Koronawirus w Kujawsko-Pomorskiem - raport na żywo

redakcja

Wideo

Zobacz galerię (3 zdjęcia)
Koronawirus w województwie kujawsko-pomorskim. Najnowsze informacje na temat walki z epidemią w regionie. Podajemy na bieżąco komunikaty władz wojewódzkich, samorządowych oraz służb sanitarnych. Poniżej najważniejsze informacje, liczba zakażonych, zalecenia dla mieszkańców.

Uwaga seniorzy! >> TUTAJ << znajdziecie numery telefonów, gdzie możecie uzyskać pomoc w regionie.

Zapytaj eksperta w temacie koronawirusa - kliknij poniżej i zadaj pytanie w interaktywnym wywiadzie.

Koronawirus. Zapytaj eksperta

Aktualizacja 1 kwietnia

17.50 Mogilno

Jak poinformował dziś (1 kwietnia) starosta Bartosz Nowacki, w powiecie mogileńskim wykryto drugi przypadek pacjenta z koronawirusem. Więcej >>tutaj<<

17.20 Żnin

Koronawirus w żnińskim szpitalu? Są pewne podejrzenia i na razie stan tzw. zawieszenia. Szpital w Żninie czeka na wynik testu. Będzie jasne, czy pacjentka z oddziału wewnętrznego jest zarażona koronawirusem. Więcej >>tutaj<<

16.37 Toruń

Oddział Hematologii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu został zamknięty. Wszystko przez koronawirusa, którego wykryto u jednej z pacjentek. Od osób przebywających na tym oddziale, czyli od 9 pracowników szpitala oraz od 25 pacjentów, zostały pobrane wymazy. Oczekujemy na wyniki badań, które w tym momencie są przeprowadzane w Bydgoszczy. Więcej >>TUTAJ<<

15.06 Aleksandrów Kujawski

Mieszkańcy Aleksandrowa Kujawskiego nie pójdą do urn 5 kwietnia. Prezes Rady Ministrów podjął decyzję o zmianie daty przedterminowych wyborów na burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego. Więcej: >> tutaj <<

14.52 Bydgoszcz

Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny Bydgoszczy pilnie poszukuje techników elektroradiologii, techników sterylizacji, lekarzy radiologów, anestezjologów i pielęgniarek.

14.48 Bydgoszcz

Na ulice Bydgoszczy wróciły skutery blinkee.city. W celu zwiększenia bezpieczeństwa mają być one dezynfekowane przy każdym przeglądzie oraz wymianie baterii. Dodatkowo serwisanci dezynfekują elementy pojazdów napotkanych na terenie miasta, a w bagażnikach pojazdów można znaleźć jednorazowe czepki. Operator blinkee.city zdecydował się również przekazać 10 procent całkowitej wartości przychodów z przejazdów na bydgoską służbę zdrowia.

14.45 Bydgoszcz

Oszuści nie próżnują i co rusz, wymyślają nowe sposoby wyłudzenia pieniędzy. Dwoje seniorów z bydgoskich Wyżyn zostało oszukanych metodą „na koronawirusa”. Każdy z nich przekazał przestępcom po prawie 50 tys. zł. Przestępcy podszywają się pod policjantów i każą zostawić pieniądze w wiacie śmietnikowej, tłumacząc, że gotówka musi być poddana obowiązkowej dezynfekcji z uwagi na epidemię koronawirusa.

Aktualizacja 1 kwietnia

13.28 Kujawsko-Pomorskie

Trwa walka z epidemią. Na pierwszej linii frontu są pielęgniarki, lekarze i ratownicy. Brakuje im kremów do rąk zniszczonych środkami odkażającymi. Rossmann przekaże ponad 82 tys. kremów do rąk szpitalom walczącym z koronawirusem (około 1000 na placówkę).

9.58 Bydgoszcz

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy została zdezynfekowana i funkcjonuje już normalnie. 15 strażaków nadal przebywa na kwarantannie w ośrodku w Łubiance. Przypomnijmy, że podczas pełnienia służby z poniedziałku na wtorek okazało się, że jeden ze strażaków, który jest także ratownikiem medycznym miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Wszyscy strażacy, którzy profilaktycznie objęci są kwarantanną, czują się dobrze i nie mają żadnych objawów zakażenia koronawirusem. Wyniki testu strażaka-ratownika medycznego nie są jeszcze znane.

9.00 Włocławek

Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski na wideokonferencji poinformował o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem we Włocławku. Chodzi o młodą, 23-letnią kobietę. Przebywa w kwarantannie.

Aktualizacja 31 marca

18.50 Kujawsko-Pomorskie

Obecnie w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 76 przypadków zakażenia koronawirusem.

