MKS Grudziądz wygrał z Cartusią Kartuzy. Do przerwy prowadził... 18:2!

Łukasz szalkowski
MKS po wygranej nad Cartusią Kartuzy nadal ma komplet zwycięstw i zajmuje pierwsze miejsce w II-ligowej stawce. Darek Ryl
Szczypiorniści MKS-u Grudziądz nadal są nie do zatrzymania! W sobotę pokonali Cartusię 32:20 i odnieśli jedenaste zwycięstwo z rzędu, umacniając się na pozycji lidera II-ligowej stawki.

MKS po 11 kolejkach ma na swoim koncie komplet punktów. Takiej serii jeszcze w Grudziądzu nie było. Nie sposób nie patrzeć więc na młody zespół jak na pewniaka do awansu. Właśnie w roli faworyta grudziądzanie stanęli do pojedynku z Cartusią Kartuzy.

Pierwsza połowa była prawdziwym pokazem siły MKS-u. Bezradni gospodarze nie potrafili zatrzymać rozpędzonych grudziądzan. Piłka raz za razem lądowała w bramce drużyny z Kartuz. Trzeba też przyznać, że sporo piłek obronił Kamil Szlas, bramkarz gospodarzy.

MKS przez pierwsze 30 minut stracił tylko... dwie bramki i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:2. W drugiej części spotkania nieco uśpieni grudziądzanie dali pole do gry Cartusii. Gospodarze grali głównie skrzydłami i przyniosło to efekty.

Mecz zakończył się wynikiem 32:20. Tym samym MKS z kompletem punktów nadal plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli i ma cztery punkty przewagi nad drugim Energetykiem Gryfino.

Cartusia Kartuzy: Konkol Damian, Kostuch Nikodem (4), Szlas Paweł, Konkel Kamil (4), Wikariusz Paweł, Kamer Ireneusz (1), Jereczek Rafał (1), Szmidka Dawid, Tomaszewski Jakub (1), Lica Sławomir (4), Załuski Patryk (5), Zieliński Damian, Gończ Damian, Czaja Paweł, Hirsz Mariusz, Szlas Kamil.

MKS Grudziądz: Ziółkowski Maciej, Kawski Paweł (2), Stobbe Artur (2), Bartecki Michał (3), Lipiński Wojciech (8), Wiśniewski Łukasz (3), Prietz Tomasz, Kozłowski Michał (3), Nalaskowski Mateusz (1), Piernicki Aleksander, Gryszan Dawid, Prietz Bartosz (5), Stange Tomasz (2), Połoga Szymon (1), Babicki Mariusz (2).