III liga, grupa 2: Pogoń II Szczecin - Olimpia Grudziądz [zapis relacji na żywo]

Łukasz Szalkowski
W niedzielne południe piłkarze Olimpii Grudziądz grali z rezerwami Pogoni Szczecin. Przeczytaj zapis relacji na żywo.

Pogoń II Szczecin - Olimpia Grudziądz 2:1
26' Fornalczyk - karny
54' Bichakhchyan
76' Rogala

Pogoń II: Klebaniuk - Boniecki, Malec, Lisowski, Stolarski - Wędrychowski, Drygas, Bichakhchyan, Warzynowicz, Fornalczyk - Kucharczyk

Olimpia: A. Olszewski - Warcholak, Rogala, Wicki, Sikorski, S. Olszewski - Winsztal, Owczarek, Kurowski, Jarzec - Stanisławski

90'+9 Zabrzmiał ostatni gwizdek w tym spotkaniu. Olimpia przegrała drugie ligowe spotkanie z rzędu
90' Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył sześć minut
89' Drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył Sebastian Olszewski
88' Stolarski ukarany żółtą kartką
87' Vu Thanh strzelał z ostrego kąta. Z trudem obronił Klebaniuk. Chwilę później z dystansu próbował Warcholak, ale znowu dobrze interweniował bramkarz Pogoni
86' Olimpia atakuje, stara się zagrozić bramce rywali, ale Pogoń mądrze się broni
76' Rogala zdecydował się na strzał spoza pola karnego. Piłka minęła Klebaniuka i wpadła do siatki. Olimpia ma bramkę kontaktową!
75' Strzał Warcholaka z dystansu w "koszyczek" złapał Klebaniuk
73' Olimpia atakuje coraz odważniej, ale na razie bez skutku
70' Vu Thanh otrzymał podanie przed pole karne, oddał strzał, ale zrobił to niecelnie
69' Amarildo z żółtą kartką
63'Świetne zagranie do wychodzącego w tempo Kucharczyka. Zawodnik Pogoni miał przed sobą tylko Olszewskiego. Zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Uderzył dopiero, gdy był obok niego zawodnik Olimpii i zrobił to na tyle niecelnie, że piłkę bez problemu odbił golkiper Olimpii
61' Z boiska zeszli Stanisławski i Winsztal. W ich miejsce zagrają: Salguero i Amarildo
57' Warcholak uderzał z rzutu wolnego, ale zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza Pogoni
56' Jarzec faulowany tuż przed polem karnym rywali. Będzie dobra okazja do zagrożenia bramce gospodarzy bezpośrednio z rzutu wolnego
54' Gospodarzy nie zraziła czerwona kartka. Chwilę po wznowieniu gry bramkę strzelił Bichakhchyan
53' Czerwoną kartką ukarany Stanisław Wawrzynowicz. Boisko opuścił na noszach
48' Wawrzynowicz faulował Stanisławskiego. Sprawca sam poważnie ucierpiał w starciu - nie podnosi się z murawy
47' Dobra akcja gospodarzy, zakończona strzałem Bichakhchyana. Piłka minęła bramkę grudziądzan
46' Sędzia rozpoczął drugą połowę meczu

45' Koniec pierwszej części spotkania
44' Świetna piłka w poprzek boiska do Winsztala, który znalazł się sam na sam z Klebaniukiem. Piłkarz Olimpii długo przygotowywał się do oddania strzału. Uderzenie zostało zablokowane przez zawodnika gospodarzy
43' Jarzec szukał kolegi prostopadłym podaniem, ale zagrał piłkę za mocno - przejął ją Klebaniuk
41' Strzał Lisowskiego z około 35 metrów - do zapomnienia. Piłka nawet nie zbliżyła się do bramki Olimpii
40' Warcholak dogrywał z lewej strony boiska, ale piłkę w polu karnym pewnie chwycił Klebaniuk
38' Pogoń ma na razie mecz pod kontrolą
32' Owczarek karany żółtym kartonikiem
32' Kucharczyk próbował dogrywać do kolegi z narożnika pola karnego, ale zrobił to bardzo niecelnie
29' Żółta kartka dla Sebastiana Olszewskiego za ostry faul w środku pola
26' Rzut karny pewnie wykorzystany przez Fornalczyka. Pogoń prowadzi z Olimpią 1:0
25' Sikorski faulował we własnym polu karnym Lisowskiego. Sędzia wskazał na "wapno"
24' Zamieszanie w polu karnym Olimpii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Było groźnie, bo piłka kilka razy zatrzymała się pod nogami piłkarzy Pogoni kilka metrów od bramki. Ostatecznie grudziądzanie zdołali ją wybić
23' Fornalczyk próbował minąć Warcholaka z prawej strony boiska, ale doświadczony piłkarz Olimpii zdołał wybić piłkę poza boisko
21' Kucharczyk otrzymał podanie w pole karne, opanował piłkę, ale nie zdołał już oddać strzału
18' Warcholak mocno z dystansu. Klebaniuk bronił "na raty", ale ostatecznie piłka znalazła się w jego rękach
15' Kolejny rzut rożny dla Olimpii. Dośrodkowanie w pole karne, piłkę wybili gospodarze. Piłkarze Olimpii domagali się odgwizdania rzutu karnego za zagranie futbolówki ręką przez jednego z zawodników Pogoni. Sędzia tę sytuację ocenił jednak inaczej - od bramki rozpocznie Klebaniuk
12' Ciekawe zagranie Wawrzynowicza w pole karne. Czujni jednak grudziądzanie
10' Dośrodkowanie padło łupem jednego z piłkarzy drużyny gospodarzy. Wybił piłkę w kierunku środka pola, zażegnując niebezpieczeństwo
9' Dobry strzał Kurowskiego sprzed pola karnego. Klebaniuk odbił piłkę poza końcową linię boiska. Za chwilę grudziądzanie wykonają rzut rożny
5' Gra toczy się na razie głównie w środku pola