18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz [zapis relacji na żywo]

W derbowym meczu w ramach rozgrywek pierwszej ligi Olimpia Grudziądz przegrała na własnym boisku z Zawiszą Bydgoszcz.

Olimpia Grudziądz 2:3 Zawisza Bydgoszcz
1:0 - Kamil Kurowski (14')
1:1 - Szymon Lewicki (35')
1:2 - Kamil Drygas (77')
1:3 - Mica (80')
2:3 - Marcin Kaczmarek (82' - karny)

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak - Marcin Woźniak, Michal Piter-Bućko, Michał Łabędzki, Paweł Kowalczyk - Wojciech Reiman, Marcin Smoliński (81' Fabian Pawela), Kamil Kurowski (72' Arkadiusz Kasperkiewicz), Marcin Kaczmarek, Patryk Skórecki - Adam Cieśliński (61' Donald Djousse).
Rezerwowi: Michał Wróbel, Adrian Bielawski, Tomasz Lewandowski, Arkadiusz Kasperkiewicz, Adam Banasiak, Fabian Pawela, Donald Djousse

Zawisza Bydgoszcz: Łukasz Sapela - Kamil Drygas, Blazo Iumanović, Maciej Kona, Szymon Lewicki (90' Arkadiusz Gajewski), Jakub Łukowski (68' Mica), Jakub Smektała (46' Sebastian Kamiński), Łukasz Nawotczyński, Tomasz Wełnicki, Visili Panajotov, Krzysztof Nykiel
Rezerwowi: Damian Węglarz, Mica, Sebastian Kamiński, Arkadiusz Gajewski, Piotr Stawarczyk, Damian Ciechanowski, Sylwester Patejuk

90'+3 Koniec spotkania. Olimpia miała dziś zdecydowaną przewagę, ale doznała porażki
90' Lewicki opuścił boisko. Za niego zagra Gajewski
90' Sędzia doliczył trzy minuty do podstawowego czasu gry
89' Kona ukarany żółtą kartką za brutalny faul na Kaczmarku
87' Żółta kartka dla Wełnickiego
82' Marcin Kaczmarek pewnie wykorzystał "jedenastkę"
81' Pawela zmienił Smolińskiego
81' Żółta kartka dla Drygasa
81' Rzut karny dla Olimpii! Djousse faulowany przez Drygasa
80' Świetny strzał Miki z rzutu wolnego i trzecia bramka dla Zawiszy. Fabiniak bez szans
79' Kasperkiewicz ukarany żółtym kartonikiem
77' Gol dla Zawiszy! Piłkę w pole karne Olimpii wrzucił Nykiel, główkował Drygas i Fabiniak po raz drugi musi wyciągać piłkę z siatki
76' Dobre podanie w polu karnym Zawiszy, stoperzy rozpaczliwie wybijali piłkę i stworzyło się tam ogromne zamieszanie
75' Nykiel ukarany żółtą kartką
73' Ależ Olimpia miałaby okazję! Piłkę przejął Djousse, grudziądzanie wychodzili z kontrą w przewadze, ale napastnik Olimpii niecelnie dograł partnerowi
72' Kasperkiewicz za Kurowskiego
70' Wrzutka w pole karne Zawiszy, tam bardzo bliski zdobycia bramki był
70' Świetna akcja grudziądzan, w polu karnym stworzyło się zamieszanie, którego jednak nie wykorzystał żaden z graczy Olimpii
68' Mica za Łukowskiego
67' Podanie w kierunku Djousse, ale wślizgiem futbolówkę wybił Igumanović
65' Djousse długo utrzymywał się przy piłce, obrócił się i oddał kąśliwy strzał przy słupku bramki Sapeli
63' Olimpia znowu ma zdecydowaną przewagę
61' Donald Djousse zastąpił Cieślińskiego
60' Nykiel faulował rywala z lewej strony własnego pola karnego
60' Kaczmarek ze skrzydła wrzucał w pole karne, piłkę musnął Reiman, jednak nie mogło to zaskoczyć Sapeli
58' Smoliński z rzutu wolnego strzelił minimalnie obok prawego słupka
57' Cieśliński faulowany tuż przed polem karnym Zawiszy
56' Łukowski wpadł w dobrze ustawionego Cieślińskiego. Sędzia uznał, że faulował gracz Zawiszy
53' Skórecki ucierpiał w starciu z rywalem
49' Dobra wrzutka w pole karne Zawiszy, najwyżej wyskoczył Cieśliński, jednak główkował ponad bramką
46' Początek drugiej połowy
46' Zmiana w ekipie Zawiszy. Smektałę zmienił Kamiński