Jak informuje Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego aktualna sytuacja w regionie przedstawia się następująco -
Stan na 31.03.2020:

 • - liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –76
 • - liczba osób hospitalizowanych – 75
 • - liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8867
 • - liczba osób objętych nadzorem – 1500
 • - liczba pobranych próbek – 2046

18.17 Aleksandrów Kujawski

Sześć osób tylko w poniedziałek ukarała mandatami aleksandrowska policja za nieprzestrzeganie zakazu gromadzenia się. Osoby te gromadziły się pod jednym ze sklepów. Jeden z mężczyzn nie przyjął mandatu, twierdząc, że „nie robi nic złego”. W jego przypadku policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci przypominają, że obowiązuje zakaz grupowania się więcej niż 2 osób. Wszyscy Ci, którzy ewidentnie wykazują rażące lekceważenie prawa muszą liczyć się z konsekwencjami i karą grzywny.

16.45 Kujawsko-Pomorskie

 • W województwie kujawsko-pomorskim na dzień 31 marca 2020 kwarantanną objęte są 8143 osoby, natomiast nadzorem epidemiologicznym - 1543 - poinformował Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego. Najwięcej osób objętych jest kwarantanną w miastach i powiatach: Świecie - 822 osoby, Toruń - 805 osób, Lipnie - 718, Włocławku - 705, Bydgoszczy - 632. Najmniej w Mogilnie - 191.

15.50 Jabłonowo Pomorskie

Grzywna do 5 tys. zł grozi młodym ludziom, którzy złamali zakaz gromadzenia się i pili razem alkohol w Jabłonowie Pomorskim. W poniedziałek przy ul. Rynek policjanci zastali grupę 5 osób w wieku od 20 do 42 lat. Młodzi ludzie które jak gdyby nigdy nic stali blisko siebie, pili alkohol i zaśmiecali teren, a dyskutując używali przy tym wulgaryzmów. Wniosek o ich ukaranie trafi teraz do sądu.

15.30 Toruń

W Toruniu od 1 kwietnia 2020 r. do odwołania wprowadza się zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 11, 22, 27 i 31. Ponadto uruchomione zostały dodatkowe, dublujące kursy na linii nr 10 i 24. Zmiany te wprowadzane są w związku z ograniczeniami w przemieszczaniu się wprowadzonymi w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Zmiany dotyczą dni roboczych w godzinach międzyszczytowych, tj. od 8:00 do 13:00 oraz szczytu popołudniowego, w których odnotowano bardzo małe wykorzystanie, wprowadzane są ograniczenia w kursowaniu tych linii.

Dodatkowe kursy uruchomione będą natomiast w godzinach szczytu na liniach, gdzie pasażerów jest dużo. I tak uruchomione zostały dodatkowe dublujące kursy na linii nr 10 i 24 ukierunkowane na przewóz do i z pracy na godz. 6:00, 14:00 i 22:00.

15.10 Kujawsko-Pomorskie

Kolejne 4 osoby zakażone koronawirusem w regionie. W sumie w Kujawsko-Pomorskiem odnotowano 76 potwierdzonych przypadków.

O szczegółach informuje Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego:

 • Siedemdziesiąta trzecia osoba to mężczyzna w starszym wieku z Bydgoszczy, obecnie przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy jego stan jest dobry,
 • Siedemdziesiąta czwarta osoba to mężczyzna w sile wieku z powiatu żnińskiego, obecnie przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry,
 • Siedemdziesiąta piąta osoba to mężczyzna w sile wieku z powiatu świeckiego, który wrócił z zagranicy, obecnie przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry,
 • Siedemdziesiąta szósta osoba to mężczyzna w sile wieku z Torunia, który wrócił z zagranicy, obecnie przebywa w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu, jego stan jest średni.

14.54 Sępólno Krajeńskie

W Sępólnie Krajeńskim policja podjęła interwencję wobec czworga osób, które nie przestrzegały zasad bezpieczeństwa wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa.
Dyżurny sępoleńskiej policji w sobotę został poinformowany, że w rejonie „starej plaży” grupują się młode osoby, które spożywają alkohol. Mundurowi zastali na miejscu trzech mężczyzn (22, 23 i 27l.) i kobietę (18l.) Policja poinformowała ich, że zostanie skierowany przeciwko nim wniosek o ukaranie do sądu oraz nakazali przestrzeganie obowiązujących przepisów.
Policjanci przypominają, że obowiązuje zakaz grupowania się więcej niż 2 osób. Wszyscy, którzy ewidentnie wykazują rażące lekceważenie prawa muszą liczyć się z konsekwencjami i karą grzywny.

14.44 Kujawsko-Pomorskie

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w regionie. Są to kolejne 4 osoby.

Mamy 83 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje po godz. 14:30 Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 70-letniej kobiety zakażonej koronawirusem, która była hospitalizowana w Tychach.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2215/32 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

13.56 Bydgoszcz

W kwarantannie przebywa 14 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy. Czekają na wyniki badań strażaka, który miał styczność z osobą chorą na COVID-19. - Strażak ten pełni również służbę w systemie ratownictwa medycznego. Podczas wizyty domowej miał kontakt z pacjentem, u którego dopiero później stwierdzono zakażenie koronawirusem - mówi kp. Karol Smarz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. - Informacja o wynikach badań tego pacjenta była znana w poniedziałek. W związku z tym strażak został skierowany przez sanepid do kwarantanny domowej, obecnie czeka na pobranie próbek.

