Koszykarze Stali Grudziądz wygrali z Astorią Bydgoszcz [zdjęcia, wideo]

Koszykarze Stali Grudziądz wygrali z Astorią Bydgoszcz [zdjęcia]
Koszykarze Stali Grudziądz wygrali z Astorią Bydgoszcz [zdjęcia] Łukasz Szalkowski
Grudziądzcy koszykarze pewnie wygrali z Astorią Bydgoszcz 80:59. To czwarta wygrana zawodników Stali z rzędu.

Stal Grudziądz - Astoria I Bydgoszcz 80:59 (14:12, 37:27, 61:39, 80:59)

W niedzielnym meczu to grudziądzanie byli zdecydowanymi faworytami. W pierwszej połowie jednak tego nie potwierdzali. Choć na początku spotkania Stal zyskała kilka punktów przewagi, to pierwszą kwartę zakończyła prowadzący tylko dwoma punktami. W drugiej kwarcie goście nie dali rywalom odskoczyć i cały czas utrzymywali dystans. W połowie drugiej kwarty był remis po 20. Wtedy Stal doszła do głosu i zdołała wypracować sobie przewagę. Do szatni gospodarze schodzili przy wyniku 37:27.

Po przerwie grudziądzanie wreszcie zaczęli grać lepiej w obronie, przez co młodzi zawodnicy Astorii się pogubili. To pozwoliło Stali odskoczyć i trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 61:39. W ostatniej odsłonie spotkania gospodarze pozwolili rywalom na jeszcze mniej i w pewnym momencie prowadzili nawet różnicą 26 "oczek". W drugiej części czwartej kwarty gracze z Bydgoszczy odrobili kilka punktów, ale końcówka znów należała do gospodarzy, którzy pewnie wygrali 80:59.

Stal po kolejnym wygranym spotkaniu zajmuje trzecie miejsce w tabeli, z dorobkiem 22 punktów. Już w czwartek grudziądzcy koszykarze zagrają na trudnym terenie we Włocławku.