Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Grudziądzu sezon w turystyce był rekordowy

(DXC)[email protected]
W Grudziądzu z roku na rok przybywa turystów.
W Grudziądzu z roku na rok przybywa turystów. Piotr Bilski
Cieszą się urzędnicy, hotelarze i właściciele restauracji.

Grudziądz nie jest miastem typowo turystycznym, ale-co bardzo cieszy- z roku na rok przyciąga coraz więcej gości, także zagranicznych.

- Ten rok jest pod tym względem najlepszy w historii - podkreśla Michał Czepek z Informacji Turystycznej.

Ten skok w ruchu turystycznym widać w statystykach, które prowadzą pracownicy IT. Wynika z nich, że już do sierpnia więcej polskich turystów odwiedziło biuro IT niż w całym 2015 roku! W sumie, wraz z obcokrajowcami, zapukało tam 3.190 osób.

Wyraźnie wzrosły także dochody IT ze sprzedaży pamiątek i gadżetów związanych z naszym miastem. Od początku roku wpływy z kasy fiskalnej wyniosły ok. 73 tys. zł, do tego trzeba jeszcze doliczyć pamiątki kupione na faktury.

„Ruch w interesie” zauważyli również hotelarze

.

- Nasz hotel działa 9 lat i tak dobrego roku pod względem liczby gości jeszcze nie było. Cieszymy się z tego - mówi Natalia Lubańska-Kędzior z hotelu „City”.

Mimo że nie było upałów, więcej niż w roku poprzednim osób skorzystało z domków letniskowych, które znajdują się nad Rudnikiem.

- Nieco więcej osób skorzystało także z noclegów, które są dostępne w marinie - cieszy się Izabela Piwowarska, szefowa Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku. To MORiW zarządza odnowionym Portem Schulza.

Zmienił się wizerunek

- To był udany sezon. Nasi goście podkreślali, że Grudziądz się zmienia, ożywa - twierdzi Tomasz Bakowski z kawiarni „Fado”.

Dzięki temu i innym lokalom centrum miasta zmieniło się wizerunkowo. Wpłynęły również na to wcześniejsze inwestycje: rewitalizacja ulic Starówki i modernizacja torowiska tramwajowego.

Na to, że więcej turystów odwiedziło Grudziądz mogło wpłynąć także to, że z obawy przed zamachami terrorystycznymi, zamiast zagranicznych wojaży wybrali oni wypoczynek w kraju.

Czego nam jeszcze potrzeba?

Wciąż nie doczekaliśmy się zrobionej przez profesjonalistów strategii promocji Grudziądza. Potrzebne są także kolejne atrakcje i inwestycje w infrastrukturę.

Przypomnijmy, że miasto przygotowuje takie projekty. Chodzi tutaj m.in. o drugi etap renowacji Góry Zamkowej i rewitalizację budynków stojących przy ul. Spichrzowej. Do odnowienia starego młyna, który stoi obok starostwa przymierza się z kolei nowy właściciel tej nieruchomości - Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na grudziadz.naszemiasto.pl Nasze Miasto