Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Łukasz Szalkowski
Kamil Zieliński
Na inauguracje pierwszej ligi Olimpia Grudziądz przegrała z Rozwojem Katowice.

Olimpia Grudziądz 0:1 Rozwój Katowice
42' Sebastian Gielza

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak - Adrian Bielawski, Tomasz Lewandowski, Michal Piter-Bućko, Marcin Woźniak - Dariusz Kłus, Marcin Smoliński, Dejan Zigon (23' Fabian Pawela), Marcin Kaczmarek, Adam Banasiak (58' Adam Skórecki) - Donald Djousse.

Rozwój Katowice: Bartosz Soliński - Szymon Kapias, Łukasz Kopczyk, Przemysław Gałecki, Łukasz Winiarczyk, Robert Menzel, Wojciech Król (63' Kayode Balogun), Robert Tkocz, Patryk Kun (86' Bartosz Jaroszek), Tomasz Wróbel, Sebastian Gielza (59' Filip Kozłowski).

90'+5 Koniec spotkania. Olimpia na inaugurację przegrywa z beniaminkiem 0:1
90'+3 Na murawie leży Menzel
90'+2 Djousse popędził z piłką wzdłuż linii końcowej i oddał strzał, ale w boczną siatkę
90' Sędzia przedłużył spotkanie o cztery minuty
88' To powinien być rzut karny dla Olimpii! Kaczmarek minął w polu karnym jednego z rywali, który chwilę później ewidentnie faulował! Sędzia nakazał jednak grać dalej
86' Jaroszek zmienił Kuna
85' Olimpia prezentuje się teraz bardzo słabo
81' Żółta kartka dla Menzela
80' Świetna akcja Kaczmarka na skrzydle, który zwodami minął dwóch rywali, ale piłka po jego wrzutce trafiła na nogę jednego z obrońców i opuściła boisko
75' Katowiczanie bronią teraz niemal całą drużyną i Olimpii bardzo ciężko jest przedrzeć się pod bramkę rywali
72' Tym razem katowiczanie wykonali rzut wolny w inny sposób. Piłka trafiła na 40 metr do Tkocza, który z dystansu fatalnie przestrzelił
71' Faul Kaczmarka 50 metrów od własnej bramki
68' Dobra wrzutka do Kuna, który dwa metry od bramki trafił w Fabiniaka, a dobitkę znów skierował w bramkarza Olimpii
67' Przerzut ze środka pola na lewą stronę, do Skóreckiego, który dobrze opanował piłkę i oddał mocny strzał, który piąstkował Soliński
66' Kaczmarek z rzutu wolnego w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Djousse, oddal strzał głową, lecz ponad bramką
65' Faul na jednym z grudziądzan. Będzie niezła okazja do wrzutki
64' Rzut rożny dla Olimpii, niezła wrzutka w pole karne, ale interweniował gracz z Katowic. Goście wyszli z kontrą, Balogun zagrał na dobieg partnerowi, ale ten był na spalonym
63' Balogun za Kuna
62' Piłka szybko krążyła od nogi do nogi piłkarzy Olimpii, na końcu Pawela odgrywał zewnętrzną częścią stopy do Djousse, ale zbyt mocno i Soliński był szybszy
60' Kun znalazł się niepilnowany z prawej strony boiska, oddał mocny strzał, ale Fabiniak sparował piłkę obok słupka
59' Zmiana także w ekipie Rozwoju. Gielzę zmienił Kozłowski
58' Skórecki za Banasiaka
55' Smoliński otrzymał podanie na 35 metr, był niepilnowany, więc mógł oddać strzał, ale świetnie wypatrzył wbiegającego Banasiaka, do którego posłał dobre podanie. Ten obrócił się, czym zwiódł rywala i strzelił mocno na bramkę Rozwoju, ale dobrze nogami wybronił Soliński
54' Długa piłka do Kuna, który był dość daleko od stoperów Olimpii
53' Kaczmarek wrzucał w pole karne, piąstkował Soliński. Zakotłowało się pod bramką Rozwoju, jeden z graczy Olimpii zdołał oddać strzał, ale na linii bramkowej piłkę chwycił golkiper gości
52' Ręką zagrywał jeden z graczy Rozwoju
51' Strzał Banasiaka sprzed pole karnego, ale piłka minęła słupek
47' Pojedynek biegowy Wróbla z Lewandowskim. Górą grudziądzanin
46' Początek drugiej połowy

