Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn [zapis relacji na żywo]

FIAŁ
Paweł Skraba
Biało-zieloni w trzecim meczu z rzędu przed własną publicznością odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Grudziądzanie pokonali Stomil Olsztyn.

Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Marcin Kaczmarek 5. - karny, 2:0 Robert Szczot 89. - asysta Marcin Kaczmarek.

OLIMPIA (trener Tomasz Asensky): Fabiniak - Kowalczyk, Łabędzki, Piter-Bućko, Woźniak - Lewandowski, Kazlauskas (59. Szczot), Smoliński (80. Kurowski), Kaczmarek - Pawela (71. Cieśliński), Djousse.
Żółte kartki: Piter-Bućko, Smoliński, Djousse.

STOMIL (trener Mirosław Jabłoński): Skiba - Bucholc, Czarnecki, Ratajczak, Remisz - Paweł Głowacki (84. Łukasik), Lech, Suchocki, Szymonowicz - Nishi (68. Meskhiia), Karłowicz (67. Piotr Głowacki).
Żółte kartki: Paweł Głowacki, Szymonowicz.

Sędziuje: Piotr Idzik (Poznań), asystenci: Adam Kupsik, Łukasz Araszkiewicz, techniczny: Eliasz Pawlak.

II POŁOWA
90+4' Koniec meczu, pierwsze zwycięstwo Olimpii w tym sezonie stało się faktem!
90' Cztery minuty doliczone.
89' 2:0!! Robert Szczot po dośrodkowaniu z lewej strony, wpakował piłkę do siatki.
84' Po strzale Meshkii, piłka trafiła tuż obok słupka bramki Fabiniaka.
80' Ostatnie dziesięć minut spotkania.
76' Meshkiia uderzył niecelnie - groźna akcja Stomilu.
71' Cieśliński za Pawelę - druga zmiana w Olimpii.
67' Zablokowany strzał Suchockiego.
65' Przewaga Olimpii, ale na razie bezskutecznie atakują miejscowi.
59' Szczot za Kazlauskasa - pierwsza zmiana w zespole gospodarzy.
57' Niecelny strzał Smolińskiego.
54' Po akcji Nishiego, piłkę złapał Fabiniak.
48' Djousse złapany na pozycji spalonej.
46' Początek drugiej połowy, bez zmian w składach.

I POŁOWA
45+1' Przerwa w Grudziądzu.
44' Minuta doliczona.
39' Piłka w siatce Stomilu, jednak na spalonym był Smoliński.
30' Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu - ukarany przez arbitra Michal Piter-Bućko.
26' Głowacki uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć Fabiniaka.
21' 1:0. Olimpia utrzymała prowadzenie, choć teraz sporo niedokładności w grze.
13' Skiba złapał piłkę po strzale Djousse.
9' Nishi uderzył z dystansu wprost w dobrze ustawionego między słupkami Fabiniaka.
5' 1:0!!! Marcin Kaczmarek wykorzystał pewnie jedenastkę. Olimpia na prowadzeniu.
3' Rzut karny dla gospodarzy! Czarnecki sfaulował w polu karnym wychodzącego na czystą pozycję Djousse.
1' Rozpoczęło się spotkanie na stadionie w Grudziądzu.

Na ławce rezerwowych obu drużyn pozostali.
OLIMPIA: Wróbel, Banasiak, Bielawski, Kurowski, Skórecki, Szczot, Cieśliński>
STOMIL: Leszczyński, Wełna, Piotr Głowacki, Meshiia, Żwir.