Wda Świecie - Rozwój Katowice 3:0, GKS Jastrzębie - Olimpia Grudziądz 1:0 [ZAPIS RELACJI LIVE]

(FIAŁ), (SLAW)
W sobotnich meczach 1/64 finału Pucharu Polski, Wda Świecie wygrała z Rozwojem Katowice 3:0, zaś Olimpia Grudziądz przegrała na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie 0:1.

WDA ŚWIECIE - ROZWÓJ KATOWICE 3:0 (2:0)
Bramki: Maciej Rożnowski 2 (17, 30), Patryk Urbański (80, wolny)

WDA (trener Grzegorz Wódkiewicz): Zapała - Kocieniewski, Urbański, Lipiński, Kiełpiński (79. Przesmycki) - Maliszewski, Rożnowski, Wenerski, Andrzejewski (70. Prybiński), Siekirka - Czerwiński (83. Wojtowicz).
Żółte kartki: Rożnowski, Wojtowicz.

ROZWÓJ (trener Mirosław Smyła): Witek - Żemła, Domański, Otrzonsek, Kowalski - Kapias (65. Kaletka), Barwiński – Chwila (46. Adamczyk), Waśkiewicz (61. Dydych), Smyla - Tabiś.
Żółte kartki: Otrzonsek.

Sędziuje: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

90+1' Koniec meczu! Wda Świecie awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski.
80' 3:0!! Wda przypieczętowała awans do kolejnej rundy. Gol z rzutu wolnego po uderzeniu Patryka Urbańskiego
65' Słaby poziom drugiej połowy spotkania. Gospodarze na prowadzeniu.
58' 2:0 dla Wdy.
46' Początek drugiej części spotkania.

45' Przerwa.
42' 2:0. Gracze Wdy kontrolują przebieg wydarzeń na boisku.
30' 2:0!! Po raz drugi do siatki gości trafił Rożnowski.
17' 1:0!! Maciej Rożnowski wpisał się na listę strzelców.
15' 0:0
1' Początek meczu. Rozwój przyjechał do Świecia w bardzo młodym składzie. W wyjściowej jedenastce ekipy trenera Mirosława Smyły jest aż dziewięciu młodzieżowców.

GKS JASTRZĘBIE - OLIMPIA GRUDZIĄDZ 1:0 (0:0)
Bramki: Farid Ali (84)

GKS JASTRZĘBIE (trener Jacek Kosiba): Drazik - Mazurkiewicz, Kawula, Szymura, Kulawiak - Kopacz (73. Szczęch), Musioł, Tront, Ali - Jadach (90+2. Zajączkowski), Szczepan.
Żółte kartki: Szczepan, Musioł.

OLIMPIA (trener Jacek Paszulewicz): Wrąbel - Ciechanowski, Zitko, Malec, Jasiński (82. Woźniak) - Kłus, Smoliński, Kurowski, Kaczmarek (64. Klemenz), Skórecki (46. Trzepacz) - Angielski.
Żółte kartki: Kaczmarek, Trzepacz.

Sędziuje: Marek Opaliński (Legnica).

90+3' Koniec, Olimpia Grudziądz odpadła z Pucharu Polski.
84' 1:0!! Gospodarze objęli prowadzenie po uderzeniu w długi róg bramki Wrąbla. Na listę strzelców wpisał się Ali.
76' Ależ blisko byli grudziądzanie! Po strzale Ciechanowskiego, gospodarzy od straty gola uratowała poprzeczka.
70' 0:0.
64' Trener Paszulewicz dokonał drugiej zmiany - w Olimpii zadebiutował właśnie pozyskany w letnim okienku transferowym Lukas Klemenz, który zastąpił Marcina Kaczmarka.
55' Nadal bez goli w Jastrzębiu, żółtą kartką ukarany Kaczmarek.
46' Początek drugiej części spotkania. W przerwie, w zespole z Grudziądza nastąpiła zmiana - Trzepacz pojawił się na placu gry w miejsce Skóreckiego.

45+1' Koniec pierwszej połowy, w Jastrzębiu bezbramkowy remis.
36' Bliski strzelenia gola dla grudziądzan był Smoliński. Uderzenie Kurowskiego zablokowali obrońcy gospodarzy.
27' 0:0.
21' Optyczną przewagę uzyskali gospodarze.
15' Kwadrans gry za nami, wyrównany mecz w Jastrzębiu. Nadal bez goli.
5' 0:0.
1' Początek meczu w Jastrzębiu.

Jacek Paszulewicz o meczu w Pucharze Polski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani