Juniorzy z kraju i Europy rywalizowali w wyścigu kolarskim o Puchar Prezydenta Grudziądza. Wygrał torunianin [zdjęcia]

Piotr Bilski
od 16 lat
Zakończył się czterodniowy XXXII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów UCI o Puchar Prezydenta Grudziądza i V Memoriał Eugeniusza Gryndy. Kolarze ścigali się na trasach naszego regionu. Pokonali w sumie ponad 385 km. W klasyfikacji końcowej, pierwsze podium zdobył Marceli Pera z SMS-u Toruń. Kolejno uplasowali się Davis Gludavs z Łotwy i Duńczyk, Daniel Brockhoff.

XXXII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów UCI o Puchar Prezydenta Grudziądza i V Memoriał Eugeniusza Gryndy rozpoczął się 28 kwietnia i trwał do 1 maja.

• I etap: Gruta- Łasin (102,7 km).
  • II etap Lisewo-Chełmża (99,5 km).
  • III etap: Świecie (98 km).
  • IV Etap Grudziądz (85 km).

Najlepszym zawodnikiem Kujawsko - Pomorskiego, a także Grudziądza - został Igor Włodarczyk z ALKS „Stal” Grudziądz.

W zawodach wzięło udział ponad 170 kolarzy. Oprócz reprezentantów Polski, ścigały się też ekipy z Niemiec, Łotwy, Litwy, Ukrainy, Indonezji, Węgier, Bułgarii, Czech, Danii, Gruzji oraz Finlandii.