Grudziądz jest kuźnią talentów. Adrian Tekliński wygrał w Portugalii!

Maryla Rzeszut
Będąc zawodnikiem Stali/Ocetix/Iglotex Adrian Tekliński wystąpił w barwach reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Mają satysfakcję szkoleniowcy Stali, że spod ich ręki wyszedł zawodnik, który trafił do zawodowej grupy kolarskiej i odnosi sukcesy na europejskich torach.

Adrian Tekliński właśnie wygrał międzynarodowe zawody Trofeu Internacional Literio Marques. Od początku szło mu bardzo dobrze. "Wykosił" rywali w scratchu, wyścigu indywidualnym na dochodzenie oraz wyścigu eliminacyjnym!

Turniej rozgrywany był w kategorii bardzo ciężkiego omnium, w którym szanse mają tylko wszechstronni kolarze. Takim zawodnikiem jest Tekliński. W Portugalii pokonał m.in. Brytyjczyka Bena Swifta (złoty i trzykrotnie srebrny medalista mistrzostw świata, zawodnik profesjonalnej grupy Team Sky Procycling).

W całym turnieju, w serii omnium, Tekliński triumfował w aż czterech konkurencjach a raz był na mecie drugi.
Wygrał w scratchu, wyścigu indywidualnym na dochodzenie, wyścigu eliminacyjnym oraz wyścigu na 1 km.
Drugie miejsce zajął w wyścigu ze startu lotnego, tylko w punktowym był 12. Łączny dorobek (zgromadził 206 "oczek") dał mu w zawodach 1. miejsce!

W ten sposób, w pięknym stylu, bezapelacyjnie wygrał Internacional Litério Marques w Portugalii. Drugi był Gael Suter (181), trzeci Oliver Wood (170) a dopiero czwarty, uznawany za faworyta, Ben Swift (161).