Olimpia-Unia przegrała derbowe starcie z Lotto Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz [wideo, zdjęcia]

Grudziądzanie nie byli faworytami niedzielnego pojedynku i choć przegrali 0:3, pokazali się z niezłej strony, a przy odrobinie szczęścia mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej.

Olimpia-Unia - Lotto Zooleszcz Gwiazda 0:3

Samuel Kulczycki - Viacheslav Burov 1:3 (11:9, 7:11, 4:11, 7:11)
Maciej Kubik - Cai Wei 1:3 (11:6, 9:11, 9:11, 2:11)
Szymon Malicki - Artur Grela 0:3 (8:11, 7:11, 8:11)

Początek pierwszego singla zapowiadał wyrównaną walkę. Samuel Kulczycki ograł Burova w pierwszym secie. Kolejne trzy już jednak przegrał. - Drugi set był kluczowy dla całego meczu. Napędziło to rywala, który grał już lepiej, ja troszkę słabiej i niestety nie udało się - mówił Kulczycki.

Drugi singiel rozpoczął się podobnie. Kubik ograł Chińczyka dosyć gładko. W drugim secie zawodnik Olimpii-Unii prowadził już nawet 6:1, jednak ostatecznie musiał uznać wyższość rywala, który wygrał także kolejne dwie partie.

W ostatnim, jak się okazało, singlu Artur Grela nadspodziewanie łatwo wygrał z Szymonem Malickim. Reprezentant drużyny gospodarzy zmagał się z kontuzją ręki, która mocno utrudniała mu skuteczną grę. - W tej ręce nie było tej pewności, po prostu się trzęsła i nie mogłem tej rakietki dobrze złapać. To mnie też irytowało, że chcę, a ręka odmawia posłuszeństwa - przyznał Malicki.