Zawodnik Stali Grudziądz został mistrzem Polski elity w 5 konkurencjach nieolimpijskich!

Maryla Rzeszut
Grzegorz Drejgier, zawodnik Stali Grudziądz został mistrzem Polski elity w 5 konkurencjach nieolimpijskich! Cztery złota zdobyły juniorki młodsze.

Na welodromie BGŻ Arena w Pruszkowie rozegrano mistrzostwa Polski w konkurencjach nieolimpijskich.

W rywalizacji elity mężczyzn - bardzo ciężkie omnium sprinterskie wygrał Grzegorz Drejgier z ALKS Stal/ Ocetix/Iglotex Grudziądz. Zawodnik ten "wykosił" wszystkich rywali także w 4 innych konkurencjach, kolejno: w wyścigu na 250 m, w sprincie, na 500 m i w keirinie. Jedynie w madisonie (elita mężczyzn) wygrali Alan i Norbert Banaszek z BDC NOSiR Nowy Dwór Maz. a na 2. m znaleźli się już torowcy Stali: Mateusz Nowak i Michał Michciński, zaś na 3. Mariusz Gąsiorowski i Marceli Zieliński. W elicie pań brąz w omnium sprinterskim zdobyła Karolina Pizoń (Stal).

W rywalizacji młodszych zawodników wyróżniły się reprezentantki Stali Grudziądz. W gronie juniorek młodszych dwa razy triumfowała Nikola Różyńska: w wyścigu na 500 m oraz na 2 km (przed Szyszką i Kardas). 2. miejsce na 500 m zajęła Aleksandra Tołomanow, a 3. Julia Szyszka.

Scratch wygrała Ewa Fajkowska przed Czaplicką i Anną Kardas, a wyścig punktowy Sandra Czaplicka.
Spośród grudziądzkich juniorów mł. drugi w wyścigu na 500 m był Bartłomiej Klucznik. Także drugi w scratchu był Patryk Pazik, zaś w wyścigu na dochodzenie na 2 km Piotr Michalski wywalczył 3. lokatę.

W wyścigu punktowycm tuż poza podium (zdominowanym tym razem przez Toruń) znaleźli się grudziądzanie Mateusz Leszczyński (4. m) i Cezary Szytniewski (5).

Duet juniorów Stali Mariusz Gąsiorowski i Marceli Zieliński wywalczył 3. miejsce w madisonie. W tej konkurencji juniorzy młodsi Pazik i Michalski zgarnęli srebro.