Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz [zapis relacji live]

Łukasz Szalkowski
Piotr Bilski
W zaległym meczu 12. kolejki I ligi Olimpia Grudziądz zagra we wtorek w Suwałkach z Wigrami. Początek spotkania o godz. 18.

Wigry Suwałki 0:2 Olimpia Grudziądz
57' Karol Angielski
59' Karol Angielski

Wigry: Hieronim Zoch, Frank Adu Kwame (69' Łukasz Wroński), Rafał Remisz, Vaclaw Cverna, Jakub Bartkowski, Rafał Augustyniak, Miłosz Kozak, Damian Kądzior, Mateusz Radecki (74' Damian Gąska), Robert Dadok (6-. Kamil Adamek), Kamil Zapolnik.
Rezerwowi: Karol Salik, Tomasz Jarzębowski, Łukasz Wroński, Janusz Bucholc, Mamadou Kuku, Kamil Adamek, Damian Gąska.

Olimpia: Jakub Wrąbel, Adrian Bielawski, Matić Zitko, Mariusz Malec, Marcin Woźniak, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (87' Oskar Trzepacz), Marcin Kaczmarek, Kamil Kurowski (70' Damian Ciechanowski), Adam Banasiak (76' Maciej Wolski), Karol Angielski.
Rezerwowi: Patryk Królczyk, Lukas Klemenz, Daniel Kraska, Oskar Trzepacz, Maciej Wolski, Damian Ciechanowski, Jakub Łukowski.

90'+4 Koniec spotkania! Olimpia wywozi z Suwałk cenne trzy punkty
90'+2 Wigry miały rzut rożny, ale podczas jego wykonywania poślizgnął się Kozak
90' Spotkanie potrwa cztery minuty dłużej
89' Wigry miały rzut wolny nieopodal pola karnego Olimpii. Strzelał Kozak - obok bramki
87' Trzepacz za Smolińskiego
85' Augustyniak uderzał głową, piłka trafiła w poprzeczkę!
84' Prostopadłe dogranie Smolińskiego w kierunku Angielskiego, jednak Zoch był szybszy i złapał piłkę jako pierwszy
83' Augustynika uderzał sprzed pola karnego, ale daleko, daleko od bramki
80' Dobre podanie do Angielskiego, który był jednak na spalonym
77' Kądzior dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę głową przedłużył Zapolnik, tam był Augustyniak, który oddał mocny strzał, ale wysoko ponad poprzeczką bramki grudziądzan
76' Boisko opuścił Banasiak, a zastąpił - Wolski
76' Adamek ładnie zagrał do Kądziora, który ponownie oddał strzał na bramkę przyjezdnych, ale znowu broni Wrąbel!
75' Zitko zdecydował się na strzał z dystansu. Uderzył po ziemi, jednak nie zaskoczył golkipera gospodarzy
74' Ostatnia zmiana w Wigrach. Z murawy zszedł Radecki, a za niego zagra Gąska
73' Kądzior oddał celny strzał, ale zbyt lekki, by zaskoczył Wrąbla
72' Woźniak zobaczył żółtą kartkę
70' Zmianę przeprowadza także trener Olimpii. Kurowskiego zastąpi Ciechanowski
69' Druga zmiana w ekipie Wigier. Schodzi Adu, a za niego zagra Wroński
65' Grudziądzanie uspokoili grę, mądrze się bronią, a jak już mają piłkę - starają się spokojnie ją rozgrywać
60' Trener Wigier szybko reaguje na boiskowe wydarzenia. Zarządził pierwszą zmianę - z murawy schodzi Dadok, a zastąpi go Adamek
59' Co za fragment w wykonaniu Olimpii! Grudziądzanie prowadzą już dwoma bramkami! "Biało-zieloni" wyprowadzili świetny kontratak, Banasiak zagrał do Angielskiego, który bez problemu w sytuacji sam na sam, pokonał Zocha!
57' Gol dla Olimpii! Karol Angielski wykorzystał zamieszanie i błąd Zocha, umieszczając piłkę w siatce!
55' Goście mają optyczną przewagę, częściej są przy piłce
53' Gosodarze dośrodkowywali z rzutu wolnego na połowie Olimpii, ale do piłki nie zdołał dojść Zapolnik
52' Olimpia ma kolejny rzut wolny, który kończy się jednak podobnie, jak poprzedni
51' Smoliński z rzutu wolnego uderza prosto w mur ustawiony przez piłkarzy Wigier
50' Rzut rożny dla Olimpii. Kaczmarek wrzucał piłkę w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie zdołał oddać strzału
48' Augustyniak strzelał z dystansu, ale niecelnie
46' Początek drugiej połowy

