Rodło Kwidzyn - Olimpia Grudziądz [zapis relacji na żywo]

pomorska.pl
Piłkarze Olimpii Grudziądz wygrali w Kwidzynie mecz pierwszej rundy Pucharu Polski. Kolejnym rywalem biało-zielonych będzie Lech Poznań.

Rodło Kwidzyn 2:4 Olimpia Grudziądz
16' Dejan Zigon (0:1)
60' Adam Reise (1:1)
73' Dejan Zigon (1:2)
78' Mateusz Górka (2:2)
91' Fabian Pawela (2:3)
108' Fabian Pawela (2:4)

Rodło Kwidzyn: Wiśniewski Mateusz– Kalinowski Jacek, Jędrzejewski Tomasz, Szarpak Jakub, Dreszler Jakub, Obiała Patryk, Juchniewicz Paweł, Górka Mateusz, Felski Robert, Reise Adam, Simson Radosław.
Rezerwowi: Żuk Tomasz, Pokwicki Przemysław, Myścich Piotr, Szalkowski Nikodem, Gretkowski Mateusz, Michalczyk Krzysztof, Gwóźdź Sebastian.

Olimpia Grudziądz: Fabiniak Bartosz - Bielawski Adrian, Łabędzki Michał, Piter-Bućko Michal, Woźniak Michał - Kłus Dariusz, Smoliński Marcin - Zigon Dejan, Kaczmarek Marcin, Skórecki Patryk - Cieśliński Adam.
Rezerwowi: Wróbel Michał, Lewandowski Tomasz, Kowalczyk Paweł, Kurowski Kamil, Szczot Robert, Pawela Fabian, Babul Rafał.

110' Z graczy Rodła opadły już chyba siły, przez co spadło i tempo meczu
108' Gooooool! Pawela z kilkunastu metrów świetnym, technicznym strzałem pokonał bezradnego WIśniewskiego
106' Początek drugiej części dogrywki

105' Koniec pierwszej części dogrywki
104' Olimpia kontroluje przebieg meczu
100' Szczot zobaczył żółtą kartką za faul taktyczny
99' Kalinowski brutalnie sfaulował Kaczmarka. Zobaczył za to żółtą kartkę
95' Simson z rzutu wolnego wysoooooko ponad bramka Olimpii
94' Wiśniewski końcówkami palców wybił piłkę ponad poprzeczkę!
93' Szarpak z dystansu, ale Fabiniak nie miał większych problemów ze złapaniem tej piłki
91' Siedemnaście sekund zajęło grudziądzanom wyjście na prowadzenie! Pawela wykorzystał świetne podanie i uderzył po "długim" słupku!

90'+3 Koniec podstawowego czasu gry. Za kilka minut czeka nas dogrywka
90'+3' Zamieszanie w polu karnym Rodła, ale żaden z grudziądzan nie zdołał umieścić piłki w siatce
90'+1 Niezła wrzutka w pole karne Olimpii, ale nikt nie zamykał akcji
90' Sędzia doliczył trzy minuty do podstawowego czasu gry
90' Kłus stracił piłkę, z kontrą wyszli gospodarze, ale próbę podania zatrzymał Łabędzki. Korner dla Rodła
89' Rzut rożny dla Olimpii. Wysokie dośrodkowanie w pole karne Rodła, ale żaden z graczy nie zdołał oddać strzału
88' Zigon z dystansu, ale futbolówka wpadła w ręce Wiśniewskiego
85' Żółta kartka dla Kłusa
83' Dwójkowa akcja Paweli z Zigonem, Ostatnie podanie w kierunku Słoweńca było jednak zbyt mocne
82' Piłka w siatce Rodła. Sędzia dopatrzył się jednak, że piłka wcześniej opuściła boisko
78' Szybka akcja Rodła, podanie na prawą stronę, gdzie wbiegał Górka. Gracz Rodła bez problemu pokonał Fabiniaka!
77' Piłka trafiła do Kaczmarka, który stojąc kilkanaście metrów od bramki, fatalnie przestrzelił
76' Górka miał szanse na niezłą kontrę, ale zatrzymało go Szczot
74' Szczot zmienił Skóreckiego
73' Pawela świetnie dograł Zigonowi, a ten z "pierwszej piłki" trafił w samo okienko bramki Wiśniewskiego! Co za gol Słoweńca!
72' Skórecki strzelał sprzed pola karnego, ale piłkę pewnie chwycił Wiśniewski
71' Z boiska schodzi Felski. Za niego zagra Myścich
70' Żółta kartka dla Paweli
70' Na spalonym jeden z zawodników Rodła
67' Niecelny strzał zawodnika z Kwidzyna.
65' Adam Cieśliński opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Fabian Pawela.
60' Adam Reise zdobywa bramkę dla Rodła Kwidzyn.
60' Olimpia spokojnie próbuje konstruować akcję
58' Wrzutka w pole karne Rodła, ale szybszy był jeden z obrońców gospodarzy
54' Cieśliński znalazł się sam na sam z Wiśniewskim, ale miał ostry kąt. Golkiper Rodła nie miał więc problemu z wybronieniem tego strzału
52 Niezła akcja grudziądzan, ale Cieśliński źle podawał
49' Olimpia nadal przeważa
46' Początek drugiej połowy meczu
46' Paweł Kowalczyk zmienił Adriana Bielawskiego

