Lech Poznań - Olimpia Grudziądz [zapis relacji na żywo]

Lech Poznań - Olimpia Grudziądz [relacja live]
Lech Poznań - Olimpia Grudziądz [relacja live] Łukasz Szalkowski
Pierwszy letni sparing Olimpii za nami. Grudziądzanie w Gniewinie zmierzyli się z Lechem Poznań. Przegrali.

Lech Poznań 2:1 Olimpia Grudziądz
29' Piter-Bućko
44' Kownacki
58' Kownacki

Lech Poznań: Maciej Gostomski. Kebba Ceesay, Dariusz Dudka, Marcin Kamiński, Tomas Kadar, Abdul Aziz Tetteh, Łukasz Trałka, Karol Linetty, Szymon Pawłowski, Dawid Kownacki, Marcin Robak

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak, Adam Banasiak, Michal Piter-Bućko, Michał Łabędzki, Bartosz Jaroch, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński, Paul Grischok, Marcin Kaczmarek, Adam Cieśliński, Donald Djousse

90' Koniec dzisiejszego sparingu. Olimpia nieznacznie przegrała z Lechem Poznań
89' Żółta kartka dla Lewandowskiego
87' Ładna akcja Skóreckiego, który minął rywala na skrzydle, zagrywał w pole karne, ale tam nie było nikogo, kto mógłby oddać strzał
80' Banasiak wrzucał z rzutu rożnego w pole karne Lecha. Główka jednego z grudziądzan niecelna i od bramki rozpocznie Lis
78' Holman znalazł się niepilnowany kilkanaście metrów od bramki, Wróbel wyszedł w jego stronę. Gracz Lecha widząc ruch bramkarza, podciął piłkę i niemal wpadła "za kołnierz" golkiperowi Olimpii!
73' Banasiak strzelił z 30 metrów, ale piłkę pewnie chwycił Lis
70' Przerwa na uzupełnienie płynów
68' ze świetną kontrą wychodzili grudziądzanie, ale Banasiaka sfaulował Tetteh. Żółta kartka dla Lechity
65' Ładna piłka do Kamińskiego, który próbował ją przyjąć, ale po odbiciu od nogi uderzyła go w głowę i opuściła boisko
63' Ceesay ukarany żółtą kartką za odepchnięcie bez piłki jednego z piłkarzy Olimpii
62' Cieśliński wypuszczony skrzydłem, ale zatrzymał go obrońca
58' Piękna akcja Lecha i gol! Douglas idealnie dograł na głowę Kownackiego, który nie miał problemów z wpakowaniem jej do siatki
54' Gra toczy się w środku pola. Teraz to Lech ma przewagę
52' Holman na spalonym
49' Lewandowski był bliski strzelenia "samobója". Uratowała go jednak w poprzeczka
48' Grischok "wypuszczony" z lewej strony pola karnego, zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale niecelnie
47' Ładne podanie do Douglasa, jednak ten znajdował się na spalonym
46' Początek drugiej połowy

45' Sędzie kończy pierwszą część dzisiejszego sparingu
45' Wrzutka w pole karne Lecha z rzutu wolnego, piłkę na 35 metr wybił jeden z graczy Mistrza Polski, tam był niepilnowany Smoliński, który strzelił wysoooooko ponad bramką
44' Remis! Robak otrzymał ładne podanie, oddawał strzał, ale był on niecelny. Piłka trafiła jednak pod nogi Kownackiego, który z kilku metrów strzelił na pustą bramkę
43' Tempo meczu nieco spadło.
38' Ależ szansa Olimpii! Piłka z rzutu wolnego trafiła do Łabędzkiego, który zagrał do Cieślińskiego, wychodzącego sam na sam z Gostomskim. Napastnik Olimpii musnął piłkę i toczyła się ona do bramki. Sprzed samej linii w ostatniej chwili wybił ją jeden z obrońców Mistrza Polski
37' Kownacki faulował Banasiak i został ukarany żółtą kartką
33' Długie podanie do Robaka, pojedynek biegowy gracza Lecha z Piterem-Bućko. Słoweński obrońca wślizgiem wygarnął piłkę rywalowi, a chwilę później wybił ją na aut
29' Goooool! Po wrzutce w pole karne z rzutu rożnego, główkował Piter-Bućko i trafił do siatki!
29' Ładna wrzutka w pole karne, jeden z lechitów ratował sytuację wybijając piłkę po raz kolejny poza boisko
28' Po rzucie rożnym piłka trafiła w słupek. Wybił ją chwilę później gracz Lecha, aut dla grudziądzan na wysokości pola karnego
27' Djousse ładnie minął rywala na lewym skrzydle, próbował zgrać do partnera w pole karne, ale Gostomski odbił piłkę. Rzut rożny
25' Grischok ze skrzydła zszedł w kierunku środka boiska i zagrał w okolice 16 metra do Djousse. Podanie okazało się jednak zbyt mocne i futbolówkę chwycił golkiper Lecha
22' Przerwa na uzupełnienie płynów
21' Dobre, prostopadłe podanie do Djousse, ale nowy nabytek Olimpii był na spalonym
20' Na razie mecz nie jest szczególnie ciekawy. Olimpia długo rozgrywa piłkę, Lech próbuje grać z pierwszej piłki, ale popełnia sporo błędów
16' Dobrze Olimpia. Piłkę w środku pola świetnie utrzymał Djousse, piłka trafiła do Grischoka, który przeniósł ciężar gry na drugą stronę boiska. Tam Kaczmarek próbował "miękko" wrzucić w pole karne, ale dobrze przeczytał to Gostomski i pewnie chwycił piłkę
13' Akcja Lecha jak po sznurku, świetna piłka wyłożona Pawłowskiemu, ale znajdował się on na spalonym
11' Grischok ze skrzydła zagrał ładną piłkę do wbiegającego Cieślińskiego, ale w ostatniej chwili futbolówkę chwycił Gostomski
10' Na razie gra
10' Łabędzki sfaulował na własnej połowie tuż przy linii bocznej
8' Faul Djousse na Trałce w środku pola
7' Idealna piłka nad obrońcami Olimpii do Pawłowskiego, który znalazł się w bardzo dobrej sytuacji. Próbował uderzyć po długim słupku, ale zrobił to niecelnie
3' Ładna akcja Lecha, podanie z prawego skrzydła do samotnego Kownackiego, który z "pierwszej piłki" uderzył daleko od bramki Olimpii
1' Rozpoczęli grudziądzanie