45' Sędzia zakończył pierwszą część dzisiejszego spotkania
45' Niecelna wrzutka Bartkowskiego i od bramki rozpocznie Wrąbel
42' Banasiak zby szybko wyszedł do podania i został złapany na pozycji spalonej
40' Olimpia miała rzut wolny w pobliżu pola karnego rywali. Banasiak uderzał bezpośrednio na bramkę Wigier, ale Zoch bez problemu chwycił piłkę
39' Kądzior przedarł się w pole karne i uderzył w kierunku dalszego słupka, ale piłka minęł bramkę
37' Grudziądzanie wychodzili z kontratakiem, jednak Kłus zagrał niecelnie i od autu rozpoczną gospodarze
36' Żółta kartka dla Bielawskiego
34' Smoliński uderzał z dystansu, ale ponad bramką
31' Zoch dobrze interweniował na przedpolu, wypełniając obowiązki ostatniego obrońcy - przejmując próbę długiego zagrania grudziądzan
30' Świetna akcja Kądziora, który znalazł się w polu karnym grudziądzan, chciał "zmieścić" piłkę przy bliższym słupku, ale z trudem obronił to Wrąbel!
26' Wydawało się, że jeden z piłkarzy Olimpii zagrał ręką we własnym polu karnym! Sędzia nie zdecydował się jednak wskazać na "wapno", gra toczy się dalej
24' Faul na jednym z grudziądzan na połowie gospodarzy. Rzut wolny wykonywał Kaczmarek, ale piłkę po jego dośrodkowaniu pewnie chwycił Zoch.
23' Cverna dogrywał w pole karne przyjezdnych, ale ponownie było to dośrodkowanie nieprzemyślane - nie było tam nikogo, kto mógłby odebrać piłkę
21' Zitko chciał szybko wyprowadzić akcję z własnej połowy i zagrał długą piłkę do Kurowskiego. Obrońca -"biało-zielonych" włozył w te zagranie zbyt dużo siły i futbolówka minęła adresata.
20' Niezła piłka do Kaczmarka, sędzia boczny podnosi jednak chorągiewkę - skrzydłowy Olimpii był na pozycji spalonej
18' Kozak strzalał z dystansu. Uderzenie jednak fatalne
17' Kądzior przyśpieszył akcję, znalazł się w polu karnym grudziądzan i oddał mocny strzał. Piłkę w ostatniej chwili zablokował jeden z piłkarzy Olimpii.
16' Olimpia miałą rzut wolny z boku boiska. Piłkę w pole karne gospodarzy wrzucał Kaczmarek, piłka trafiła do Angielskiego, który oddał wprawdzie strzał, ale bardzo nieudany.
15' Kądzior dośrodkował na dalszy słupek, ale nie było tam żadnego z jego kolegów, który mógłby oddać strzał
14' Kozak faulowany tuż przy bocznej linii na połowie Olimpii. Piłkarze Wigier będą mieli niezłą okazję na wrzucenie piłki w pole karne
11' Świetna akcja Smolińskiego, który minął rywali i dograł w kierunku wychodzącego na czystą pozycję Malca. Bartkowski jednak zatrzymał atak przyjezdnych w ostatniej chwili
10' Dadok przyjął piłkę, "holował" ją chwilę i zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka minęła bramkę gości
9' Niestandardowe zagranie z głębi pola do dobrze wychodzącego na pozycję Angielskiego. Obrońcy Wigier dobrze odczytali zamiary rywali i przejęli piłkę
6' Dośrodkowanie Kądziora z rzutu rożnego, ale futbolówka nie znalazła w polu karnym adresata i została wybita przez grudziądzan
5' Gospodarze mają pierwszy rzut rożny
4' Kłus zagrał długą piłkę do Kurowskiego, ale przejął ją golkiper Wigier
2' Dadij skuteczną interwencją przerwał akcję rozpoczętą przez Smolińskiego
1' Początek spotkania!

17.55 Zawodnicy obu drużyn powoli przygotowują się do wyjścia na murawę!
17.50 Sędzią dzisiejszego meczu będzie Wojciech Krztoń
17.45 Znamy już składy obu ekip. Do pierwszego gwizdka zostało około piętnastu minut!