Wysoka wygrana Olimpii na terenie spadkowicza!

Łukasz Szalkowski
pomorska.pl
Grudziądzanie wygrali z Podbeskidziem Bielsko-Biała aż 3:0. Dzięki wywalczonym trzem punktom, opuścili znowu strefę spadkową.

Obie drużyny spotkanie rozpoczęły bardzo ostrożnie. W efekcie brakowało sytuacji, a mecz nie był zbyt ciekawy. Jedyną akcją w pierwszej fazie meczu, która mogła skończyć się golem, była wrzutka Sierpiny. Z piłką w polu karnym grudziądzan minął się jednak Demjan. Ten sam zawodnik w 31. minucie oddał groźny strzał głową, jednak piłkę zdołał złapać Kuba Wrąbel. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania Olimpia wyszła na prowadzenie. Świetną wrzutką popisał się Marcin Kaczmarek, a piłkę do siatki głową skierował Karol Angielski.

Po przerwie grudziądzanie narzucili rywalom swój styl gry. Podbeskidzie nie potrafiło przebić się przez dobrze zorganizowaną defensywę podopiecznych Jacka Paszulewicza. Olimpia naciskała, oddawała sporo strzałów, które doskonale bronił Rafał Leszczyński. W 83. minucie piłkarze z Grudziądza skonstruowali świetną akcję, a wykończył ją Damian Ciechanowski. To nie był jednak koniec bramek w Bielsko-Białej. W 91. minucie piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Adam Banasiak, ustalając wynik spotkania.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3 Olimpia Grudziądz
43' Karol Angielski
83' Damian Ciechanowski
90'+1 Adam Banasiak

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Łukasz Zakrzewski, Jozef Piaček, Robert Menzel (74' Paweł Tarnowski), Mariusz Magiera - Tomasz Podgórski, Marek Sokołowski (46' Szymon Lewicki), Daniel Mikołajewski, Adam Deja (46; Dariusz Kołodziej), Łukasz Sierpina - Robert Demjan.

Olimpia: Jakub Wrąbel - Adrian Bielawski, Lukas Klemenz, Matic Žitko (46' Mariusz Malec), Marcin Woźniak - Damian Michalik, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (78' Damian Ciechanowski), Kamil Kurowski (62' Adam Banasiak), Marcin Kaczmarek - Karol Angielski.

Żółte kartki: Zakrzewski, Kołodziej - Smoliński, Banasiak.