Znowu te rzuty karne... Olimpia przegrała z Radomiakiem

Grudziądzanie jechali do wicelidera z apetytem na sprawienie niespodzianki. Niestety, wróciły demony, dręczące Olimpię od kilku tygodni - błędy w obronie. Efekt? Cztery stracone gole, w tym dwa z rzutów karnych.
 Łukasz Szalkowski/archiwum

Radomiak Radom - Olimpia Grudziądz 4:2 (1:0)
Bramki: Leândro (4 - karny, 65 - karny, 90+5), Dominik Sokół (55) - Przemysław Kita (78), Robert Ziętarski (86).

Olimpia: Muzyk - Ciechanowski, Nakrošius, Witasik, Wawszczyk - Marzec, Ziętarski, Poręba (60. Skibicki), Kaczmarek (79. Gabor), Papikjan - Kita.

Grudziądzanie jechali do wicelidera z apetytem na sprawienie niespodzianki. Niestety, wróciły demony, dręczące Olimpię od kilku tygodni - błędy w obronie i niepotrzebne faule w kluczowych strefach. Efekt? Cztery stracone gole, w tym dwa z rzutów karnych.

„Biało-zieloni” pierwszy poważny błąd popełnili już w 3. minucie meczu, doprowadzając do rzutu karnego, który został zamieniony na gola przez Leandro. Grudziądzanie w dalszej fazie meczu przejęli inicjatywę, ale nie przełożyło się to na gole.

Po zmianie stron to gospodarze grali zdecydowanie lepiej. Przewagę wykorzystali w 55. minucie. Bramkę strzelił Sokół. 10 minut później sędzia przyznał Radomiakowi kolejny rzut karny po zagraniu ręką przez jednego z piłkarzy Olimpii. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Leandro.

Grudziądzanie nie zamierzali się poddawać i w 78. minucie Piotr Witasik strzelił gola po zamieszaniu w polu karnym Radomiaka. W86. minucie kontaktową bramkę zdobył Robert Ziętarski. Olimpia ruszyła do ataku całą drużyną, co w doliczonym czasie gry wykorzystali gospodarze, wyprowadzając kontratak, po którym swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Leandro.

Olimpia w kiepskim stylu zakończyła rok. Przed "biało-zielonymi" zima i praca zwłaszcza nad grą w obronie, bo ten element najbardziej "kuleje".

Pozostałe wyniki: Ruch - Górnik 1:1 (0:0), Michał Walski (54) - Kamil Lech (78 - sam); Skra - GKS Bełchatów 1:0 (0:0), Piotr Nocoń (78); Pogoń - Rozwój 1:0 (0:0), Kamil Walków (79); Błękitni - Znicz 3:2 (2:2), Michał Cywiński (37), Adrian Kwiatkowski (44), Przemysław Brzeziański (75) - Maciej Machalski (13, 18); Widzew - Stal 0:0; Mecz Siarka - Olimpia E. i Resovia - ROW zostały odwołane z powodu złego stanu boisk.