Dwie twarze Olimpii i jeden punkt z wiceliderem [wideo]

Piotr Bilski
Grudziądzanie po świetnej pierwszej połowie i gorszej drugiej, zremisowali 1:1 z drugą w tabeli Wisłą Płock. Bramkę dla gospodarzy zdobył niezawodny Nildo.

Wisła Płock jest niemal pewnym kandydatem do awansu. W Grudziądzu zaprezentowała się jednak znacznie poniżej oczekiwań, zwłaszcza w pierwszej części meczu. "Biało-zieloni" zepchnęli płocczan o głębokiej defensywy i tworzyli sobie sytuację za sytuacją. Plan dobrze grających grudziądzan mógł zostać poważnie utrudniony 2w 37. minucie, gdy Malec sfaulował we własnym polu karnym i sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Stefańczyk, ale strzelił ponad bramką. Gospodarze, mimo kolejnych okazji, żadnej z nich nie wykorzystali i do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Po przerwie to Wisła przejęła inicjatywę i grała jak przystało na wicelidera. Grudziądzanie częściej trafiali na kontrataki gości, które tworzyły sporo zagrożenia w ich polu karnym. Właśnie po jednej z kontr Wisła zdobyła bramkę. Piłkę do siatki skierował Lebedyński. Olimpia w trzecim spotkaniu z rzędu musiała odrabiać straty, jednak nie poddała się. W 71. minucie po składnej akcji, w polu karnym rywali sfaulowany został Kaczmarek i arbiter po dłuższej chwili zdecydował się podyktować "jedenastkę", którą na gola zamienił Nildo. Do końca spotkania obraz gry nie uległ zmianie i grudziądzanie cieszyli się z jednego punktu zdobytego na drużynie słynącej z żelaznej defensywy.

Olimpia Grudziądz 1:1 Wisła Płock
58' Mikołaj Lebedyński
72' Nildo (k)

Olimpia: 26. Bartosz Fabiniak - 25. Damian Ciechanowski, 24. Matic Žitko(79, 28. Michal Piter-Bučko), 19. Mariusz Malec, 50. Jakub Szarpak - 9.Marcin Kaczmarek, 8. Kamil Kurowski (68, 11. Marcin Smoliński), 6. Adam Banasiak, 14. Dariusz Kłus, 16. Piotr Darmochwał (60, 99. Sebastian Bartlewski) - 12. Nildo.

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 91. Damian Byrtek, 5.Bartłomiej Sielewski, 25. Przemysław Szymiński - 16. Fabian Hiszpański (78, 7. Damian Piotrowski), 18. Piotr Wlazło, 21. Maksymilian Rogalski, 41. Dimityr Ilijew (84, 89. Wojciech Łuczak), 9. Arkadiusz Reca - 11. Mikołaj Lebedyński.

Żółta kartka: Kaczmarek.
Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

W 37. minucie Cezary Stefańczyk (Wisła) nie wykorzystał rzutu karnego.