W przerwie z policją i ochroną starli się kibole z Grudziądza i Kwidzyna

45' Sędzia zakończył pierwsza część dzisiejszego spotkania. Olimpia prowadzi na razie 1:0 po bramce Zigona
44' Górka zagrał wysoko w kierunku Reise, ale zawodnik Rodła znajdował się na kilkumetrowym spalonym
40' Dwójkowa akcja Cieślińskiego z Woźniakiem. Napastnik Olimpii próbował dograć do środka pola, ale pomylił się i piłkę przejął jeden z graczy Rodła
37' Wrzutka Bielawskiego w pole karne, Wiśniewski wpadł w zastawiającego go Cieślińskiego, ale chwycił futbolówkę chwilę później
36' Strata Olimpii, ale Szarpak nie poradził sobie z Bielawskim
35' Gorka wywalczył rzut rożny
32' Zigon z dystansu, ale zbyt lekko, by zagrozić WIśniewskiemu
28' Reise wychodził na czystą pozycję, ale w ostatniej chwili wślizgiem zatrzymał go Kłus, wygarniając piłkę spod nóg
25' Olimpia spokojnie rozgrywa piłkę, zdecydowana przewaga Olimpii
22' Kaczmarek wrzucał piłkę w pole karne Rodla, ale zdecydowanie za mocno
22' Faul na Kaczmarku i rzut wolny z 35 metrów
19' Świetny zwód Cieślińskiego w środku pola, podanie na skrzydło do Kaczmarka, którego jednak zatrzymał obrońca
16' Zigon znalazł się sam na sam z Wiśniewskim, który obronił pierwszy strzał Słoweńca. Przy dobitce golkiper Rodła był już jednak bezradny.
14' Mocna wrzutka w pole karne Rodła, piłkę przyjął Woźniak, oddał strzał, ale ponad poprzeczką
14' Zigon wygarnął piłkę sprzed linii końcowej i Wiśniewski ratował się wybiciem futbolówki poza boisko
12' Rajd Kaczmarka prawą stroną boiska. Skrzydłowy Olimpii minął trzech rywali, ale później piłka opuściła plac gry
11' Ręką w środku pola zagrywał jeden z piłkarzy Olimpii
10' Ładna akcja Rodła. Szarpak wrzucał piłkę w pole karne Olimpii z lewego skrzydła, tam jednak Felski nie przeciął podania
7' Szarpak faulował Bielawskiego na połowie Olimpii
7' Okres spokojniejszej gry w środku pola
4' Szarpak strzelał z rzutu wolnego, ale prosto w mur ustawiony przez piłkarzy Olimpii
3' Faul na jednym z kwidzynian i sędzia podyktował rzut wolny
2' Kaczmarek zagrał do narożnika Zigonowi, który płasko podał w pole karne. Tam do piłki dopadł Bielawski i strzelił ponad poprzeczką bramki Rodła
1' Rozpoczęli grudziądzanie

16.58 Piłkarze wyszli już na murawę. Trwa prezentacja. Za moment pierwszy gwizdek sędziego