„Pozdrowienia dla panów policjantów z Grudziądza „Pozdrowienia dla panów policjantów z Grudziądza

„Pozdrowienia dla panów policjantów z Grudziądza. Nie było za szybko. Bardzo” - napisał Kuba Wojewódzki na Instagramie. Fotka zebrała ponad 33 tysiące polubień internautów. (© Instagram)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

206 km/h gnał Kuba Wojewódzki po autostradzie pod Grudziądzem. Policjanci, którzy nie wręczyli mu mandatu i sfotografowali się z celebrytą zostali ukarani naganami.

Uśmiechnięty Kuba Wojewódzki i policjanci grudziądzkiej drogówki pozujący na tle zielonego lamborghini - niewinne zdjęcie, które celebryta wrzucił na swój profil na Instagramie wywołało prawdziwą lawinę.

Bo Wojewódzki opisał je: „Pozdrowienia dla panów policjantów z Grudziądza. Nie było za szybko. Bardzo”. Fotka zebrała ponad 33 tysiące „polubień” internautów. Ale też rozbudziła pytania: o ile za szybko jechał Wojewódzki. I czy dostał mandat.

Szef policji w Grudziądzu zarządził skontrolowanie tej interwencji. Mimo że od zatrzymania Kuby minął już miesiąc, p.o. rzecznika grudziądzkiej policji Maciej Szarzyński powtarza: - Do zakończenia prowadzonych czynności, nie udzielamy informacji w tej sprawie.

---------------
Zobacz też:
Zdjęcie Kuby Wojewódzkiego z policjantami z Grudziądza robi furorę w sieci

---------------

Nam udało się jednak dowiedzieć, że Kuba Wojewódzki jechał z prędkością 206 km na godzinę, czyli o 66 km szybciej niż pozwalają na to przepisy na autostradzie. Mimo tak dużego przekroczenia prędkości, celebryta nie dostał mandatu. Wykpił się wspólnym zdjęciem z funkcjonariuszami.

Zgodnie z przepisami policjanci mogli na Wojewódzkiego nałożyć mandat jeszcze przez 14 dni od dnia jego zatrzymania. O jego wręczenie grudziądzka policja zwróciła się do komendy w Warszawie. Jednak stołeczni policjanci spóźnili się o... jeden dzień.

Czy Wojewódzki nie odpowie za zbyt szybką jazdę? Niekoniecznie: policjanci wniosek o jego ukaranie skierują do sądu.

Drugim torem toczy się postępowanie wobec funkcjonariuszy, którzy nie wręczyli mandatu Wojewódzkiemu. Ukarani zostali naganami, ale mogą się jeszcze odwołać do komendanta wojewódzkiego policji.

W tej sprawie wysłaliśmy pytania do Kuby Wojewódzkiego i rzeczniczki prasowej TVN odpowiedzialnej za jego program. Niestety nie odpowiedzieli na nie.


Rafał Maślak: Wszyscy ostrzegali mnie przed wywiadem u Kuby Wojewódzkiego.
Agencja TVN

Czytaj także

  Komentarze (113)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  ZDENERWOWANY (gość) (rooki)

  A INNEMU TO BY DOJEBALI ZE BY SIE NIE POZBIERAŁ . WYSKOCZY TAKI Z ISKRA KTORA NA DRZEWIE POKAZE PREDKOSC I JESZCZE NIECHCE POKAZAC HOMOLOGACJI NA NIA A TA LASEROWA CZY COS TEZ PRODUCENT PISZE ZE ZE STATYWU DO 90 M POMIAR A NIE Z REKI JAK WYBOROWY STRZELEC Z KILOMETRA

  ZDENERWOWANY (gość)

  A DOMNIE SIE PRZYCZEPILI ZE PARKUJE TAK AUTO ZEBY NIKT MI GO NI OBIŁ A TERAZ CHCA MI SPAWE W SADZIE ZALOZYC A NIEUDACZNICY NIE ZNAJDA TEGO PALANTO CO MI DRZWI OBIŁ !!!!!!!! A JAK BUZY STOJA DWA LATA NIE RUSZANIE I MIEJSCE TUPY ZAJMUJA TO JEST DOBRZE ALBO WPIEPSZY SIE SPRINTEREM MAX MIEDZY BLOKI NA MALY PARKING I DWA MIEJSCA ZAJMUJE

  Tytus (gość)

