Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz [relacja live]

pomorska.pl
Arka już dziś ma szansę przypieczętować awans do Ekstraklasy. Warunkiem jest zdobycie trzech punktów w starciu z grudziądzką Olimpią, która notuje świetną rundę wiosenną. Początek spotkania o godz. 18.

Arka Gdynia 0:0 Olimpia Grudziądz

90'+4 Koniec spotkania!
90'+2' Nalepa był w niezłej sytuacji w polu karnym grudziądzan, oddał jednak niecelny strzał
90'+1 Szarpak przejął piłkę na własnej połowie i zagrał w kierunku Nildo, świetnie ustawienie byli jednak defensorzy z Gdyni
90' Sędzia do podstawowego czasu gry doliczył cztery minuty
86' Grudziądzanie zaczynają tworzyć coraz więcej okazji, chcą wywieźć z Gdyni komplet punktów
83' Darmochwał zastąpi Banasiaka
83' Yussuff faulował Zigona w środku pola
80' Siemaszko oddał efektowny strzał z "przewrotki", jednak niecelny
79' Znowu zamieszanie po bramką grudziądzan, jednak gospodarze nie zdołali skierować piłki do bramki
77' Szwoch znalazł się w polu karnym Olimpii w niezłej sytuacji, jednak nie poradził sobie z trzema obrońcami Olimpii
75' Zitko sfaulował rywala, gdy ten wyprowadzał kontrę. Żółta kartka dla grudziądzkiego obrońcy
73' Strzał Banasiaka z 30 metrów minął bramkę Arki
72' Da Silva ukarany żółtym kartonikiem
71' Fabiniak świetnie interweniował po dośrodkowaniu rywali
70' Grudziądzanie wychodzili z dobrze zapowiadającą sie kontrą, jednak niecelne podanie zepsuło całą akcję
68' Nalepa sfaulował wychodzącego z kontrą Nildo
66' Druga zmiana w Arce. Siemaszko zagra za Sangova
64' Faul na Zigonie w środku pola
64' Banasiak stracił piłkę, a nastęonie faulował, za co został ukarany żółtym kartonikiem
62' Z boiska schodzi Bożok. Za niego zagra Yussuff
61' Sangov skrzydłem i skutecznie zatrzymał go Malec
60' Smoliński schodzi z boiska, zastąpi go Kamil Kurowski
57' Świetne dogranie Fialho do Szwocha, który główkował minimalnie ponad poprzeczką bramki grudziądzan
55' Po rzucie rożnym piłkę z własnego pola karnego wybili grudziądzanie, do futbolówki na trzydziestym metrze dopadł Stolc, ale jego strzał był fatalny
54' Warcholak popędził prawą stroną boiska, a jego próbę dogrania w pole karne Olimpii wślizgiem zatrzymał Szarpak. Rzut rożny dla gdynian
50' Grudziądzanie na razie nie mają wiele do powiedzenia, chociaż przewaga Arki kończy się przed polem jarnym gości
48' Da Silva dogrywał ze skrzydła, ale piłkę zablokował Szarpak
46' Szwoch w świetnej sytuacji strzela w Fabiniaka! Sędzia chwilę później zasygnalizował jednak spalonego
46' Początek drugiej części spotkania
46' Zigon za Bartlewskiego

45' Koniec pierwszej częścia spotkania
45' Sangov "złapany" na spalonym
42' Piter-Bućko sfaulował Sangova i zobaczył za to zagranie żółtą kartkę
40' Strzał Warcholaka bez problemów chwycił Fabiniak
38' Nildo faulowany na połowie Arki
36' Po faulu na jednym z grudziądzan, wywiązał się sprzeczka między graczami obu drużyn, którą szybko opanowali jednak sędziowie
34' Ciechanowski po interwencji sztabu medycznego wrócił na murawę
32' Ciechanowski ucierpiał w starciu z rywalem i nie podnosił się z murawy przez kilkadziesiąt sekund, czego sędzia nie zauważył
30' Gra toczy się teraz głównie w środku pola
27' Kontra grudziądzan, próba "miękkiego" dośrodkowania Szarpaka nie była jednak udana
27' Strzał Kaczmarka ponad poprzeczką bramki Arki
24' Znowu piłka do Szwocha, którego skutecznie tuż przy linii bocznej zatrzymał Ciechanowski
24' Brazylijczyk wrócił już na murawę
23' Na murawie leży Nildo, potrzebna jest pomoc medyczna
23' Szwoch strzelał sprzed pola karnego, jednak niecelnie
22' Smoliński minął dwóch rywali w środku pola, po czym sfaulował go Łukasiewicz
21' Faul Ciechanowskiego w połowie boiska
19' Dobra piłka do Szwocha w polu karnym grudziądzan, ten odegrał piętą, ale niecelnie
14' Gra się wyrównała, Arka nie ma już tak wyraźnej przewagi, jak w pierwszych minutach
12' Nildo przejął piłkę na własnej połowie, zagrał do Banasiaka, który zauważył uciekającego prawym skrzydłem Bartlewskiego. Pomocnik Olimpii nie zdołał jednak opanować piłki
10' Piłka po strzale Kaczmarka z rzutu wolnego najpierw trafiła w mur, a dobitka była już niecelna
9' Szarpak faulowany przez Stolca tuż przed linią pola karnego Arki. Gracz gospodarzy został też ukarany żółtą kartką
8' Faul Smolińskiego w okolicach linii dzielącej połowy
7' Dobra piłka na lewe skrzydło do Warcholaka, który dogrywał w pole karne, w kierunku Szwocha. Zawodnik Arki nie zdołał opanować piłki, która opuściła boisko
7' Strzał Banasiaka sprzed pola karnego zablokowany przez jednego z gdynian
6' Dośrodkowanie w pole karne Olimpii, Szwoch próbował uderzać, jednak był w trudnej sytuacji i nie zdołał strzelić celnie
4' Ciechanowski minął rywala z prawej strony boiska, jednak chwilę później zgubił piłkę
3' Dośrodkowanie Arki z rzutu rożnego, jednak nie stworzyło zagrożenia pod bramką gości
2' Po zamieszaniu w polu karnym Szarpak w ostatniej chwili wybił piłkę poza boisko
1' Od środka rozpoczęli grudziądzanie

Arka Gdynia: Konrad Jałocha, Przemysław Stolc, Alan Fialho, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak, Antoni Łukasiewicz, Michał Nalepa, Miroslav Bozok (62' Rashid Yussuff), Marcus da Silva, Mateusz Szwoch, Gaston Sangoy
Rezerwowi: Jakub Miszczuk, Rafał Siemaszko, Damian Mosiejko, Rashid Yussuff, Yannick Sambea Kakoko, Paweł Wojowski, Grzegorz Tomasiewicz.

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak - Damian Ciechanowski, Matic Zitko, Mariusz Malec, Jakub Szarpak - Michal Piter-Bućko, Marcin Smoliński (60' Kamil Kurowski), Marcin Kaczmarek, Adam Banasiak, Sebastian Bartlewski (46' Dejan Zigon) - Nildo
Rezerwowi: Patryk Królczyk, Piotr Darmochwał, Maciej Wolski, Kamil Kurowski, Dejan Zigon, Patryk Skórecki, Oskar Trzepacz.