Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu już przejęte przez Miejski Zakład Komunikacji

Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis
W Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu przebywa ponad 200 psów i około 100 kotów
W Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu przebywa ponad 200 psów i około 100 kotów Aleksandra Pasis
Udostępnij:
Umowa na prowadzenie Centrum Opieki nad Zwierzętami wygasła Fundacji Siedem Życzeń z końcem grudnia. Nie rozpisano już nowego konkursu na zlecenie zadanie opieki nad bezdomnymi czworonogami nowemu podmiotowi. Przejął je Miejski Zakład Komunikacji, dotychczasowy operator.

Wideo. Dodatek osłonowy. Można już składać wnioski

- Jeszcze trwają prace zdawczo - odbiorcze - mówi Paweł Maniszewski, prezes MZK. - Przejęcie nastąpiło w sposób płynny.

Miejska spółka zatrudniła na umowy o prace na okres próbny pracowników zrekrutowanych w grudniu. Zostali przeszkoleni. Całą dokumentację prowadzą służby MZK.

- Jeśli chodzi o opiekę weterynaryjną, to najkorzystniejszą ofertę złożył "Rudy Kot". Na razie umowa jest na dwa miesiące - dodaje Paweł Maniszewski.

Przypomnijmy, że "Rudy Kot" pełnił opiekę weterynaryjną w schronisku do końca lipca ub. roku za poprzedniego zarządu Fundacji. Następnie po zmianach kadrowych, zatrudniono lekarzy spod Torunia. W sprawie dobrostanu zwierząt, prezes Maniszewski jeszcze nie chce się wypowiadać, gdyż jak zaznacza najpierw musi zapoznać się z dokumentacją medyczną czworonogów.

W temacie rozliczeń finansowych pomiędzy MZK a Fundacją Siedem Życzeń, to są jeszcze zaległości. - Faktury uznane za bezsporne zostały uregulowane z Fundacją. Były jeszcze niekompletne dokumenty i stąd też nie mieliśmy podstaw do uregulowania całości - wyjaśnia prezes Maniszewski. - Gdy wszystko zostanie dopełnione, pieniądze zostaną wypłacone.

Dodajmy też, że pracownicy Fundacji Siedem Życzeń w skutek działań zarządu otrzymali tylko częściowo wynagrodzenia za grudzień. - Robię wszystko na bieżąco i w miarę możliwości, aby jak najwięcej spraw wyprowadzić na prostą, uporządkować wszystkie braki, nieprawidłowości - podkreśla Faustyna Szuca, prezes Fundacji "Siedem Życzeń".

Fundacja boryka się bowiem też z wieloma sprawami w sądzie pracy, które wytoczyli jej byli pracownicy zwalniani w różnym trybie. Są już też pierwsze wyroki nakazujące zabezpieczenia finansowe na rzecz pracowników, a także sprawy wytoczone Fundacji przez Państwową Inspekcję Pracy.

Jakie priorytety przed MZK? - Musimy dostosować obiekt i sprzęty do stanu używalności, gdyż jest wiele rzeczy do napraw, modernizacji. Ponadto doposażyć w sprzęt komputerowy - wymienia Paweł Maniszewski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu już przejęte przez Miejski Zakład Komunikacji - Gazeta Pomorska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie