Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Będzie jednak konkurs na dyrektora szpitala w Grudziądzu. Są już pierwsi kandydaci

Łukasz Ernestowicz, (DXC)
Piotr Bilski
Prezydent nie może sam wybrać i powołać nowego dyrektora szpitala w Grudziądzu. Przepisy stanowią, że musi ogłosić konkurs. Nie tak szybko zatem poznamy nowego szefa grudziądzkiej lecznicy.

Jeszcze kilka dni temu prezydent Robert Malinowski deklarował, że konkursu na stanowisko dyrektora szpitala nie będzie. Bo nowego szefa lecznicy trzeba powołać szybko.

- Okazało się jednak, że jest rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie obsady stanowisk w jednostkach służby zdrowia, które wymusza wybór dyrektora w konkursie - wyjaśnia prezydent Robert Malinowski. I tłumaczy: - Wcześniej nie powoływałem nigdy nowego dyrektora szpitala, dlatego nie wiedziałem, że są takie odrębne przepisy ministra.

Rozporządzenie w sprawie sposobu przeprowadzania konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym dokładnie precyzuje jak taki konkurs powinien zostać przeprowadzony. W skład komisji, która wybierze dyrektora, musi wejść od trzech do sześciu przedstawicieli miasta, w tym jeden lekarz, jeden przedstawiciel rady społecznej szpitala oraz przedstawiciel rektora uczelni medycznej, jeśli taka prowadzi w szpitalu działalność dydaktyczną i badawczą.

Już spływają pierwsze życiorysy kandydatów
Kiedy można się spodziewać ogłoszenia konkursu? - Jeszcze nie wiem. Najpierw musi się spotkać rada społeczna szpitala, aby wytypować swojego członka komisji konkursowej. Będziemy działać jak najszybciej - zapewnia Robert Malinowski.

Mimo że procedura konkursowa jeszcze nie ruszyła, do ratusza już spływają CV zainteresowanych objęciem dyrektorskiej posady. Wśród kandydatów są osoby z całego kraju, nie tylko z branży medycznej. Wczoraj nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zainteresowany szefowaniem szpitalem jest m.in. były członek zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. - To jest mocny kandydat - zdradzali wczoraj naszym dziennikarzom radni różnych opcji.

Izba obrachunkowa nie unieważni budżetu miasta

Tymczasem w środę po południu Regionalna Izba Obrachunkowa umorzyła postępowanie w sprawie unieważnienia budżetu miasta na 2016 rok. Było to możliwe po tym jak samorząd poprawił projekt budżetu zgodnie z zaleceniami RIO: zarezerwowano w nim 24 mln zł na zabezpieczenie straty finansowej szpitala za ubiegły rok.

Przed kolegium izby obrachunkowej nowej wersji budżetu miast bronili wiceprezydent Marek Sikora i skarbnik miasta Joanna Łukawska.

- Kolegium prosiło nas o uzasadnienie zmian w budżecie i pytało jak widzimy przyszłość miasta. Poinformowaliśmy, że kolejne środki z projektów unijnych trafiają do kasy miasta i nie widzimy żadnych zagrożeń związanych ze stabilnością finansową Grudziądza - mówi Marek Sikora. Jak podkreśla wiceprezydent, pozytywna dla miasta decyzja RIO nie miała żadnego związku z odwołaniem poprzedniego dyrektora szpitala. - RIO umarzając postępowanie opierało się głównie na dokumentach, które przedłożyliśmy przed kolegium.

Marszałek i wojewoda o sytuacji szpitala.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grudziadz.naszemiasto.pl Nasze Miasto