Strażacy pokonywali w Grudziądzu tor przeszkód [wideo]

Strażacy pokonywali w Grudziądzu tor przeszkód
Strażacy pokonywali w Grudziądzu tor przeszkód Łukasz Szalkowski
W Grudziądzu i Toruniu już po raz piętnasty odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski w dwuboju pożarniczym. W naszym mieście rozgrywano pierwszą konkurencję - pożarniczy tor przeszkód.

Mistrzostwa Polski trwają dwa dni. Pierwszego strażacy pokonują dystans 100 metrów, przeskakując po drodze 2-metrową ściankę, biegną po równoważni i podłączają węże. Drugi dzień to zmagania z drabiną hakową i wspinanie się na trzecie piętro. Ta konkurencja odbywa się jednak w Toruniu, bo w naszym mieście nie ma na tyle wysokiej hali.

W tegorocznym torze przeszkód padł rekord. Nikt w historii zawodów nie pokonał go szybciej niż Marcin Jurkiewicz z województwa małopolskiego. Uzyskał on czas 16,64 sekundy. Drugie miejsce na torze w Grudziądzu wywalczył Mateusz Brzoza (opolskie, 16,8 sekundy), a trzecie Przemysław Żydaczel (warmińsko-mazurskie, 18,21 sekundy).

Najlepszy wśród strażaków z kujawsko-pomorskiego był Piotr Gross z PSP Chełmno. Zajął 9 miejsce.