Stal Grudziądz wygrała w Nakle! Pierwszy finałowy mecz dla grudziądzan

Stal Grudziądz wygrała w Nakle! Pierwszy finałowy mecz dla grudziądzan Łukasz Szalkowski
Siatkarze Stali na pierwszy finałowy mecz (gra się do dwóch zwycięstw) pojechała do Nakła, gdzie zmierzyła się z Womix NTS Trójką. To gospodarze byli faworytami spotkania, ale musieli uznać wyższość grudziądzan, którzy wygrali 3:2.

Pierwszy set zdecydowanie potwierdzał, że to gospodarze są faworytami. Pokonali grudziądzan gładko do 15. Drugi set również rozpoczął się po myśli graczy z Nakła. Do głosu doszli jednak w końcu siatkarze Stali, którzy wykorzystali moment dekoncentracji i słabszej gry rywali. Nie tylko odrobili stratę w secie, ale i doprowadzili do wyrównania w całym meczu.

Trzecia odsłona meczu znów padła łupem gospodarzy, choć nie przyszła łatwo. Czwarty set przyniósł znów lepszą grę Stali, która po raz drugi w tym meczu zdołała doprowadzić do wyrównania. O losach pierwszego finałowego pojedynku musiał więc rozstrzygnąć tie-break.

Ten padł łupem grudziądzan i kibice w Nakle byli świadkami sporej niespodzianki. Teraz siatkarzy obu drużyn czeka rewanż, tym razem w Grudziądzu.

Womix NTS Trójka Nakło 2:3 Stal Grudziądz
(25:15, 23:25, 25:20, 20:25, 13:15)

Womix: Oździński, Kapeliński, Beliński, Piniarski, Rogaliński, Tomczyński, Marach, Hoffmann, Blamowski, Górecki, Richert, Giers
Stal: Gabrych, Kawka, Jankowski, Mańskowski, Kuskowski, Dembek, Karolczyk, Kołodziej, Biernacki