45' Koniec pierwszej części spotkania. Mimo, że na razie Olimpia remisuje z Zawiszą 1:1, jest piłkarsko dużo lepsza.
45' Dobra akcja Olimpii, piłka do Kaczmarka na prawym skrzydle. "Kaka" zszedł do środka i oddał mocny strzał z dystansu. Futbolówka minęła minimalnie słupek bramki strzeżonej przez Sapelę
43' Wrzutka z rzutu wolnego zbyt mocna. Piłki nie opanował żaden z graczy i opuściła boisko
42' Igumanović zobaczył żółty kartonik
37' Cieśliński ukarany żółtą kartką
35' Bramka dla Zawiszy. Kowalczyk niefortunnie wybił piłkę pod nogi Lewickiego, który strzałem sprzed pola karnego pokonał Fabiniaka
31' Olimpia gra dziś bardzo ofiarnie. Kilka razy w ciągu dwóch minut udało się przejąć piłkę jeszcze na połowie Zawiszy. Grudziądzanie na razie zdecydowanie przeważają
30' Przejęcie Smolińskiego na połowie rywala, piłka do Reimana, który sprzed pola karnego chciał zaskoczyć Sapelę technicznym strzałem. Futbolówka zatrzymała się jednak na dobrze ustawionym stoperze Zawiszy
28' Kaczmarek nie podnosił się z murawy, więc sędzia wstrzymał grę. Zdenerwowało to Drygasa, który miał do arbitra ogromne pretensje
27' Świetna "klepkka" Olimpii, Kaczmarek wyszedł na lewym skrzydle, ale został brutalnie potraktowany przez Nykiela. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia
26' Panajotov spóźnił się z wślizgiem i sfaulował Smolińskiego
24' Wrzutka Smektały z prawego skrzydła, ale zdecydowanie zbyt mocno, by zagrozić bramce Olimpii. O piłkę walczył jeszcze Łukowski, jednak bez skutku
22' Na murawie leżał Kaczmarek, ale po chwili zdołał wstać bez pomocy medycznej
20' Woźniak sfaulowany przez Smektałę. Grudziądzan ucierpiał w tym starciu, jest potrzebna pomoc sztabu medycznego
18' Piłka po strzale z rzutu wolnego trafiła w mur, dobijał jeszcze Igumanović, ale wysoko ponad poprzeczką
17' Żółta kartka dla Łabędzkiego
17' Łabędzki faulował Łukowskiego 30 metrów od własnej bramki
14' Skórecki wrzucił piłkę w pole karne Zawiszy, idealnie do Kurowskiego, który strzałem głową nie dał szans Sapeli!
13' Piter-Bućko minął się z piłką, co wykorzystał Drygas i przejął piłkę. Zagrał na prawą stronę do biegnącego tam Smektały, jednak zbyt mocno, by zawodnik Zawiszy mógł cokolwiek z tą piłką zrobić
11' Dobra piłka do wybiegającego Łukowskiego, który zdążyłby do piłki ale... się potknął
9' Wrzutka Igumanovica w pole karne, tam Smektała walczył o piłkę z Woźniakiem, jednak górą był obrońca Olimpii
7' Podanie w pole karne do Kaczmarka, który świetnie opanował piłkę. Próbował miną rywala, jednak ta sztuka się nie udała
4' Niecelne podanie grudziądzan, szybka kontra Zawiszy, podanie do wybiegającego Smektały, który wygrał pojedynek biegowy z Woźniakiem. Piłkę zdołał jednak wybronić Fabiniak, wychodząc na skraj pola karnego
2' Woźniak świetnie minął rywala na skrzydle, popędził z piłką i wrzucił ją do wbiegającego Cieślińskiego, który zdołał oddać strzał, ale był w trudnej pozycji i nie zdołał pokonać golkipera rywali
1' Olimpia już wywalczyła rzut rożny. Z niego wrzucał Kaczmarek, a Cieślińki celnie główkował, jednak nie zaskoczył Sapeli
1' Rozpoczęli grudziądzanie

17.57 Obie jedenastki już na murawie. Do pierwszego gwizdka pozostało kilkadziesiąt sekund
17.55 Witamy ze Stadionu Centralnego w Grudziądzu! Za moment rozpoczną się piłkarskie derby kujawsko-pomorskiego.