Rzecznik dodaje, że 14 strażaków, którzy mieli kontakt z kolegą, zostało odizolowanych w ośrodku szkolenia w Łubiance (powiat toruński), który został przystosowany do tego celu. - - Jest to odizolowanie profilaktyczne - dodaje kpt Karol Smarz. - Trwa również dezynfekcja jednostki. Strażacy, którzy przyszli do pracy we wtorek zostali skierowani do sąsiednich jednostek. W niczym nie zakłóca to naszej pracy. Mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie.

13.05 Toruń

Radni skupieni w Klubie KO toruńskiej Rady Miasta apelują do rządu o zmianę terminu wyborów prezydenckich. Ich zdaniem forsowanie terminu 10 maja 2020 r. "jako terminu przeprowadzenia powszechnych wyborów na funkcję Prezydenta RP, w sytuacji ogólnokrajowej kwarantanny i walki z koronawirusem, Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej odczytuje jako działanie ze wszech miar nieodpowiedzialne. Działanie ukierunkowane na obronę tylko politycznego interesu, kosztem zdrowia i życia milionów Polek i Polaków" - piszą w swoim apelu.

Klub PO toruńskiej Rady Miasta apeluje też do prezydenta Torunia, aby wystąpił on - wraz z radą - do odpowiednich instytucji państwowych, aby podjęły działania w celu zmiany terminy wyborów. Jak podkreślają radni, gdyby wybory prezydenckie odbyły się w terminie, mogłoby to spowodować tragiczne konsekwencje dla mieszkańców miasta.

Aktualizacja, 30 marca 2020

20:25

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz informuje, że poza 72 potwierdzonymi przypadkami koronawirusa w regionie, 73 osoby są hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia, 8143 osób jest objętych kwarantanną, a 1543 nadzorem epidemiologicznym.18:08 Kujawsko-Pomorskie

W naszym województwie osoby zakażone przebywają w: Szpitalu Zakaźnym w Grudziądzu (5 osób, 3 w stanie dobrym i 2 w średnim), Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno- Zakaźnym w Bydgoszczy (13 osób, 12 w stanie dobrym i 1 w średnim), Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy (1 osoba w stanie średnim) oraz Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu (1 osoba w stanie dobrym). Ponadto, 52 osoby zakażone przebywają w kwarantannie domowej.

16:58 Kujawsko-Pomorskie

Wojewoda wspólnie z marszałkiem województwa oraz prezydentem Torunia podjęli współprace z Toruńskimi Zakładami Materiałów Opatrunkowych. Firma produkuje maseczki, które w najbliższych dniach trafią m.in. do przychodni w województwie kujawsko-pomorskim.

15:55 Kujawsko-Pomorskie

Wśród nowych zakażonych 8 osób pochodzi z powiatu toruńskiego, 8 z powiatu brodnickiego, 5 z powiatu bydgoskiego, 3 z powiatu lipnowskiego, a jedna osoba mieszka w powiecie włocławskim. Stan wszystkich 25 osób jest dobry. Potwierdzono przypadki choroby dwójki dzieci - jeden z chłopców mieszka w powiecie lipnowskim, a drugi w brodnickim. Większość osób przebywa w domach, a po jednej osobie przetransportowano do szpitali w Toruniu i Grudziądzu.

15:37 Kujawsko-Pomorskie

Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski poinformował o tym, że jest 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie w województwie zakażone są 72 osoby a 5 osób wyzdrowiało.15:28 Włocławek

Prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski, jako pierwszy samorządowiec w naszym województwie mówi, że wyborów 10 maja 2020 r. w mieście nie przeprowadzi.

14:59 Bydgoszcz

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane: 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą: 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 19 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

Liczba zakażonych koronawirusem: 1984, 26 osób zmarło.

14:30 Bydgoszcz

Edward Hartwich, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy informuje, że mimo postępowania epidemiologicznego jednostka pracuje. Nie zamknięto żadnego oddziału.

14:00 Bydgoszcz

Kończy się wideokonferencja premiera Mateusza Morawieckiego z marszałkami województw. W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy jest marszałek Piotr Całbecki, zaproszeni również zostali Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy i Michał Zaleski, prezydent Torunia.

12:55 Bydgoszcz

Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego w radio PiK poinformował o kolejnych dwóch zakażeniach koronawirusem – tym razem dotyczy to pracowników Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy.

12:40 Bydgoszcz

Firma Carrefour podjęła decyzję o objęciu Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Bydgoszczy bezpośrednią pomocą żywnościową. Pomoc trafi bezpośrednio z hipermarketów przy ul. Fordońskiej, Jana Pawła II oraz Skarżyńskiego. Do szpitala regularnie będą dostarczane najpotrzebniejsze produkty żywnościowe, w tym jedzenie, napoje i kosmetyki.

12:30 Bydgoszcz

Dobrodzielnia Wisła w Fordonie nie przerywa udzielania pomocy! Otworzy drzwi dzięki Ireneuszowi Nitkiewiczowi, radnemu Bydgoszczy, który dostarczył potrzebującym zapas pasztetu w puszkach oraz fasolki w słoikach.

