Dominik Rubaj, warcabista ze Świecia, zajął piąte miejsce w Mistrzostwach Świata [zdjęcia]

Dominik Rubaj z SIN Razem Świecie i uczeń SP5 w Świeciu zajął V miejsce w Mistrzostwach Świata w warcabach 64 polowych, które rozegrano w tureckim Izmirze.

Młody Reprezentant Polski w kategorii Mini Kadet, obejmującej zawodników z roczników 2005-2007, uzbierał w rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z Ukrainy, Chin,Turcji 8 punktów w 7 rundach, zbierając kolejne międzynarodowe doświadczenie.

W Mistrzostwach Świata w grze aktywnej Dominik był 6, a w grze błyskawicznej sklasyfikowany został na 7 pozycji. - Podziękowania dla Urzędu Miasta w Świeciu i Starostwa Powiatowego w Świeciu za pomoc finansową w organizacji wyjazdu - mówi Piotr Rubaj, tata młodego warcabisty.

To nie pierwszy sukces Dominika, który na swoim koncie ma m.in. medale Mistrzostw Polski.