45'+1' Koniec pierwszej części meczu. Olimpia dość niespodziewanie przegrywa 0:1
45'+1' Mogło być 2:0! Król zagrał płasko z prawego skrzydła w pole karne Olimpii, Gielza mógł zrobić wszystko, ale minął się z futbolówką
45' Sędzia do podstawowego czasu gry doliczył minutę
45' Banasiak z 35 metrów minimalnie obok prawego słupka bramki gości!
42' Faul na Kaczmarku w środku pola, ale sędzia go nie odgwizdał. Kontra gości, po której Gielza głową uderzył pod samą poprzeczkę i Fabiniak nie zdołał "wyciągnąć" piłki
38' Gielza ukarany żółtym kartonikiem
36' Niezła wrzutka z rzutu wolnego, ale na spalonym był Djousse
35' Ręką z prawej strony boiska na wysokości pola karnego zagrywał jeden z graczy rozwoju. Rzut wolny dla grudziądzan
35' Kapias zagrał do uwalniającego się Kuna, który odegrał na skrzydło do Króla. Pomocnik Rozwoju wrzucał w pole karne Olimpii, ale czujny był Kłus, który oddalił zagrożenie
32' Podanie do Paweli, który będąc na krawędzi pola karnego katowiczan zdecydował się na strzał. Była to jednak zbyt lekka próba, by zaskoczyć Solińskiego
31' Dobra akcja Kaczmarka, który popędził prawą stronę boiska, wrzucił w pole karne, a tam piłka trafiła do Banasiaka, który próbował strzelić głową "za kołnierz" Solińskiego. Golkiper Rozwoju chwycił jednak futbolówkę bez żadnych problemów
30' Tkocz z dystansu, ale obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Fabiniaka
29' Szybka kontra Olimpii, Kaczmarek zagrał do Smolińskiego, a ten do wybiegającego już na czystą pozycję Paweli. Wślizgiem piłkę wybił jednak stoper Rozwoju
27' Obrońcy Olimpii długo rozgrywali piłkę między sobą, aż w prostej sytuacji pomylił się Woźniak, źle przyjął futbolówkę i opuściła ona boisko
25' Strata grudziądzan, piłkę przejął Wróbel, wrzucił ze skrzydła na główkę Gielzy, który strzelił ponad poprzeczką gospodarzy
23' Zigon okazał się być kontuzjowany. Wymuszona zmiana w Olimpii. Słoweńca zastąpił Pawela
22' W starciu z rywalem ucierpiał Zigon. Dłuższa chwilę nie podnosił się z murawy, konieczna jest interwencja medyków
21' Niezła szansa grudziądzan na kontrę, Banasiak ruszył z piłką, chciał minąć rywala, ale stracił futbolówkę
20' Wróbel popędził kilkanaście metrów z piłką, oddał mocny strzał z 30 metrów, ale Fabiniak sparował piłkę obok słupka
17' Woźniak wrzucał z lewej strony boiska w pole karne gości, akcję zamykał Kaczmarek, który zdołał oddać strzał głową, ale ponad bramką
17' Świetna atmosfera na trybunach grudziądzkiego stadionu!
16' Indywidualna akcja Djousse przy linii końcowej, ale piłka w pewnym momencie opuściła boisko
13' Przejęcie Rozwoju na własnej połowie, długa piłka do Gielzy, ale świetnie interweniował Lewandowski
10' Z kontrą wychodził Banasiak, wycofał grę do Kaczmarka, ale zagrał mu za plecy i z kontrą wyszli z kolei goście. Nic z tej akcji jednak nie wyszło
7' Grudziądzanie spokojnie rozgrywają piłkę
5' Djousse zwiódł rywala w polu karnym, próbował wrzucić w kierunku partnera z zespołu, ale czujni byli goście
4' Dobra kontra Olimpii. Banasiak zszedł ze skrzydła do środka, rozciągnął grę na prawą stronę, podając Kaczmarkowi, który płasko próbował dograć Djousse, ale Kameruńczyka uprzedzili obrońcy Rozwoju
3' Szansa grudziądzan! Po strzale jednego z piłkarzy Olimpii dobijał Kłus, ale piłka znów została wybita i trafiła przed pole karne, do Smolińskiego, który minimalnie się pomylił!
2' Olimpia gra wysoko na połowie przeciwnika
1' Zaczęli grudziądzanie

20.00 Piłkarze już na murawie! Za moment pierwszy gwizdek
19.35 Witamy ze Stadionu Centralnego w Grudziądzu! Za 25 minut rozpocznie się mecz pierwszej kolejki pomiędzy Olimpią Grudziądz, a Rozwojem Katowice. Trwa rozgrzewka piłkarzu obu drużyn