Świerczok faulował w ataku
53' Przed szansą Grzeszczyk, jednak źle trafił w piłkę
51' Szumilas przymierzył z dystansu, doprowadzając do wyrównania
49' Po rzucie wolnym dosrodkowanie w pole karne GKS-u i piłkę wybijają gospodarze. Ta trafiła znowu pod nogi piłkarza Olimpii, który zdecydował się na strzał
48' Skuteczna interwencja Boczka, który we własnym polu karnym odebrał piłkę Woźniakowi
47' Angielski faulowany na własnej połowie. Dośrodkowanie przed pole karne tyszan, jednak na tym akcja Olimpii się skończyła
46' Pozątek drugiej części meczu!
46' Pierwsza ziana w drużynie gospodarzy. Hirskyi schodzi z boiska, zastąpi go Szumilas

45' Koniec pierwszej części spotkania
45' Po strzale grudziądzan piłka znowu odbiła się od poprzeczki bramki Florka!
44' Faul na Łukowcu na połowie GKS-u
43' Łukowski znalazł się na pozycji spalonej, co nie umknęło uwadze sędziego
42' Grzeszczyk zdecydował się na strzał, ale byłw trudnej pozycji i piłkę bez problemu chwycił Wrąbel
40' Gra nieco się uspokoiła i toczy się w środkowej strefie boiska
38' Z około 12 metrów strzelał Świerczok, ale nie na tyle mocno i celnie by zaskoczyć Wrąbla. Futbolówka w rękach bramkarza "biało-zielonych"
37' Kowalski dogrywa w pole karne Olimpii, dobrze ustawieni grudziądzanie wybijają jednak piłkę
37' Tyszanie starają się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania, jednak przez pośpiech w ich grę wkrada się sporo zdenerwowania i niedokładności
35' Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Grzeszczyk. Piłka poszybowała jednak ponad poprzeczką
34' Gospodarze mają rzut rożny po zablokowanym strzale Świerczoka
33' Michalik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, ale przestrzelił!
32' Hirskyi faulował na połowie grudziądzan
31' Tanżyna popędził z piłką w kierunku bramki grudziądzan, ale znowu czujni obrońcy Olimpii
30' Świerczok faulowany jeszcze na połowie GKS-u
27' Jeden z grudziądzan oddał mocny strzał z dystansu, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Futbolówka odbiła wróciła w pole karne i głową dobił ją Angielski!
25' Świetna akcja grudziądzan i tylko dalekie wyjście Florka uratowało GKS przed stratą gola! Chwil później golkiper tyszan popisał się kolejną świetną interwencją
24' Grzeszczyk oddał strzał z ostrego kąta, piłka minęła słupek bramki tyszan
22' Kaczmarek zatrzymany przez tyskich defensorów 16 metrów od bramki gospodarzy
20' Prosty błąd piłkarzy Olimpii w ataku i gospodarze stanęli przed szansą na kontrę. Źle ją jednak rozegrali i piłka trafiła w ręce Wrąbla
19' Dobre podanie do Angielskiego, który był jednak na pozycji spalonej
18' Mańka faulował niedaleko bramki grudziądzan
16' Olimpia wywalczyła rzut rożny. Piłkę po dośrodkowaniu wybił Florek
15' Górkiewicz miał trochę miejsca i zdecydował się na strzał. Piłka minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Wrąbla!
13' Mańka faulowany w środku pola
11' Akcja gospodarzy, jednak Mańka nie wyczuł zamiarów Radzewicza i piłka opuściła boisko
9' Dobre dośrodkowanie Kaczmarka w pole karne! Strzał jednego z grudziądzan minimalnie ponad poprzeczką bramki tyszan
8' Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy, którzy wybijają piłkę
7' Faul na zawodniku Olimpii, około 40 metrów przed bramką GKS-u
5' Faulowany był jeden z tyszan. Z rzutu wolnego szybko wznowili gospodarze, jednak chwilę później stracili piłkę
4' Szybką akcję wyprowadzała Olimpia, jednak Boczek dobrze zachował się w obronie. Florek chwycił piłkę i wybił w pole, rozpoczynając kontratak swojego zespołu
3' Grzeszczyk dośrodkował z rzutu rożnego. W polu karnym Olimpii zrobiło się małe zamieszanie, ale piłka ostatecznie minęła linię końcową. Z piątek metra wznowi Wrąbel
2' Dosrodkowanie z rzutu rożnego poza boisko wybił Wrąbel. Gospodarze mają szansę na kolejne dogranie z narożnika
2' Dośrodkowanie w pole karne grudziądzan. Piłkę wybijają przyjezdni i tyszanie mają pierwszy rzut rożny
1' Rozpoczęli gospodarze!