Siatkówka: Stal Grudziądz mistrzem kujawsko-pomorskiej III ligi! [wideo]

Siatkówka: Stal Grudziądz mistrzem kujawsko-pomorskiej III ligi!
Siatkówka: Stal Grudziądz mistrzem kujawsko-pomorskiej III ligi! Łukasz Szalkowski
Siatkarze grudziądzkiej Stali sprawili niemałą niespodziankę. Po pierwszym, niespodziewanym zwycięstwie na wyjeździe, pokonali Trójkę Nakło po raz drugi i wywalczyli tym samym mistrzostwo kujawsko-pomorskiej III ligi.

Niewielu spodziewało się, że reaktywowana przed rokiem Stal Grudziądz w drugim sezonie już zdobędzie mistrzostwo kujawsko-pomorskiej III ligi. Dzięki świetnej grze grudziądzan w fazie play-off ta sztuka się jednak udała.

Trójka Nakło przed finałem ligi była zdecydowanym faworytem. W rundzie zasadniczej regularnie wygrywała i "uzbierała sobie" pokaźną przewagę w ligowej tabeli. Nakielanie bez większego trudu dostali się do finału ligi, gdzie przyszło im się zmierzyć z grudziądzką Stalą.

Pierwszy mecz rozegrany został w Nakle i zakończył się niespodzianką. Po pełnym zwrotów akcji pojedynku Stal wygrała 3:2. Pewne było, że w Grudziądzu gra będzie niezwykle zacięta. Taka też była. Kluczowy okazał się trzeci set, przy wyniku meczu 1:1. Walka toczyła się punkt za punkt, ale ostatecznie to Stal wygrała 26:24 i objęła prowadzenie w meczu. Ta przegrana partia podłamała nieco zawodników z Nakła, którzy przegrali także kolejnego seta i mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy, którzy całą finałową rozgrywkę (toczącą się do dwóch zwycięstw) wygrali 2:0.

Po meczu gracze Stali odebrali puchar i złote medale. Nakielanie uhonorowani zostali natomiast srebrnymi krążkami.

To jednak nie koniec sezonu dla siatkarzy obu drużyn. Teraz czeka ich gra w barażach, których stawką jest awans do II ligi. Gospodarzami turniejów barażowych będą zwycięzcy poszczególnych grup III ligi. Walka o awans toczyć się będzie w maju.