Olimpia Grudziądz wygrała zaległy mecz w Suwałkach!

pomorska.pl
dzięki dwóm trafieniom Karola Angielskiego, Olimpia zwyciężyła w zaległym meczu z Wigrami Suwałki. Trzy punkty pozwoliły grudziądzanom na oddalenie się od strefy spadkowej.

Początek meczu zdominowali gospodarze, którzy nie mieli może wielu okazji, ale zdecydowanie przeważali na boisku. Z czasem mecz się wyrównywał, ale korzystnych okazji z obu stron nadal brakowało. W 26. minucie wydawało się, że jeden z grudziądzan zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego. W 30. minucie Kądzior mógł wyprowadzić Wigry na prowadzenie, ale jego strzał świetnie obronił Wrąbel. Dziesięć minut później ten sam zawodnik znowu miał niezłą okazję, jednak nie trafił w bramkę.

Drugą część spotkania świetnie rozpoczęła Olimpia, która grała odważniej i atakowała rywali jeszcze na ich połowie, by szybko przechwycić piłkę. W 57. minucie Banasiak płasko dośrodkował w pole karne Wigier, Zoch nieudanie interweniował, co wykorzystał Karol Angielski, strzelając bramkę. Dwie minuty później było już 2:0. Grudziądzanie przejęli piłkę w środku pola, Banasiak w tempo dograł Angielskiemu, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości i strzelił swoją siódmą bramkę w tym sezonie. Po dwóch szybkich ciosach Olimpia uspokoiła grę. Grudziądzanie mądrze się bronili, nie atakowali na siłę, by nie narażać się na niepotrzebne i niebezpieczne straty. Na kwadrans przed końcem Wigrom coraz bardziej się śpieszyło - za wszelką cenę próbowały zagrozić bramce Wrąbla. Wszystkie ataki kończyły się jednak nieprzygotowanym strzałami albo niecelnymi dograniami. Świetną okazję miał w 85. minucie Augustyniak, ale po jego strzale głową piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Olimpii.

Trzy punkty wywiezione z Suwałk pozwoliły "biało-zielonym" na oddalenie się od strefy spadkowej. Olimpia zajmuje teraz jedenaste miejsce z siedemnastoma punktami na koncie. Zmniejszył się jednak dystans do górnej połówki tabeli. Do czwartej Drutex-Bytovii podpieczni Jacka Paszulewicza tracą już tylko trzy "oczka".

Wigry Suwałki 0:2 Olimpia Grudziądz
57' Karol Angielski
59' Karol Angielski

Wigry: Hieronim Zoch, Frank Adu Kwame (69' Łukasz Wroński), Rafał Remisz, Vaclaw Cverna, Jakub Bartkowski, Rafał Augustyniak, Miłosz Kozak, Damian Kądzior, Mateusz Radecki (74' Damian Gąska), Robert Dadok (6-. Kamil Adamek), Kamil Zapolnik.
Rezerwowi: Karol Salik, Tomasz Jarzębowski, Łukasz Wroński, Janusz Bucholc, Mamadou Kuku, Kamil Adamek, Damian Gąska.

Olimpia: Jakub Wrąbel, Adrian Bielawski, Matić Zitko, Mariusz Malec, Marcin Woźniak, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (87' Oskar Trzepacz), Marcin Kaczmarek, Kamil Kurowski (70' Damian Ciechanowski), Adam Banasiak (76' Maciej Wolski), Karol Angielski.
Rezerwowi: Patryk Królczyk, Lukas Klemenz, Daniel Kraska, Oskar Trzepacz, Maciej Wolski, Damian Ciechanowski, Jakub Łukowski.

Żółte kartki: 36' Adrian Bielawski, 72' Marcin Woźniak