Grudziądz. Olimpia Grudziądz zremisowała ze Zniczem Pruszków w zaległym meczu II ligi [zdjęcia]

Łukasz Szalkowski
Olimpia Grudziądz - Znicz Pruszków 1:1
Olimpia Grudziądz - Znicz Pruszków 1:1 fot. Łukasz Szalkowski
W zaległym meczu II ligi Olimpia Grudziądz zremisowała ze Zniczem Pruszków 1:1. Zobaczcie zdjęcia z wtorkowego spotkania.

Olimpia Grudziądz - Znicz Pruszków 1:1 (0:0)

Piłkarze Olimpii Grudziądz chcieli w końcu zwyciężyć na własnym stadionie. Pierwsza połowa toczyła się zdecydowanie pod ich dyktando. Znicz Pruszków rzadko opuszczał własną połowę. To grudziądzanie dużo częściej byli przy piłce i sprawnie tworzyli sobie sytuacje do dodawania strzałów.

Kilka z nich było groźnych, ale czujny w bramce był Piotr Misztal. Przyjezdni popełniali dużo błędów w wyprowadzaniu piłki, przez co nie mogli konstruować kontrataków.

Obraz gry w drugiej połowie znacząco się nie zmienił. Olimpia przeważała, kreowała sobie sporo sytuacji, ale żadnej nie potrafiła wykorzystać. Swoje szanse mieli m.in. Jose Embalo, Omid Popalzay czy Piotr Janczukowicz. Dwie niezłe sytuacje goście stworzyli sobie dopiero w ostatnim kwadransie meczu. Piłka po strzałach mijała jednak bramkę.

Przyjezdnym wystarczył jednak jeden celny strzał, by wyjść na prowadzenie. W 87. minucie piłka trafiła do Macieja Machalskiego, który uderzył sprzed pola karnego i pokonał Nikodema Sujeckiego.

Piłkarze Olimpii jeszcze mocniej naparli na rywali i przyniosło to skutek. W doliczonym czasie gry, po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, gołą głową strzelił Piotr Janczukowicz.

Grudziądzanie choć zdobyli jeden punkt, mogą czuć ogromny niedosyt. Przez całe spotkanie przeważali, mieli zdecydowanie więcej okazji do zdobycia gola, a cudem wyszarpali remis.

Bramki: Piotr Janczukowicz (90) - Maciej Machalski (87)

Olimpia: Nikodem Sujecki - Damian Ciechanowski, David Andronic, Kacper Pietrzyk, Bartosz Widejko - Mikołaj Gabor (67. Kacper Janiak), Michał Graczyk, Grzegorz Gulczyński, Piotr Janczukowicz, Omid Popalzay (87. Adrian Kwiatkowski) - Patryk Leszczyński (68. José Embaló).

Znicz: Jan Jurczak - Marcin Bochenek, Maciej Wichtowski, Martin Baran, Peter Drobňák (15. Marcin Rackiewicz) - Jakub Zagórski (46, Krystian Tabara), Maciej Machalski, Lukáš Hrnčiar, Dariusz Zjawiński, Patryk Kubicki (60. Paweł Tarnowski) - Mariusz Gabrych (76. Mikołaj Szymański).

żółte kartki: Gulczyński, Widejko, Pietrzyk - Kubicki.