Tragiczny wypadek na trasie Białki - Sadlinki. Nie żyje jedna osoba [ZDJĘCIA]

Tragiczny wypadek na trasie Białki - Sadlinki. Nie żyje 58-letni mężczyzna.

Aktualizacja, poniedziałek

Oficjalny komunikat Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie
W piątek, 22 lutego około godz. 11.00, dyżurny kwidzyńskiej komendy został powiadomiony, że na prostym odcinku drogi przed Sadlinkami doszło do czołowego zderzenia się dostawczego vw i osobowego audi. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci oraz inne służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący dostawczym vw 21-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego na prostym odcinku drogi jadąc w kierunku Sadlinek, chcąc wyprzedzić dostawczego fiata zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka audi oraz uderzył w jadącego bezpośrednio za audi opla.

W wyniku zderzenia kierujący audi, 58-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego poniósł śmierć na miejscu. Kierujący vw z urazem kręgosłupa został przewieziony karetką pogotowia do szpitala w Grudziądzu, natomiast kierujący oplem, 54-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego, z ogólnymi potłuczeniami do szpitala w Kwidzynie.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Na czas prowadzonych działań oraz czynności dochodzeniowych ruch na drodze został zablokowany. Teraz śledczy z Kwidzyna szczegółowo wyjaśniają wszystkie przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Jezdnia o tej porze roku często bywa oblodzona i śliska. Pamiętajmy również o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Wspólnie zadbajmy o to, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego bezpiecznie dotarli do celu.

Wcześniej pisaliśmy

Do wypadku doszło około godz. 11. Jak informuje sierż. sztab. Anna Filar, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie, kierowca dostawczego volkswagena, podczas wyprzedzania jadącego przed nim fiata ducato, zderzył się z jadącym z naprzeciwka osobowym audi, którym kierował 58-letni mieszkaniec gminy Sadlinki.

58-latek zginął na miejscu. 21-letni kierowca drugiego pojazdu ranny trafił do szpitala w Grudziądzu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wypadek w Julianowie. Pijany kierowca uderzył samochodem w drzewo, wydmuchał prawie 2 promile

WIDEO: To ważne! Pierwsza pomoc przy wypadkach - co warto wiedzieć?

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

27.02.2019, 09:57

Czasami przejeżdżam tą trasą. Staram się jeździć przepisowo, życie i zdrowie ważniejsze niż 5 minut szybciej ... W zasadzie, za każdym razem wyprzedzają mnie podrasowane rzęchy lub nowobogadzkie autka jadące na granicy zdrowego rozsądku.

25.02.2019, 20:23

Nacisk, naciskiem ale trzeba odpowiednio ustawić głowę i pomyśleć co jest ważniejsze, zdrowie czy jakaś zasrana paczka do "chorego" odbiorcy.

25.02.2019, 19:59

Kto jest bez winy ... niech pierwszy rzuci kamieniem, ale najpierw pierwsza część zdania do wykonania, przemyślcie ile razy dziennie popełniacie błędy, ba często świadomie łamiecie prawo, które to zachowania gdyby nie uważna jazda innych, były by śmiertelne dla kogoś , dla Was lub innych.

21 lat i taka "zaliczka" na sumieniu , współczuję rodzinie kierowcy który stracił życie i równie mocno współczuję temu który to życie odebrał , nie chcę oceniać , od tego jest Sąd.

A o pracy kuriera w firmie krąży wiele mitów, za wiele , przede wszystkim kierowca odpowiada za siebie, pojazd i pracę oraz respektowanie naczelnej zasady ruchu drogowego:

Zasadę ograniczonego zaufania

24.02.2019, 19:34

Widzę że komentarze ktoś skutecznie usuwa

24.02.2019, 12:53

Jeżdżą jak wariaci zgłaszałem na policję ale nie pomogło jak zarówno kobiety jak i faceci powinni postawić fotoradar tam jest pięćdziesiąt

24.02.2019, 00:15

Wyrazy wspolczucia dla rodziny
... nie znam sytacji ale jesli chodzi o kurirow to wspolczuje z nagonką w pracy ,moj maz pracowal na poczcie i jakie sa tam normy pracy i naladowane samochody paczkami ktore musi rozwiesc i koniec , praca po 10 godzin a nawed wiecej .. moj maz skonczyl rozwalonym samochodem i malo co nie smiercia przez pospiech zeby nie straci prace. Cale szczescie ze namowilam go zeby zmienil prace . Pracuje za mniejsze piniazki ale spokojna praca i mniej zagrazajaca zyciu sobie i innym😢

23.02.2019, 22:13

Kolego trzymaj się napewno nie będzie Ci lekko , mam nadzieję że szefostwo pójdzie po rozum do głowy i przemyśli wszystkie swoje wczesniejsze wpisy które nic dobrego nie wniosły

23.02.2019, 22:04

Szczere wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego pisze chłopak który prowadził auto nie Chciałem żeby do tego doszło pan z busa którego wymijalem dodał gazu i nie dał się wyprzedzić przepraszam bardzo 😪

23.02.2019, 20:40

Co się dzieje w tych Sadlinkach.

