Olimpia wygrała z Miedzią Legnica [wideo]

pomorska.pl
Grudziądzanie po dobrym meczu wygrali z Miedzią Legnica 2:1.Bramki dla Olimpii strzelili Karol Angielski i Damian Michalik.

Piłkarze Olimpii dobrze weszli w mecz. Już w pierwszych minutach Michalik oddał dobry strzał głową, jednak świetnie obronił go Kapsa. W 15. minucie grudziądzanie szybko wyprowadzili piłkę z własnej połowy, Feruga dograł Angielskiemu, który w sytuacji sam na sam próbował ominąć golkipera gości, ale górą był Kapsa. Kilka minut później Angielski już się nie pomylił. Po prostopadłym podaniu Ferugi, napastnik Olimpii miał przed sobą tylko Kapsę i lewą nogą skierował piłkę do siatki. Gospodarze dalej naciskali i głównie to oni konstruowali akcje. Z dystansu swoich sił próbował m.in. Marcin Smoliński, ale piłka minęła bramkę Kapsy. W 40. minucie jeden z legniczan wybił piłkę przed pole karne, tam dopadł do niej Michalik i świetnym strzałem wyprowadził Olimpię na dwubramkowe prowadzenie.

Na początku drugiej połowy "biało-zieloni" kontynuowali grę w stylu z pierwszej części meczu. Okazji było już mniej, ale grudziądzanie nadal kontrolowali boiskowe wydarzenia. W 63. minucie dobrą okazję miał Angielski, ale z kilku metrów trafił wprost w Kapsę. W miarę upływu czasu, goście grali coraz lepiej. Starali się strzelić bramkę, która dałaby im nadzieję na korzystny wynik. Olimpia była jednak dobrze zorganizowana w obronie i nie dawała rywalom pola do popisu. Tuż przed końcem spotkania sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym przez Marcina Woźniaka i podyktował "jedenastkę". Do piłki podszedł Forsell, uderzył w środek bramki, a Wrąbel popisał się refleksem i zdołał odbić futbolówkę. Wobec dobitki bramkarz Olimpii był już bezradny.

Olimpia Grudziądz 2:1 Miedź Legnica
19' Karol Angielski
40' Damian Michalik
90'+3 Petteri Forsell

Olimpia: 22. Jakub Wrąbel - 25. Damian Ciechanowski, 4. Lukas Klemenz, 24. Matic Žitko, 27. Marcin Woźniak - 99. Damian Michalik (64' Antonio Wesslem 21), 8. Kamil Kurowski, 11. Marcin Smoliński, 10. Karol Angielski (90' Furtado 28), 9. Marcin Kaczmarek, 20. Daniel Feruga (73' Adam Banasiak 6).

Miedź: 33. Paweł Kapsa, 19 Grzegorz Bartczak, 24 Tomasz Midzierski, 44 Michał Stasiak, 27 Rumen Trifonow, 4 Wojciech Łobodziński, 10 Petteri Forsell, 11 Petteri Pennanen (67' Łukasz Garguła 7), 21 Damian Rasak, 31 Daniel Keon, 9 Mariusz Rybicki (84' Mladen Bartulović 6).

Żółte kartki: Marcin Woźniak, Damian Ciechanowski - Grzegorz Bartczak.
Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).