Kacper Skibicki, wychowanek Pomowca Kijewo Królewskie i były piłkarz Olimpii Grudziądz, strzelił gola w meczu Legia - Lech

Kacper Skibicki podpisał kontrakt z Legią Warszawa na początku 2019 roku
Kacper Skibicki podpisał kontrakt z Legią Warszawa na początku 2019 roku fot. legia.com
Kacper Skibicki, który na początku 2019 roku został wykupiony z Olimpii Grudziądz przez Legię Warszawa, zdobył ważnego gola w klasyku Legia - Lech.

Kacper Skibicki pochodzi z Chełmna. Jest wychowankiem Pomowca Kijewo Królewskie, z którego w 2017 roku trafił do juniorskiej drużyny Olimpii Grudziądz. Następnie grał w drugiej drużynie grudziądzkiego klubu, skąd szybko przebił się do pierwszego zespołu.

Młody piłkarz występował na drugoligowych boiskach i dzięki dobrej postawie został dostrzeżony przez ekstraklasowe drużyny. Już na początku 2019 roku został piłkarzem Legii Warszawa, która wypożyczyła pomocnika z powrotem do Olimpii. Później Skibicki był wypożyczony do Pogoni Siedlce. Wiosną trafił do drugiej drużyny Legii, a kilka dni temu, rozpoczął treningi z pierwszym zespołem stołecznego klubu.

19-latek nie czekał długo na debiut w pierwszej drużynie Legii. Wszedł na boisko w 59. minucie meczu "Wojskowych" z Lechem Poznań, gdy jego drużyna przegrywała 0:1. Niespełna dziesięć minut młody pomocnik strzelił bardzo ważnego gola, dającego remis i przedłużającego szansę gospodarzy na zdobycie kompletu punktów. Ostatecznie, dzięki bramce w Lopesa w doliczonym czasie gry, Legia wygrała mecz 2:1.