MKS wygrał z Gwardią Koszalin po zaciętym spotkaniu

MKS wygrał Z Gwardią Koszalin po zaciętym spotkaniu
MKS wygrał Z Gwardią Koszalin po zaciętym spotkaniu Darek Ryl
Niesamowite emocje do ostatniej syreny zapewnili kibicom w sobotę szczypiorniści MKS-u i Gwardii Koszalin. Ostatecznie to grudziądzanie byli górą - wygrali 26:25.

Lepiej w mecz weszli koszalinianie. Dzięki świetnej grze w obronie i bezlitośnie wykorzystywanym kontrom, prowadzili już 3:0. Wtedy lepiej zaczęli grać gospodarze i szybko odrobili straty. Do końca pierwszej części spotkania to grudziądzanie rządzili i dzielili na parkiecie, schodząc do szatni z pięciobramkowym prowadzeniem.

Pierwsze minuty drugiej połowy należały do przyjezdnych. Zawodnicy z Koszalina grali wysoko w defensywie, bronili agresywnie i to przyniosło efekt. Szybko odrobili straty i wypracowali sobie sporą przewagę. Po dziesięciu minutach drugiej części meczu koszalinianie prowadzili już nawet trzema bramkami.

Wtedy znów obudzili się zawodnicy MKS-u. Wyszli na dwubramkowe prowadzenie i przez kilka minut nie dawali rywalom zmniejszyć strat. Prawdziwe emocje zaczęły się jednak dopiero w ostatniej minucie meczu. Grudziądzanie, prowadząc jednym golem, nie wykorzystali swojej szansy na powiększenie przewagi. Goście mieli trzydzieści sekund, by rzucić wyrównującą bramkę. Udało się im wypracować sobie sytuację na skrzydle, jednak świetną interwencją popisał się młody bramkarz MKS-u.

Goście wyszli wysoko do graczy MKS-u, przejęli jeszcze piłkę, ale nie zdołali oddać rzutu na bramkę, bo zostali skutecznie zatrzymani przez graczy z Grudziądza. Koszalinianie mieli jeszcze rzut wolny, ale go nie wykorzystali.

MKS dzięki wygranej utrzymał dystans nad wiceliderem i pewnie dąży do wywalczenia awansu do I ligi.