MKS wygrał w Kęsowie i utrzymał przewagę nad wiceliderem

Łukasz Szalkowski
MKS wygrał w Kęsowie i umocnił się na prowadzeniu
MKS wygrał w Kęsowie i umocnił się na prowadzeniu Darek Ryl
Grudziądzki MKS rozgromił na wyjeździe LKS Kęsowo 37:24. Do przerwy gospodarze rzucili grudziądzanom tylko siedem bramek.

MKS w ubiegły weekend stracił pierwsze punkty w sezonie po remisie z GKS-em Żukowo. Tym razem podopieczni Sylwestra Ziółkowskiego nie dali rywalom dojść do głosu i pewnie wygrali w Kęsowie 37:24.

W pierwszej połowie grudziądzanie znokautowali rywali. Rzucili o trzynaście bramek więcej i wygrywali 20:7. W drugiej części spotkania MKS grał już bez presji, trener wpuścił też wielu graczy rezerwowych. Nawet to nie pomogło jednak gospodarzom w zmniejszeniu strat.

MKS dzięki zwycięstwu w Kęsowie zachował pięciopunktową przewagę nad drugim GKS-em Żukowo. Już za tydzień grudziądzan czeka mecz na szczycie. O godz. 18 w hali na osiedlu Lotnisko nasi szczypiorniści zagrają z trzecią w tabeli Gwardią Koszalin.