11:10 województwo kujawsko-pomorskie

Do samorządów lokalnych w całym regionie trafia właśnie druga transza – 10 tysięcy sztuk - masek przeciwwirusowych, produkowanych przez Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych (TZMO). Zostaną w nie wyposażeni m.in. pracownicy służby zdrowia i opieki społecznej oraz obsługa transportu publicznego. Redystrybucję koordynuje Urząd Marszałkowski.

Urząd Marszałkowski przez kilka zbierał zapotrzebowania ze wszystkich 144 urzędów miast i gmin oraz 19 starostw powiatowych Kujaw i Pomorza. Pierwsza transza, 10 tysięcy masek, trafiła w ubiegłym tygodniu do pięciu największych miast - Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia – oraz starostw powiatowych w całym regionie – wszystkich, które zapotrzebowanie złożyły. Redystrybucja odbywa się zgodnie z najpilniejszymi potrzebami.

Najpilniejsze potrzeby powinny zostać zaspokojone w ciągu 2-3 tygodni.

11:10 województwo kujawsko-pomorskie

Podajemy aktualne informacje dotyczące osoby objęte kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym w poszczególnych powiatach województwa kujawsko-pomorskiego. Stan na 30 marca 2020 r.

10:15 Świecie

Nowy Szpital w Świeciu dziękuje za maseczki i chętnie przyjmie kolejne. Fundacja Makowo w Świeciu, mieszkanki Grupy, a także wiele anonimowych osób zaangażowało się w szycie maseczek ochronnych. Na Facebooku powstała grupa Kociewianki Szyją Maseczki. Nowy Szpital w Świeciu przyjmie każdą pomoc i dziękuje za okazywane wsparcie.

Szpitalowi można też pomóc wpłacając datki na nr konta: 35 8367 0000 0420 3843 1410 0001 z dopiskiem „Pomoc dla szpitala”.

10:00 Aleksandrów Kujawski

Złamanie kwarantanny w regionie. 67-latek wyszedł do sklepu, nic nie robiąc sobie z obowiązkowej kwarantanny. Grozi mu do 30 tys. zł grzywny, a o jego losie zdecyduje sąd.

Aktualizacja, 29 marca 2020

20:19 Kujawsko-pomorskie

Stan na dzień 29.03.2020 r.:

 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie: 47,
 • liczba osób hospitalizowanych: 79,
 • skumulowana liczba osób w kwarantannie: 7783,
 • liczba osób objętych nadzorem: 1614.

19:12 Sępólno Krajeńskie

Trzecia niedziela bez udziału wiernych w kościele daje się finansowo we znaki parafiom. Na dzisiejszej mszy proboszcz sępoleńskiej fary zachęcał do składania ofiar. Jak mówił, na koszty utrzymania parafii.

Henryk Lesner, proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Sępólnie: - W związku z ograniczeniem obecności wiernych na mszy św. i braku ofiar z kolekty proszę o składanie ofiar na koszty utrzymania parafii: pensje pracowników, ZUS, podatek, energię elektryczną. To już trzecia taka niedziela, a oszczędności się kończą.

17:53 Bydgoszcz

Trwa akcja „Kocham więc Służę”, w ramach której wolontariusze oferują swoje wsparcie osobom schorowanym, seniorom w prostych, codziennych czynnościach, jak zrobienie zakupów, wykupienie leków, wyjście z psem na spacer czy wyrzucenie śmieci. Przede wszystkim jednak organizatorzy zachęcają do tego, by otworzyć oczy – zobaczyć czy wokół nas ktoś nie potrzebuje pomocy.

 • Nasza akcja często nie dociera do osób starszych, które nie mają internetu, konta w social mediach, nie usłyszą o niej w ogłoszeniach parafialnych – apelują organizatorzy.
  Osoby potrzebujące pomocy, proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 516 722 771.

Koordynatorem akcji jest Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” wraz ze wspólnotami GPS i 4don4Lord.

15:55 Kujawsko-Pomorskie

Jak poinformował rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego, kolejnych 10 zakażonych osób to:

 • Trzydziesta ósma osoba to starszy mężczyzna z Włocławka, przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry.
 • Trzydziesta dziewiąta osoba to kobieta w średnim wieku z Włocławka, przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest dobry.
 • Czterdziesta osoba to kobieta w średnim wieku z Bydgoszczy, przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest dobry.
 • Czterdziesta pierwsza osoba to mężczyzna w średnim wieku z Bydgoszczy, przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry.
 • Czterdziesta druga osoba to kobieta w średnim wieku z Bydgoszczy, przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest dobry.
 • Czterdziesta trzecia osoba to starsza kobieta z Bydgoszczy, przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest dobry.
 • Czterdziesta czwarta osoba to kobieta w średnim wieku z Bydgoszczy, przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest dobry.
 • Czterdziesta piąta osoba to kobieta w średnim wieku z Bydgoszczy, przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest dobry.
 • Czterdziesta szósta osoba to młoda kobieta z Bydgoszczy, przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest dobry.
 • Czterdziesta siódma osoba to mężczyzna w średnim wieku z Bydgoszczy, przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry.