23.02.2019, 20:16

Prosze wszystkich o uszanowanie naszej zaloby i bolu w jakim cala nasza rodzina jest pograzona. Wiemy na czym polega praca kuriera ale troche rozsadku by nie zaszkodzilo. Rada dla wszystkich: wiecej czasu poswieccie dla rodziny bo nie wiadomo co nas czeka jutro 😢😪

23.02.2019, 18:40

Skończcie już te bzdurne komentarze uszanujcie rodzinę zmarłego a swoje brudne sprawy załatwcie na swoim własnym podwórku

23.02.2019, 18:09

Tez jestem kierowca i synem zmarłego nie potrafię jednak sobie wyobrazić co czuje kierowca który spowodował wypadek, a wy się kłócicie taka miał prace, a o tragedie łatwo w takim czy innym zawodzie nie zrobił tego specjalnie a stracić ojca nie potrafię opisać nie przyjmuje tego jeszcze do świadomości

23.02.2019, 17:41

To wy hamujcie. Zginął człowiek a wy pierzecie brudy...

23.02.2019, 17:36

Kolego hamuj się z takim wypowiedziami na Ciebie napewno też coś znajdą .....kto tu szczeka? Nikt
Nikt z nas pisząc w sieci nie jest anonimowy

23.02.2019, 17:00

Panowie Gołota/Wojtek (podejrzewam że to jedna osoba) ,oraz magasynier. Jesteście żałośni z tą dyskusja. Szczekacie i szczekacie a na was dwóch można wiele znaleźć. Może zamiast tu piszczeć lepiej sprawdzać stany techniczne aut.

23.02.2019, 16:48

Kierownik jest jak kazdy kierownik wykonuje swoją prace . A ze młody jedzie jak głupi bo brak wyobraźni to później są wypadki i nie tylko w kurierce ale na całym świecie . Żal tylko czlowieka przez głupi wypadek i tyle

23.02.2019, 15:31

ale zauważcie , człowiek zginął przez naciski kierownictwa ,ale to jest mało ważne , najważniejsze kto pisze .
Niech wszyscy dowiedzą się jak jak jest tak samo mnie potraktowałeś - ludzie są tam śmiećmi - najważniejsze aby Dyrektor był zadowolony z skuteczności .

23.02.2019, 15:27

Panie kierowniku , Wojtek magazynier - ja się nie boje mówić prawdy a ni ujawanić danych ,w przeciwieństwie do Ciebie .
W ciagu mojej kadencji było z 5 wypadków , to co było najważniejsze - nie doreczone przesyłki

23.02.2019, 15:11

oj Golgota jaki ty smetny jestes ujwaznij sie a nie z anonima nawalasz . I tak wszyscy wiemy kto ty

23.02.2019, 15:00

Najwazniejsze aby statystyki graly ,co tam ludzie ,beda nowi ,nie ten przewzonik to inny ,teraz może przeswietla jak to jest z tymi jazdami,panie magasynier widze ,ze nie jest problem ,ze ktos zginal tylko jakis leszek rejony mial zabrane ! K...rwa obudzcie czy wiecej ma ludzi zginac zeby unorwoac czas pracy ?

23.02.2019, 14:47

Jadą jak pojeb**** , a cierpią ludzie, którzy spokojnie jeżdżą. Sama byłam poszkodowana w tym strasznym wypadku przy ul. Malborskiej w lipcu, gdzie ciężarówka wjechała mi w tył samochodu. Uratowało mnie tylko to, że miałam długi samochód. Prokuratura sprawę umorzyła, a ja dostałam 600 zł odszkodowania. Może powinno się wyciągać srogie konsekwencje od takich kierowców, może zastanowiliby się dwa razy. Ubolewam, że mieszkaniec Sadlinek nie miał tyle szczęścia co ja.

23.02.2019, 14:43

Masz rację , poza tym chyba trochę my wszyscy ponosimy pośrednio winę zamawiając paczki oczekujemy że będą na już dostarczone bo przecież za nią zapłaciliśmy.....nie ważne że czasem trzeba pokonać z naszą przesyłką kilkaset kilometrów....

23.02.2019, 14:18

Czy ktoś z Was zapytał po ile godzin kurierzy codziennie pracują? Być może chłopak był zwyczajnie przemęczony wieczną nagonka swojego szefa

23.02.2019, 13:21

Do gościa, co znaczy " ten drugi nie zwolnil ", do absurdów ma doprowadzić, winny szaleje a ja mam zwolnić !!
Niestety to robie, śle mogę nie zdążyć i do rowu mam jechać
Kierowców dostawczaków j brakuje, jest mało wiec jakieś warunki mogą stawiać !

23.02.2019, 13:18

no ladnie ladnie Pan Leszek stracil rejony a teraz sie pod Golote podszywa nie ladnie Lesio nie ladnie