  Ostatnio dostałem mandat za prędkość w lesie 68 km/h, zero żywej duszy, pusta droga ale ktoś ustawił znak, że to miasto i nie było tłumaczeń. Dzięki takim ludziom jak Wojeówdzki i mylink (koment) nasze społeczeństwo jest tak rozwarstwione. Są uprzywilejowani (celebryci, kod, po, n) którzy za nic mają sobie polskie prawo i państwo polskie jako takie. A nazywanie Polakami -"polaczkami" tak jak to uczynił mylink, jest to po prostu splunięcie z uśmiechem komuś w twarz.

  mylink (gość)

  Nagana nie należy się policjantom - sąd pracy to potwierdzi. Dali pouczenie i mieli do tego prawo. Jadący autem dostał pouczenie i zapewne już tak szybko nie jechał, żeby nie narazić się na utratę prawa jazdy. Czyli prewencja skuteczna. I tak trzymać panowie policjanci. Nie zawsze karanie mandatem jest korzystne. Robienie teraz z tego afery, to czysta zawiść polaczków.

  Eror (gość)

  Dwóch przystojnych facetów i jeden przymuł czyli zrobiony po pijaku przez SBeka z Koszalina...Czyli taka nicość męska ......

  zybix (gość)

  A ja ku.... dostałem mandat za parkowanie pod blokiem bo strefa zamieszkania trzeba normy powyrabiać na koniec roku żeby Mikołaj przyszedł na święta i tak P. policjanci 3 raz w ciągu 10 dni podjeżdżali na osiedle i kosili mandaty

  obiektywny (gość)

  Bardzo dobrze,że zostali ukarani. Chcieli być słynni to mają. Teraz po zabraniu im trzynastki i od 20-50 procent dodatku, bo przy takiej karze ich przełożony musi obligatoryjnie to zastosować, niech ten szurnięty celebryta im to zwróci. To było do przewidzenia, że ich przełożeni po zobaczeniu takiego materiału tak postąpią, bo tak stanowi prawo. Tak samo ja zakazuje celebrytom robienia pośmiewiska z tego prawa.

  KŁANIAsięPOLSZCZYZNA (gość) (Kali)

  poniewarz; otrzymac mandaty; odstempie; postempowanie; przecierz; interwncje - Kali mam nadzieję, że nie jesteś policjantem, bo twój styl pisania wskazuje raczej na "wsiowego tępaka". Na forach raczej się tak nie "rozwijaj" - będzie mniejszy wstyd.

  rooki (gość)

  Tekst artykułu KPOW i koniec tematu mogli pouczyć?? mogli w ich ocenie środek pouczenia jest "wystarczającą reakcja na wykroczenie"

  Art. 61. § 1. Można odmówić wszczęcia postępowania, a wszczęte umorzyć,
  także wtedy, jeżeli:
  1) w sprawie o ten sam czyn, jako mający jednocześnie znamiona przestępstwa i
  wykroczenia, postępowanie karne zostało już prawomocnie zakończone
  orzeczeniem skazującym lub toczy się postępowanie karne z oskarżenia
  publicznego;
  2) wobec sprawcy zastosowano środek oddziaływania w postaci pouczenia,
  zwrócenia uwagi lub ostrzeżenia albo środek przewidziany w przepisach o
  odpowiedzialności dyscyplinarnej lub porządkowej, a środek ten jest
  wystarczającą reakcją na wykroczenie.
  § 2. Na postanowienie o umorzeniu postępowania z przyczyn wskazanych w § 1
  przysługuje zażalenie.
  § 3. W sprawie o wykroczenie, w której odmówiono wszczęcia postępowania lub
  je umorzono, można podjąć postępowanie w terminie 3 miesięcy od uprawomocnienia
  się orzeczenia w sprawie o przestępstwo, jeżeli orzeczeniem tym uniewinniono
  oskarżonego lub umorzono postępowanie, a nie ustała jeszcze karalność wykroczenia

  Moto_fan (gość)

  Umówmy się, jak na Lambo to bardzo wolno- nawet prowadzonego przez takiego paj aca jak Woj.. Tego typu samochód przy prędkości 206 km/h zachowuje się o wiele stabilniej i bezpiecznie niż Panda przy prędkości 100 km/h

  www (gość)

  Słusznie , zwykłych ludzi karzą za 20 km przekroczenia. Chcieli zabłysnąć to i zabłysnęli - powinno się ich wydalić ze służby !!!!!