14:51 Kujawsko-Pomorskie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 54 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych wynikiem testów laboratoryjnych. Dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego.
Zmarła także kolejna osoba zakażona koronawirusem. Ja informuje MZ, 82-letni mężczyzna był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Zmarł w szpitalu w Raciborzu.
Łączna liczba potwierdzonych zakażeń to 1771, w tym 20 przypadków śmiertelnych.

13:59 Bydgoszcz

Pięć przypadków zakażenia koronawirusem wśród personelu Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy potwierdza Kamila Wiecińska, rzeczniczka szpitala.
U jednego z pracowników kliniki neurochirurgii wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 potwierdził się w piątek po południu. Wszczęto dochodzenie epidemiologiczne. Przebadani zostali wszyscy pozostali pracownicy, a także pacjenci kliniki i osoby, które mogły mieć z nimi kontakt. Wynik potwierdził się u czterech pracowników. Ze względu na zaistniałą sytuację, przyjęcia do kliniki zostały wstrzymane. Jednak pacjenci, którzy przebywają już na oddziale, mają zapewnioną opiekę.

***

Aktualizacja, 28 marca 2020

19:54 Kujawsko-Pomorskie

Stan na dzień 28.03.2020 r.:

 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 37.
 • liczba osób hospitalizowanych – 74.
 • liczba osób aktualnie w kwarantannie – 7394.
 • liczba osób objętych nadzorem – 1694.

16:00 Bydgoszcz

Dziś w godzinach porannych policjanci otrzymali zgłoszenie o dużym skupisku ludzi na targowisku w Fordonie. Na miejsce udali się funkcjonariusze z ruchu drogowego oraz służby patrolowe. Jak poinformowała nas podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy, kupujący ignorowali wydawane przez megafon komunikaty. Dopiero po długich rozmowach i przyjeździe kolejnego patrolu, mieszkańcy zaczęli stawać w większych odstępach od siebie. Interwencja trwała do około godz. 12.

Policjanci rozmawiali także z kierownictwem targowiska. Sporządzona została odpowiednia dokumentacja.

Podobne tłumy można dziś było spotkać też na innych targowiskach, m.in. na Bartodziejach i Kapuściskach. Policjanci apelują do mieszkańców o rozsądek.

15:15 Bydgoszcz

Rowerowa Stolica Polski 2020 przełożona. Druga edycja rywalizacji, organizowanej z inicjatywy Bydgoszczy, miała odbyć się w maju, jednak ze względu na epidemię koronawirusa kręcić kilometry dla swych miast rowerzyści będą tak jak w zeszłym roku - we wrześniu.10:15 Kujawsko-Pomorskie

180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieli. Rząd przygotował wsparcie dla samorządów na zakup sprzętu elektronicznego dla uczniów i nauczycieli. Od najbliższej środy (1 kwietnia) samorządy będą mogły wnioskować o pieniądze na laptopy, tablety – a jeśli jest taka potrzeba - także na mobilny dostęp do internetu. Ten sprzęt ma trafić do domów najbardziej potrzebujących, które mają braki, gdzie jest problem z dostępem do nauki.

Sprawdź koniecznie szczegóły

9:18 Bydgoszcz

 • Mamy 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje w sobotę (28 marca) Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1436/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

O kolejnych czterech osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim poinformował także Adrian Mól, Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

 • Trzydziesta czwarta osoba to mężczyzna w sile wieku z powiatu mogileńskiego, przebywa w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu, jego stan jest dobry.
 • Trzydziesta piąta osoba to kobieta w sile wieku z powiatu nakielskiego, przebywa w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu, jej stan jest dobry.
 • Trzydziesta szósta osoba to mężczyzna w starszym wieku z powiatu bydgoskiego, przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry.
 • Trzydziesta siódma osoba to mężczyzna w starszym wieku z powiatu bydgoskiego, przebywa w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu, jego stan jest średni stabilny.

***

Aktualizacja, 27 marca 2020

18:55 Bydgoszcz

W regionie mamy w sumie 33 przypadki zakażenia koronawirusem, natomiast osób hospitalizowanych jest 67 - wynika z najnowszego raportu urzędu wojewódzkiego w Bydgoszczy, a dotyczącego sytuacji zagrożenia koronawirusem na terenie województwa (to stan na piątek, 27 marca, na godz. 14.00). W kwarantannie przebywają 6683 osoby, natomiast objętych nadzorem zostało 1851 osób. Ponadto pobrano 1413 próbek.

18:00 Bydgoszcz

W Kujawsko-Pomorskiem są już 33 osoby zakażone koronawirusem (stan na godzinę 18.00 w piątek). - Jedna osoba starsza jest w stanie ciężkim, stabilnym, a jedna osoba w stanie średnio ciężkim, reszta osób jest w dobrym stanie - mówi Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda. W regionie jest już ponad 6 tys. osób, które znajdują się w kwarantannie - domowej lub zbiorowej. Ponadto 64 osoby są hospitalizowane.

