Atrakcje: koncerty, imprezy, a nawet targi w Grudziądzu w weekend 1, 2 i 3 grudnia

Artykuł sponsorowany
Wspaniałe koncerty muzyki klasycznej i ostrego gitarowego rocka zaplanowano na nachodzący weekend w Grudziądzu. Ale będzie też okazja, aby zadbać o swoje zdrowie i... kupić świeże ryby na nadchodzące święta.

Ciekawie zapowiada się nadchodzący weekend 1, 2, 3 grudnia w Grudziądzu.

Księżniczki zagrają pięknie w teatrze w Grudziądzu

Wspaniałym muzycznym widowiskiem na pewno będzie piątkowy Koncert Wiedeński 2 Orkiestra Księżniczek. Wystąpią z nowym programem. Organizatorzy zapowiadają gwiazdorską obsadę, znakomitych solistów, balet. W programie m.in. walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, aria Barinkaya „Wielka sława to żart”, duet „Usta milczą dusza śpiewa”, polkę „Tritsch- Tratsch”, „Marsz Radeckiego”. A wszystko we wspaniałej oprawie pięknych strojów i projekcji multimedialnych. W CK Teatr zaplanowano dwa spektakle o g. 17 i 20. Bilety w cenach od 179 zł do 199 zł.

Proletaryat w klubie Akcent w Grudziądzu

Proletaryat - jedna z legend polskiej sceny rockowej - w piątkowy wieczór da czadu w klubie „Akcent”. Koncert odbędzie się w rmach trasy „Nie damy się 2023”, podczas której zespól wykonuje swoje klasyki oraz kawałki z nowej płyty „Ząb za ząb”. Publiczność rozgrzeje grupa insekt. Początek koncertu o g. 20. Bilety po 90 zł.

Górale pogwizdają i zagrają

Góralski Zespół „Pogwizdani” wystąpi w piątek, 1 grudnia, o g. 20 w pubie „Czarny Krążek”, przy ul. Polskich Skrzydeł 4. Bilety po 70 zł.

W OPP zabrzmią kolędy

W sobotę, od g. 9 w Ognisku Pracy Pozaszkolnej, przy ul. Chełmińskiej trwać będzie konkursowy koncert „Hej kolęda, kolęda”. Kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe wykonywać będą uczniowie z grudziądzkich szkół.

Targ rybny i biegi w Mokrem

VI Bieg Karpia, dziecięcy Bieg Karpika oraz targ rybny zaplanowano na sobotę przy Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w podgrudziądzkiej wsi Mokre.
Targ, na którym kupić będzie można świeże ryby, ale także inne produkty od lokalnych hodowców i producentów będzie trwał od g. 8.
Biegi rozpoczną się o g. 11, na godzinę 12.30 zaplanowano dekoracje najlepszych zawodników. Także w ramach Amatorskiej Ligi Biegowej.

Poniedzielski nas rozbawi

Znakomity, niepowtarzalny konferansjer i satyryk Andrzej Poniedzielski w niedzielę bawić będzie publiczność w Centrum Kultury Teatr. Wystąpi z programem „Ba”. Początek o g. 18, bilety w cenach 80-90 zł.

Pchli targ...

... odbędzie się w niedzielę, na targowisku miejskim przy ul. Paderewskiego. Sprzedawać i kupować można tutaj w g. 8-16.

Niestety nie ma już biletów...

...na dwa weekendowe wydarzenia w teatrze: sobotni koncert legendy polskiej piosenki poetyckiej, zespołu Stare Dobre Małżeństwo, a także na „Koncert niedzielny”, podczas którego Nagrodę im. ks. Pasierba odbierze i wystawę swoich prac otworzy malarz Franciszek Maśluszczak.

Biała sobota w szpitalu

Szeroką ofertę przygotował szpital w Grudziądzu dla zainteresowanych w ramach akcji „Biała sobota”. Zaplanowano ją na 2 grudnia, w godz. 9-13.
Skorzystają:

  • panie: z mammografii i cytologii
  • panowie: z porad urologa
  • osoby powyżej 40 roku życia: z badań profilaktycznych.

Na g. 10 zaplanowano prezentację chirurga bariatry (leczenie otyłości) oraz dietetyka klinicznego w sali konferencyjnej, parter, budynek A, naprzeciwko kaplicy. Po prezentacjach odbędzie się kwalifikacja pacjentów do zabiegu bariatrycznego.
Będzie też można zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego - Stowarzyszenie „Niewidzialna Ręka”.
Przygotowane będą też prelekcje i stoiska NFZ-u oraz „Sanepidu”, ZUS-u. Wszystkie badania i porady są bezpłatne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na grudziadz.naszemiasto.pl Nasze Miasto