Fantastyczny mecz Stali. Przegrywała 0:2 i odwróciła losy spotkania [wideo, zdjęcia]

Siatkarze Stali zafundowali swoim fanom prawdziwy horror. Przegrali gładko dwa pierwsze sety i wydawało się, że trzeci będzie tylko formalnością. Grudziądzanie odwrócili jednak losy meczu i w trzech kolejnych partiach "zmietli" rywali z parkietu.

Dwie pierwsze odsłony sobotniego meczu wyglądały praktycznie identycznie. Pierwsza faza obu setów była wyrównana, toczyła się punkt za punkt. W połowie partii grudziądzanie gubili się jednak i nie mieli recepty na świetnie grających w bloku, obronie i ataku rywali. Efekt? Pewna wygrana Stoczniowca zarówno w pierwszej, jak i drugiej odsłonie spotkania.

W trzecim secie Stal diametralnie zmieniła grę. Od początku wypracowała sobie solidną przewagę, którą tylko powiększała. Wygrana gospodarzy do 15 wlała w ich serca nadzieję, że uda odwrócić się losy meczu. Podniesieni sukcesem grudziądzanie w czwartej partii zagrali jeszcze lepiej, demolując przyjezdnych do 12.

W ostatniej, rozstrzygającej, odsłonie meczu Stal znów wypracowała sobie przewagę i pilnowała, by jej nie roztrwonić. Sztuka ta się powiodła i to grudziądzanie cieszyli się ze zwycięstwa.

Stal Grudziądz 3:2 Stoczniowiec Gdańsk(18:25, 19:25, 25:15, 25:12, 15:11)