I liga. Olimpia Grudziądz - Puszcza Niepołomice 3:1!

SZYMON SZAR
Grudziądzka Olimpia pewnie pokonała w meczu trzeciej kolejki I ligi Puszczę Niepołomice 3:1 (0:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Maciej Kowalczyk, Maciej Rogalski i Marcin Smoliński. Tym samym biało- zieloni w pełni zrehabilitowali się sensacyjną porażkę jakiej doznali na inaugurację rozgrywek.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy. Już w 5 minucie prostopadłe podawał Rogalski do Smolińskiego, który chciał zagrywać do Kowalczyka, lecz lot piłki przecinął obrońca Puszczy. W kolejnej akcji przed szansą byli biało-zieloni. Kowalczyk podawał do Smolińskiego, ten podał piłkę do Bielawskiego, który wrzucił w pole karne.
Na posterunku byli jednak obrońcy gości, którzy pewnie interweniowali.

Puszcza w pierwszej odsłonie również miała okazję na gola. W 25 minucie goście zdecydowali się, na krótkie wykonanie rzutu rożnego.Janik podawał do Moskwika, ten oddał mu piłkę i wrzucił w pole karne. Piłka spadła na nogę jednego z graczy z Niepołomic i minimalnie minęła bramkę Wróbla.

Druga połowa meczu podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od ataków Olimpii. Piękna akcja Kowalczyka ze Smolińskim, który podał do Smoły. Ten w polu karnym minął jednego z obrońców, uderzył ale strzał trafił prosto w Sobieszczyka. Ataki gospodarzy nie słabły i bramka była tylko kwestią czasu. Po godzinie gry wrzutka z rzutu rożnego Smolińskiego trafia wprost na głowę Stańka, a ten odgrywał do Kowalczyka, który z przewrotki trafił do bramki gości i było 1:0.

Goście odpowiedzieli niemal natychmiast. Po niepewnej interwencji Łabędzkiego poszło podanie Kałata do Moskiwika, który strzałem po krótkim słupku pokonuje Wróbla i mieliśmy remis. Riposta podopiecznych trenera Kafarskiego była w kolejnej akcji. Kowalczyk prostopadle podaje do Rogalskiego, a ten znalazł się sam na sam i pewny strzałem pokonuje bramkarza gości.

Wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Marcin Smoliński, który otrzymał prostopadłe podanie od Kłusa. Smoliński po tym podaniu wyszedł sam na sam z bramkarzem i pokonał go ładnym, technicznym lobem.

Olimpia Grudziądz - Puszcza Niepołomice 3:1 (0:0)
1:0 - Maciej Kowalczyk 57'
1:1 - Paweł Moskwik 59'
2:1 - Maciej Rogalski 61'
3:1 - Marcin Smoliński 90+4'

Olimpia: Michał Wróbel - Maciej Rogalski, Marcin Woźniak, Marcin Staniek, Michał Łabędzki, Adrian Bielawski, Dariusz Kłus, Dariusz Gawęcki, Marcin Smoliński (90+5' Sławomir Mazurkiewicz), Adam Cieśliński (89' Robert Szczot), Maciej Kowalczyk (77' Piotr Ruszkul).

Puszcza: Andrzej Sobieszczyk - Damian Szymonik, Marcin Biernat (89' Paweł Strózik), Petar Borovicanin, Longinus Uwakwe, Mateusz Cholewiak, Jarosław Lizak (62' Łukasz Nowak), Dawid Kałat, Sebastian Janik, Paweł Moskwik (60' Paweł Czychowski), Wallace Benevente.