Lechia Gdańsk - Olimpia Grudziądz [wynik na żywo]

Łukasz Szalkowski/archiwum
Trwają przygotowania do rundy wiosennej. W kolejnym zimowym sparingu Lechia Gdańsk podejmie pierwszoligową Olimpię Grudziądz. Mecz odbędzie się na boisku przy ul. Traugutta w Gdańsku. Początek o godz. 16.

Lechia Gdańsk 2:2 Olimpia Grudziądz
21' Grzegorz Kuświk
22' Marcin Kaczmarek
25' Sebastian Mila
71' Nildo

90' Koniec spotkania.
77' Nildo wykorzystał niezłe ustawienie i oddał niespodziewany strzał. Piłka trafiła jednak w słupek!
71' Gol dla Olimpii! Nildo przymierzył z kilkunastu metrów i pokonał Milinkovicia-Savicia
67' Chrapek uderzył ponad poprzeczką bramki Olimpii po dużym zamieszaniu
56' Fabiniak obronił strzał Chrapka
55' Darmochwał znalazł się sam na sam z Milinkoviciem. Golkiper gdańszczan wyszedł z tej sytuacji zwycięsko
54' Strzał Żebrakowskiego minimalnie niecelny
53' Akcja Haraslina lewym skrzydłem, ale wywalczył dla swojej drużyny tylko rzut rożny
50' Świetna akcja Nildo, który został jednak powstrzymany przez Wojtkowiaka
48' Strzał Chrapka został zatrzymany przez graczy Olimpii
46' Początek drugiej części spotkania

Lechia w drugiej połowie zagra zupełnie inną "jedenastką": Milinković-Savić – Kovacević, Haraslin, Stolarski, Wojtkowiak, Chrzanowski, Markovic, Letniowski, Gerson, Żebrakowski, Chrapek

45' Koniec pierwszej części spotkania
43' Składna akcja Peszki z Krasicem, jednak strzał wybronił Fabiniak
42' Mak zagrał w pole karne, tam piłkę przyjął Kuświk, jednak jego strzał został zablokowany
36' Buksa stanął przed świetną szansą na zdobycie gola, jednak nie wykorzystał zagrania Peszki i nie trafił nawet w światło bramki
31' Piłka po dośrodkowaniu Krasica opuszcza boisko
30' Faul Smolińskiego na Maku tuż przed własnym polem karnym
29' Kuswik strzelał z "przewrotki", ale nie trafił w światło bramki
25' Lechia ponownie obejmuje prowadzenie. Peszko zaatakował prawym skrzydłem, dograł do Mili, który wślizgiem skierował piłkę do siatki
22' szybka odpowiedź grudziądzan! Marcin Kaczmarek strzelił bramkę, doprowadzając do remisu
21' Bramka dla Lechii! Michał Mak skupił na sobie uwagę obrońców, po czym "wyłożył" piłkę Kuświkowi, któremu nie pozostało nic innego, niż umieścić ją w siatce
19' Kolejna kontra Olimpii. Tym razem powstrzymał ją jednak Łukasik
18' Grudziądzanie ruszyli z kontratakiem, Darmochwał pędził do prostopadłego podania, jednak Budziłek ubiegł gracza przyjezdnych
17' Kontra Peszki, piłka trafiła do Kuświka, który oddał strzał. Był jednak w trudnej pozycji i nie zdołał pokonać golkipera Olimpii
11' Lechiści krótko rozegrali rzut rożny, Peszko zagrał piłkę w pole karne Olimpii, idealnie na głowę Mario Malocy, który zdobył bramkę. Sędziowie dopatrzyli się jednak spalonego. Gol nie został uznany
10' Prostopadłe zagranie Mili do Wawrzyniaka, który dośrodkował w pole karne. Strzał Buksy zablokowali gracze Olimpii. Kolejny rzut rożny dla gdańszczan
8' Faul na Michale Maku tuż przed polem karnym Olimpii. Peszko wykonywał rzut wolny, ale piłka po jego strzale ani przez chwilę nie zagrażała bramce grudziądzan
5' Akcja Peszki prawą stroną boiska. Grudziądzanie powstrzymali gracza Lechii. Rzut rożny
4' Dwójkowa akcja Wawrzyniaka i Michała Maka na lewym skrzydle, jednak dobrze zachowali się gracze Olimpii, wyłuskując piłkę Lechistom
1' Kuświk miał niezłą sytuację, oddał strzał z 16 metrów, jednak Fabiniak pewnie chwycił futbolówkę
1' Początek spotkania

Lechia Gdańsk: Lechia Gdańsk: 1. Łukasz Budziłek, 2. Rafał Janicki, 3. Jakub Wawrzyniak, 6. Sebastian Mila, 7. Milos Krasić, 8. Daniel Łukasik, 9. Michał Mak, 18. Adam Buksa, 21. Sławomir Peszko, 22. Mario Maloca, 30. Grzegorz Kuświk
Rezerwowi: 32. Vanja Milinković-Savić, 4. Aleksandar Kovacević, 15. Adam Dźwigała, 17. Lukas Haraslin, 20. Michał Chrapek, 23. Grzegorz Wojtkowiak, 25. Adam Chrzanowski, 29. Neven Marković, 33. Juliusz Letniowski, 35. Gerson, 41. Paweł Stolarski, 44. Michał Żebrakowski

Olimpia Grudziądz: 26. Bartosz Fabiniak, 2. Rafał Remisz, 3. Adrian Bielawski (56' Damian Ciechanowski), 6. Adam Banasiak (46' Dejan Zigon), 8. Piotr Darmochwał (64' Patryk Skórecki), 9. Marcin Kaczmarek, 11. Marcin Smoliński (46' Maciej Wolski), 13, Rafał Babul (46' Nildo), 14. Dariusz Kłus (81' Arkadiusz Kasperkiewicz), 28. Michal Piter-Bućko (46' Mariusz Malec), 90. Jakub Szarpak

Rezerwowi: 1. Patryk Królczyk, 4. Tomasz Lewandowski, 7. Patryk Skórecki, 10. Dejan Żigon, 17. Oskar Trzepacz, 19. Mariusz Malec, 21. Nildo, 25. Damian Ciechanowski, 94. Arkadiusz Kasperkiewicz, 99. Maciej Wolski