Olimpia w końcu z kompletem punktów. Stomil pokonany!

Kamil Zieliński
Gradu bramek nie było, porywającego widowiska też nie, ale mecz i tak mógł podobać się kibicom. Olimpia w trzecim meczu sezonu w końcu zdobyła komplet punktów, wygrywając ze Stomilem Olsztyn 2:0.

Początek meczu ułożył się idealnie dla grudziądzan. Już w 4. minucie Donald Djousse wychodził do sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, ale został sfaulowany i sędzia wskazał na "wapno". Rzut karny w 7. minucie pewnie wykorzystał Marcin Kaczmarek. Do przerwy swoich sił próbowały obie drużyny, ale żadnemu z piłkarzy nie udało się umieścić piłki w siatce.

Druga część spotkania wyglądała podobnie. Olimpia starała się spokojnie rozgrywać piłkę, a gdy miał ją rywal, umiejętnie broniła dostępu do własnego pola karnego. Taki stan rzeczy trwał praktycznie przez całą drugą połowę. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Kaczmarek świetnym podaniem obsłużył Roberta Szczota, ten znalazł się sam na sam z golkiperem Stomilu i wykorzystał swoją szansę.

To pierwsze zwycięstwo grudziądzan w tym sezonie. Dzięki zdobyciu trzech "oczek" podopieczni Tomasza Asenskiego przesunęli się na ósme miejsce w tabeli. Wygrana powinna być pozytywnym sygnałem dla drużyny, którą ostatnio dręczyły nieco słabe wyniki, przez co i atmosfera nie była najlepsza.

Zapis relacji live z meczu Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn

Olimpia Grudziądz 2:0 Stomil Olsztyn
7' Marcin Kaczmarek - k (1:0)
89' Robert Szczot (2:0)

Olimpia: - 26. Bartosz Fabiniak 25. Paweł Kowalczyk, 2. Michał Łabędzki, 4. Tomasz Lewandowski, 27. Marcin Woźniak - 39. Donatas Kazlauskas(60, 7. Robert Szczot), 28. Michal Piter-Bučko, 11. Marcin Smoliński (80, 8.Kamil Kurowski), 21. Fabian Pawela (73, 18. Adam Cieśliński), 9. Marcin Kaczmarek - 99. Donald Djoussé.

Stomil: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 3.Rafał Remisz, 6. Jarosław Ratajczak - 9. Łukasz Suchocki, 16. Dawid Szymonowicz, 7. Paweł Głowacki (84, 77. Paweł Łukasik), 5. Grzegorz Lech, 20. Tsubasa Nishi (67, 10. Irakli Meschia) - 99. Piotr Karłowicz (67, 8. Piotr Głowacki).

Żółte kartki: Piter-Bučko, Smoliński, Djoussé - Paweł Głowacki, Szymonowicz.