Grudziądz. Rafał Rogowski zwyciężył w szaradziarskich mistrzostwach Grudziądza 2023 [wyniki]

Daniel Dreyer
Rafał Rogowski z Pabianic (z lewej na pierwszym planie) zdobył tytuł szaradziarskiego mistrza Grudziądza Piotr Bilski
Blisko 50 miłośników krzyżówek i rebusów zmagało się z zadaniami walcząc o tytuł mistrza Grudziądza. W imprezie udział wzięli mieszkańcy nie tylko naszego regionu, ale także goście z odległych miast Polski.

XII Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza 2023

Już po raz 12. Grudziądzki Klub Szaradzistów „Enigma” wraz Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu zorganizował XII Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza. W zawodach udział wzięło blisko 50 miłośników krzyżówek, szarad i innych łamigłówek. Większość to mieszkańcy Kujaw i Pomorza, ale nie tylko, bo przyjechali także goście z bardziej odległych miast naszego kraju.

W głównym turnieju uczestnicy rozwiązywali różnorodne zadania szaradziarskie, a niektóre z nich były związane z Grudziądzem, np. 100-leciem Grudziądzkiego Klubu Sportowego Olimpia i Bronisławem Malinowskim.

Po podliczeniu punktów za zadania rozwiązane w dwóch rundach mistrzostw, ich zwycięzcą został Rafał Rogowski z Pabianic. Drugie miejsce zajął Robert Romanowski z Płocka. Na miejscu trzecim sklasyfikowany został Tomasz Wiśniewski z Chełmży.

Najlepszym grudziądzaninem był Tomasz Cerk, który zajął miejsce dziesiąte.

Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali albumy, nagrody książkowe (ufundowane m.in. przez "Gazetę Pomorską"), wydawnictwa, dyplomy oraz upominki promujące miasto i region.

W sali bursy szkół średnich w Grudziądzu trwają XII Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza 2023.

Wytężają umysły. W Grudziądzu odbywają się Mistrzostwa Szara...