17:07 Bydgoszcz

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy to kolejna bydgoska lecznica, która prosi o pomoc w trudnym czasie walki z koronawirusem. W szpitalu potrzebne są m.in. maski chirurgiczne, gogle, przyłbice. Poniżej pełna treść apelu.14:00 Kujawsko-Pomorskie

W Kujawsko-Pomorskiem są pierwsze dwa ośrodki wytchnieniowe dla personelu pięciu kujawsko-pomorskich szpitali znajdujących się na pierwszej linii walki z koronawirusem. Zostały zorganizowane w Górznie (ośrodek edukacji ekologiczna Wilga) i Przysieku (hotel Daglezja i domy mobilne, zakupione przez samorząd województwa w czasie walki ze skutkami nawałnic parę lat temu). Wszystkie koszty pobytu pokrywa samorząd województwa. Na lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych czeka 70 miejsc w 1-osobowych pokojach z łazienkami, chociaż można przyjąć tutaj jednocześnie nawet 100 osób.

- Zakładamy, że ośrodek w Przysieku będzie służył jako miejsce krótkich pobytów (noclegowych, na przykład po dyżurze w szpitalu), natomiast Górzno jako miejsce 2- czy 3-dniowych pobytów po dłuższych okresach wytężonej pracy - informują w urzędzie marszałkowskim.

Aktualizacja, 26 marca 2020

18:23 Kujawsko-Pomorskie

Dzienny raport na temat koronawirusa w regionie
31 – liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2
59 – osoby hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia
6115 – liczba objętych kwarantanną
1845 – liczba objętych nadzorem epidemiologicznym
1303 – liczba pobranych próbek (228 w ciągu 24 godzin)

18:18 Bydgoszcz

Kolejna firma przyłącza się do finansowego wsparcia dla Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. Grupa kapitałowa IMMOBILE przekazała lecznicy 100 tysięcy złotych.16:05

Marszałkowskie instytucje kultury oferują m.in. wirtualne zwiedzanie, audycje poświęcone wystawom prac malarskich, lekturę ciekawych artykułów i wywiadów o sztuce, historii, etnografii i dawnych rzemiosłach. Swoją ofertę online prezentuje Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Muzeum Etnograficzne w Toruniu, Galeria Wozownia w Toruniu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna - Książnica Kopernikańska w Toruniu, Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa.
Szczegóły i linki: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/35549-kultura-w-trybie-online

14:40, Kujawsko-Pomorskie

Z myślą o osobach starszych, które w obecnej sytuacji pozostają w domach, Urząd Marszałkowski przygotował kolejny projekt. Każdy, kto ma ciekawe książki, którymi chce podzielić się z seniorami, może je zostawić w specjalnych kartonach. Książki należy przynosić tylko przy okazji wyjścia do sklepu czy apteki bądź spaceru z psem.

 • Skutki zawieszenia działalności instytucji kultury, w tym bibliotek, odczuwają także seniorzy. Pragniemy umożliwić im dalsze korzystanie z tej formy spędzania czasu, jaką jest obcowanie z literaturą. Dlatego w ramach naszej akcji osoby starsze otrzymają książki prosto do domu – mówi marszałek Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.
  Specjalnie oznakowane kartony znajdują się przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu przy placu Teatralnym 2 i przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 73 oraz przed filiami: w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 9, we Włocławku przy ul. Bechiego 2, w Inowrocławiu przy ul. Dworcowej 115, w Grudziądzu przy ul. Waryńskiego 4.
  W celu zachowania najwyższych środków ostrożności książki będą naświetlane promieniowaniem ultrafioletowym. Książki trafią m.in. do podopiecznych dziennych domów opieki, którzy obecnie, dzięki współpracy Urzędu Marszałkowskiego i żołnierzy Wojsk Ochrony Terytorialnej otrzymują do domów bezpłatne posiłki. W kolejnym etapie książki będą dostarczane do samorządów lokalnych, które zajmą się ich rozdystrybuowaniem na swoich terenach.

14:10 Kujawsko-Pomorskie

Kolejna firma wspiera lekarzy, pielegniarki i pacjentów w bydgoskich szpitalach

W związku z epidemią koronawirusa, firma Remondis przekazała wsparcie materialne dla Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii. Centrum pulmonologiczne w Bydgoszczy, podobnie jak Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny, przyjmuje pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Firma Remondis przekazała lecznicy 100 sztuk gogli oraz 30 sztuk fartuchów ochronnych z odpowiednim atestem. – Dostęp na rynku do tego typu materiałów ochronnych jest dzisiaj mocno utrudniony. Jako regionalny oddział dzielimy się tym co mamy z bydgoską służbą medyczną. Wraz ze wsparciem materialnym przekazujemy im wielki szacunek oraz słowa uznania za wysiłek i ofiarna pracę – mówi Leszek Pieszczek, Członek Zarządu Remondis Bydgoszcz Sp. z o. o.

13:35 Kujawsko-Pomorskie

Sesja sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego zaplanowana na poniedziałek, 30 marca, została odwołana.

"Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, stale wzrastającą liczbę zachorowań, mając na uwadze zalecenia w zakresie unikania sytuacji sprzyjających rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a także w trosce o zdrowie radnych oraz pracowników Kancelarii Sejmiku i urzędu, podjęta została decyzja o odwołaniu poniedziałkowej (30 marca) sesji sejmiku. O nowym terminie sesji poinformujemy tak szybko, jak to będzie możliwe" - pisze w komunikacie Andrzej Mazur, dyrektor Kancelarii Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

13:30 Toruń

Stowarzyszenie CISTOR przygotowuje się do akcji szycia maseczek ochronnych, które będą rozdawane mieszkańcom Torunia. - W związku z tym zwracamy się z ogromną prośbą do osób, które mają niepotrzebne, ale sprawne maszyny do szycia oraz zbędne materiały bawełniane i lniane, które mogą zostać wykorzystane do szycia maseczek o przekazaniem ich nam. My to na pewno wykorzystamy. Będziemy Wam bardzo wdzięczni! - mówi Elżbieta Tkaczyk ze Stowarzyszenia CISTOR.

Chętni mogą dzwonić pod numer tel.: 56 654 69 61.

9:30 Kujawsko-Pomorskie

Potwierdzono cztery kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w regionie. Chorzy to kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu włocławskiego oraz dzieci: chłopiec i dziewczynka z powiatu bydgoskiego. W sumie zakażonych jest już 31 osób w kujawsko-pomorskiem.25 marca 2020

21:05 Kujawsko-Pomorskie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 20 kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce. 3 z nich dotyczą naszego regionu. To oznacza, że dziś na Kujawach i Pomorzu odnotowano 5 nowych przypadków. W sumie jest ich już 27.18:35 Kujawsko-Pomorskie

Adrian Mól rzecznik, wojewody kujawsko-pomorskiego, poinformował, że na godz. 14.00 w naszym regionie zanotowano:

 • skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie - 24.
 • liczba osób hospitalizowanych - 41.
 • skumulowana liczba osób aktualnie w kwarantannie - 5501.
 • liczba osób objętych nadzorem - 1763.
 • liczba pobranych próbek - 1075

15:45 Kujawsko-Pomorskie

Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed oszustami, którzy wysyłają SMS-y dotyczące obowiązkowych szczepień na #koronawirus i nakłaniających do płatności. W treści takiej wiadomości można przeczytać: "RP informuje o obowiązkowych szczepieniach na koronawirusa. Szczepienia zaczną się 20.03.2020 r. Koszt 10 zł, opłać, aby uniknąć kolejek". Dalej w treści podany jest link. Resort zdrowia na swoim Facebooku informuje, że są to fake newsy i pod żadnym pozorem nie należy klikać w przesłane linki.

14:54 Bydgoszcz

Bydgoscy strażnicy miejscy rozpoczęli kontrole miejskich placów zabaw pod kątem ewentualnego gromadzenia się osób w tych miejscach. Z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców, miejsca te zostały zamknięte dla użytkowników decyzją władz miejskich. Od dziś (25 marca) kontrole prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej zostały rozszerzone na wszystkie place zabaw oraz przyszkolne obiekty sportowe. Mają one charakter informacyjny oraz prewencyjny. Z przeprowadzonych dotychczas ponad 70 kontroli wynika, że mieszkańcy przestrzegają obecnie obowiązujących przepisów.

13:45 Kujawsko-Pomorskie

Jak poinformował Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego w naszym regionie są kolejne potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie są to 24 osoby

 • Dwudziesta trzecia osoba zakażona to mężczyzna w młodym wieku z powiatu bydgoskiego, który wrócił z zagranicy. Obecnie przebywa w kwarantannie domowej. Jego stan jest dobry.
 • Dwudziesta czwarta osoba zakażona to z kolei kobieta w młodym wieku z powiatu bydgoskiego, która wróciła z zagranicy, także przebywa w kwarantannie domowej. Jej stan jest dobry

.

13: 28 Kujawsko-Pomorskie

Wzrosła liczba osób, które w naszym regionie złamały zasady kwarantanny. Jeszcze trzy dni temu takich osób w województwie kujawsko-pomorskim było 30. Teraz jest ich o 9 więcej. Wobec 34 osób policja prowadzi postępowanie z art. 116 Kw. w sprawie o wykroczenie. Wszyscy, którzy nie stosują się do zaleceń muszą liczyć się z konsekwencjami.

12:00 Kujawsko-Pomorskie

Bank Pocztowy wprowadza możliwość zawieszenia rat kapitałowych przy spłacie kredytów i pożyczek gotówkowych oraz hipotecznych. O tzw. wakacje kredytowe można wnioskować zdalnie - za pośrednictwem systemu bankowości internetowej bądź przez infolinię. Bank zapewnia, że nie będzie pobierał żadnych opłat w związku z udzieleniem prolongaty. Zawieszenie rat kapitałowych możliwe jest na okres od 1 do 6 miesięcy - o długości zadecyduje sam klient, który w tym czasie spłacać będzie należne za ten okres odsetki. Bank nie będzie pobierał żadnych opłat w związku z udzieleniem prolongaty, a możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych dostępna jest do odwołania.

