Bartosz Rudyk z ALKS Stali Grudziądz wygrał czwarty etap wyścigu kolarskiego! [zdjęcia, wideo]

Zawodnik grudziądzkiej ALKS Stali, Bartosz Rudyk, wygrał czwarty, ostatni etap XXVIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów. W całych zawodach najlepszy okazał się Dawid Czubak z drużyny KTK Kalisz - SMS Toruń.

Grudziądzki wyścig ponownie stał na bardzo wysokim poziomie. Ukoronowaniem zawodów był ostatni, liczący prawie 110 km, etap, którego start i metę tradycyjnie usytuowano na ulicy Ikara na osiedlu Lotnisko. Ze 156 zawodników rozpoczynających wyścig w sobotę, do ostatniego etapu dotarło już tylko 119.

Przez większość wtorkowego etapu kolarze jechali w jednym peletonie. Próby ucieczek były szybko neutralizowane. Dopiero około 20 km przed metą, sześciu zawodników zdołało uciec i utrzymywać kilkunastosekundową przewagę nad grupą pościgową. Mimo dosyć trudnych warunków, zawodnicy nie dali się dogonić, a na ostatnich metrach świetnym finiszem popisał się Bartosz Rudyk z ALKS Stali Grudziądz, który wygrał czwarty etap 28. edycji wyścigu.

Grudziadzanie byli też o krok od innego indywidualnego sukcesu. Patryk Pazik otarł się o tytuł najaktywniejszego kolarza wyścigu. Do Szymona Krawczyka z KTK Kalisz - SMS Toruń zabrakło mu tylko jednego punktu!

W klasyfikacji końcowej wygrał Dawid Czubak z KTK Kalisz - SMS Toruń, który już przed wtorkowym etapem miał koszulkę lidera. Tuż za nim uplasował się Szymon Krawczyk, reprezentant tego samego teamu. Podium zamknął Filip Maciejuk z SMS Żyrardów. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem grudziądzkiej Stali był właśnie Bartosz Rudyk, który zajął szóste miejsce.

Klasyfikację drużynową zwyciężyli Holendrzy z teamu RWC Ahoy przed SMS-em Żyrardów i KTK Kalisz - SMS Toruń. Grudziądzanie uplasowali się na piątej pozycji.