Grudziądz. Produkty prosto od rolników kupimy na targowisku w Tarpnie. Jest też plan na drugą lokalizację

Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis
W Grudziądzu w piątki i soboty na targowisku w Tarpnie będzie można kupić wyroby prosto od rolników
W Grudziądzu w piątki i soboty na targowisku w Tarpnie będzie można kupić wyroby prosto od rolników Waldemar Wylegalski
Udostępnij:
Targowisko przy ul. Paderewskiego w Tarpnie zostało wytypowane jako te, gdzie w piątki i soboty będzie można kupić wyroby prosto od rolników. Zgodzili się na to radni Grudziądza. Jest sprawą otwartą, aby dodatkowo również udostępnić jeszcze jedno targowisko w południowej części miasta.

Wideo. Rodzinny kapitał opiekuńczy

Marek Czepek, radny PiS z Grudziądza dzielił się podczas sesji przemyśleniami: - Chcemy otworzyć się na północną część miasta, a robimy źle dla ludzi i rolników z południowej części: Rządza i Strzemiecina, Mniszka. Może warto rozważyć, aby i w tym obszarze uruchomić takie targowisko dla rolników, a tym samym mieszkańców? Wówczas byłby równy dostęp. To chyba lepsze rozwiązanie?

Na taki pomysł był otwarty prezydent Maciej Glamowski:- Przedyskutujemy to z MPGN-em, który administruje targowiskami w południowej części miasta. Jest to do rozważenia.

Póki co, na sesji w środę 26 stycznia radni podjęli uchwałę o tym, że dla rolników w piątki i soboty zostanie udostępnione targowisko przy Paderewskiego w Tarpnie. Jednocześnie na następnej sesji, najprawdopodobniej zostanie także przyjęta autopoprawka do tej uchwały wprowadzająca jeszcze jedno targowisko w południowej części Grudziądza. Do tematu zatem wrócimy.

Samorządy są bowiem zobowiązane zgodnie z zapisami ustawy z końca października ub. roku do wyznaczenia lokalizacji na swoich terenach targowisk do sprzedaży plonów rolników. Celem ustawy jest bowiem rozpowszechnienie sprzedaży bezpośredniej w miastach m.in. poprzez wprowadzanie przez władze gmin piątków i sobót jako dnia sprzedaży bezpośredniej.

Mieszkańcy będą mogli nabywać od rolników artykuły rolno-spożywcze m.in. produkty rolne, runo leśne, dziczyznę, ryby, środki spożywcze. Rolnicy, którzy będą sprzedawali swoje produkty w piątki i soboty na wyznaczonym targowisku w mieście mogą liczyć na zwolnienia z płacenia opłaty targowej.

Ostatni w tym roku "Pchli targ" odbył się dziś (24 października) na targowisku miejskim w Tarpnie przy ulicy Paderewskiego

Grudziądz. Tak wyglądał handel ostatni "Pchli Targ" w Grudzi...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie