Grudziądz. Tak wyglądać ma odkryty basen w Tarpnie po modernizacji. Do realizacji brakuje „tylko”... 8,5 mln złotych [zdjęcia]

Daniel Dreyer
Daniel Dreyer
Czy odkryty basen w Tarpnie jest do zamknięcia? Niekoniecznie.  Bo Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku ma pełną dokumentację techniczną  kompleksowej modernizacji basenu w Tarpnie.
Czy odkryty basen w Tarpnie jest do zamknięcia? Niekoniecznie. Bo Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku ma pełną dokumentację techniczną kompleksowej modernizacji basenu w Tarpnie. Wizualizacje MORiW Grudziądz
Udostępnij:
Wspaniale prezentują się wizualizacje odkrytego basenu na grudziądzkim osiedlu Tarpno po modernizacji. Cała dokumentacja jest przygotowana. Do realizacji brakuje „tylko” pieniędzy.

O tym, że grudziądzki basen odkryty wymaga modernizacji mówi się od lat. Nie raz słyszeliśmy też o tym, że będzie modernizowany. Przebudowę i doposażenie tego obiektu przed laty obiecał Robert Malinowski, ówczesny prezydent miasta, gdy ostatecznie zrezygnowano z budowy parku wodnego w naszym mieście. Lata mijały, a na basenie wiele dobrego się nie wydarzyło.

Basen w Tarpnie do zamknięcia?

- Czas tego obiektu już minął. Nie ma wątpliwości, że trzeba w niego zainwestować - mówi Izabela Piwowarska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku, który administruje tym obiektem. I tłumaczy: - W tej chwili baseny takie jak nasz: o bardzo dużej powierzchni są już przeżytkiem. Większość ludzi na basen przychodzi nie po to, aby pływać „od słupka do słupka”, ale po to, aby się zrelaksować, skorzystać z różnorodnych atrakcji.

Problemem basenu jest brak instalacji do automatycznego dozowania środków chemicznych koniecznych do utrzymywania wody w należytym stanie.

- Bez tego w kraju funkcjonuje już niewiele obiektów - wyjaśnia dyrektor Piwowarska.

Czy to oznacza, że obiekt jest do zamknięcia? Niekoniecznie. Bo Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku ma pełną dokumentację techniczną kompleksowej modernizacji basenu w Tarpnie.

Co miałoby zostać wykonane?

Dotychczasowa duża niecka basenu, która ma 5,5 tys. m kw. powierzchni lustra wody, zostałaby podzielona na trzy mniejsze.

Jak podzielić dużą nieckę? Wstawiając do niej trzy mniejsze, ze stali galwanizowanej, o różnej wielkości oraz głębokości.

Między nieckami zbudowane zostałyby chodniki z drewna, pod którymi mieściłaby się basenowa automatyka: system filtrów, pomp, urządzenia do dozowania chemikaliów.

Atrakcje dla dzieci zapewnić mają zjeżdżalnie - duża i mała - oraz wodny plac zabaw.

Dodatkowo modernizowane byłyby pomieszczenia socjalne m.in.: toalety męska i damska, a także pokoje ratowników, punktu pierwszej pomocy...

- Dokumentacyjnie jesteśmy przygotowani na to, aby ogłosić przetarg na wykonanie modernizacji. Jedynym problemem są pieniądze, bo według kosztorysu potrzebujemy około 8,5 mln zł - mówi Piwowarska. - Będziemy szukali możliwości sfinansowania tej inwestycji ze środków zewnętrznych.

  • W czasie ostatnich dwóch sezonów letnich basen w Tarpnie był nieczynny z powodu pandemii.
  • Wcześniej cieszył się dużą popularnością. W 2019 r. sprzedano tutaj 22 tys. biletów,
  • a w 2018 r. 20,6 tys. biletów wstępu.

Jak obiekty basenu odkrytego w Tarpnie mają wyglądać po modernizacji zobacz na zdjęciach w galerii:

Czy odkryty basen w Tarpnie jest do zamknięcia? Niekoniecznie.  Bo Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku ma pełną dokumentację techniczną  kompleksowej modernizacji basenu w Tarpnie.

Grudziądz. Tak wyglądać ma odkryty basen w Tarpnie po modern...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Hiszpania wprowadza kary dla turystów

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie