Klaudia Poliwczak (MKS Start Grudziądz) wygrała finał z mistrzynią Polski

Klaudia Poliwczak - zawodniczka MKS Start Grudziądz zwyciężyła w finale w kat. 63 kg. Była bardzo zadowolona, gdyż stoczyła ciężką walkę z Patrycją Pelińską, mistrzynią Polski Nadesłane
Klaudia Poliwczak (MKS Start Grudziądz) wygrała walkę finałową w kat. 63 kg podczas Turnieju Miast Kopernikańskich. Pokonała Pelińską, mistrzynię Polski. Jubileuszowy, 25. turniej rozegrano w ringu MKS Start przy ul. Konarskiego.

W 25. Turnieju Miast Kopernikańskich w ringu Startu Grudziądz walczyło 84 kadetów (w tym 42 dziewczęta).

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się pięściarka MKS Start Grudziądz, Klaudia Poliwczak. Pokonała Patrycję Pelińską (Kaczor Boks Team Wałbrzych), mistrzynię Polski. Sędziowie nie byli jednomyślni, ale większość z nich uznała, iż przewagę miała Poliwczak.
Klaudia Poliwczak uznana też została za najlepszą zawodniczkę województwa kujawsko-pomorskiego w tych zawodach, a jej walka z Pelińską za najładniejszy pojedynek finałowy turnieju.

Kazimierz Kiczyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego i prezes MKS Start Grudziądz był zadowolony z postawy grudziądzanki i w ogóle z poziomu walk w turnieju: - Obserwowaliśmy wyrównane walki dobrze wyszkolonych zawodników. Frekwencja, jak na schyłek roku, była całkiem dobra. Przyjechali do Grudziądza liczący się pięściarze. Turniej był też dużym wyzwaniem organizacyjnym. Wszystko wypadło bardzo dobrze.

W Turnieju Miast Kopernikańskich najlepszym klubem był BKS Skorpion Szczecin, zaś najlepszym wśród okręgów - Zachodniopomorski Okręgowy Związek Bokserski.

Turniej był jednocześnie zaliczany do Pucharu Polski Kadetów. Najlepszym klubem w rywalizacji kadetów był Champion Włocławek.