Orzeł za słaby na Stal. Siatkarze z Międzyrzecza przegrali z zawodnikami z Grudziądza 2:3 [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dariusz Brożek
Dla przyjezdnych mecz był rewanżem za pierwsze spotkanie, które międzyrzeczanie wygrali 3:2. Warto odnotować, że trenerem siatkarzy Stali jest były reprezentant kadry narodowej i olimpijczyk z Aten Piotr Gabrych. Dariusz Brożek
Zawodnicy międzyrzeckiego Orła brawurowo wygrali pierwszego seta podczas sobotniego meczu ze Stalą Grudziądz. Pod koniec spotkania musieli jednak uznać wyższość gości. Międzyrzeczanie przegrali 2:3, ale zdołali obronić pozycję liderów w swojej grupie.

W pierwszym secie warunki gry dyktowali gospodarze. Podopieczni Marcina Karbowiaka górowali nad rywalami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła – od zagrywki, po przyjęcie, blok i atak. Gładko wygrali 25:14, co zwiastowało łatwe i szybkie zwycięstwo. Nic z tego. W drugiej odsłonie rywale z Grudziądza podnieśli poprzeczkę. Szybko wyszli na prowadzenie i wygrali 25:20.

Trzeci set był powtórką drugiego. Goście odskoczyli o kilka punktów do przodu, a międzyrzeczanie starali się ich dogonić. Kilka razy zdołali nawet wyrównać, ale zepsute zagrywki i luki w obronie sprawiły, że musieli uznać wyższość zawodników z Grudziądza. Przegrali 22:25.

Czwarta odsłona była bardzo wyrównana. Zawodnicy Orła zwarli szyki, uszczelnili obronę oraz zaczęli atakować ze skrzydeł i ze środka. Po bardzo dramatycznym finale wygrali 26:24. Niestety, piąty set należał go gości, którzy zakończyli go zwycięstwem 15:10.

Mimo przegranego spotkania, międzyrzeczanie zachowali pozycje liderów z 30 punktami na koncie po 13 rozegranych meczach. Druga w tabeli Noteć uciułała w tym czasie 21 „oczek”.

- Dużo pracy przed nami. Jakoś w tym sezonie nasza hala nie jest naszym przywilejem. Za dużo spotkań tu przegrywamy – komentował po meczu szkoleniowiec Orła.

W najbliższą sobotę międzyrzeczanie pojada na mecz do Nakła, natomiast 19 stycznia zagrają we własnej hali z zawodnikami Powiatu Kołobrzeskiego.