***
Aktualizacja, 24 marca

15:28 Bydgoszcz

Poseł Magdalena Łośko (Koalicja Obywatelska) napisała interpelację do marszałka Piotra Całbeckiego, w której radzi, żeby w szpitalu dziecięcym w Bydgoszczy zamiast całkowitego zakazu odwiedzin zezwolić rodzicom na przebywanie z dziećmi ale jednocześnie wprowadzić zakaz opuszczania przez nich tej placówki.

14:45 Powiat Brodnicki

Mężczyzna z gminy Zbiczno jest pierwszą osobą z powiatu brodnickiego, u której potwierdzono zarażenie koronawirusem. Informację o pierwszym przypadku zarażenia w powiecie brodnickim udało nam się nieoficjalnie uzyskać już dziś rano. Według nieoficjalnych informacji, trzy osoby z rodziny, mające kontakt z zarażonym mężczyzną pracują w brodnickim SITS-ie. Spółka ta jest jednym z większych przedsiębiorstw w Brodnicy. Co zatem z pracownikami firmy, w której pracowali mężczyźni? Więcej: >> tutaj <<

14:38 Kujawsko-Pomorskie

Mamy kolejny potwierdzony przypadek koronawirusa w Kujawsko-Pomorskiem. Ministerstwo Zdrowia przekazało taką informację. Mówi o 25 nowych osobach w Polsce, które otrzymały pozytywny wynik testów laboratoryjnych, w tym o jednej właśnie z naszego regionu. To mężczyzna w starszym wieku z powiatu brodnickiego. Wrócił z zagranicy, przebywa w kwarantannie domowej. Jego stan jest dobry. Teraz, już łącznie z tym mężczyzną, są w naszym województwie 22 osoby zakażone koronawirusem.

13:45 Chełmno

Są 2 przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie chełmińskim. Nieoficjalnie wiadomo, że zakażone są kobieta i jej córka, nastolatka. Niedawno miały wrócić z Hiszpanii. Tymczasem lokalny Sanepid nabiera wody w usta i nie przekazuje informacji o tych przypadkach. - Dlaczego Sanepid ukrywa to przede mną? - zastanawia się Krzysztof Wypij, wójt gminy Chełmno. - Powinienem mieć informację i móc podjąć działania w kierunku dopilnowania, by te osoby nie opuszczały miejsca kwarantanny, jak i zadbać, by miały wszystko, czego potrzebują. W wojewódzkim Sanepidzie odmówili odpowiedzi – kierując nas do rzecznika wojewody. Od niego odpowiedź też nie dotarła.

12:25 Bydgoszcz

Do bydgoszczan objętych kwarantanną trafi woda. Przekazał ją Tomasz Kucharczyk reprezentujący drużynę koszykówki kobiet Artego Bydgoszcz oraz Basket25. Kucharczyk uznał, że ze względu na przedwcześnie zakończony sezon sportowcy nie będą potrzebowali takich zapasów wody mineralnej. Po uzgodnieniu z policją na Szwederowie i tutejszym ośrodkiem pomocy społecznej zdecydował więc, że mineralkę dostaną bydgoszczanie. Ponad 500 butelek wody trafi teraz do każdego potrzebującego odbywającego kwarantannę.

11:55 Pakość

Policja wystąpi do sądu z wnioskiem o ukaranie 64-letniego mieszkańca Pakości za złamanie zasad kwarantanny. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, sprawa dotyczy burmistrza Pakości, który wrócił z wakacji w Egipcie. - To jest nagonka na moją osobę. To polowanie na czarownice. Czuję się zaszczuty - mówi nam z kolei burmistrz.

Aktualizacja, 23 marca

20:30 Kujawsko-Pomorskie

Dwudziesta pierwsza osoba zakażona to kobieta w średnim wieku z powiatu bydgoskiego, wróciła z zagranicy, przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest dobry - poinformował Adrian Mól, Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

20:05 Bydgoszcz

Dzienny raport o Koronawirusie podał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 • 21 – liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2
 • 38 – osoby hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia
 • 3903 – liczba objętych kwarantanną
 • 1632 – liczba objętych nadzorem epidemiologicznym
 • 678 – liczba pobranych próbek

18:15 Bydgoszcz

Do 30 kwietnia Sąd Okręgowy w Bydgoszczy odwołał wszystkie terminy rozpraw i posiedzeń w postępowaniach, które nie mają charakteru pilnego.

16:20 Bydgoszcz

Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Borowicza w Bydgoszczy otrzyma od Kolejowych Zakładów Łączności w Bydgoszczy 200 kilogramów świeżych owoców. Pierwsze 60 kilogramów trafi do szpitala już dziś. - Wiemy, że owoce to dobry wybór. Wszyscy powinniśmy w tym okresie szczególnie zadbać o swoją odporność, dodatkowe porcje witamin przydadzą się nie tylko pacjentom, ale również pracownikom szpitala. Musimy ich wspierać, przecież to właśnie oni opiekują się nami w tym trudnym czasie. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni – podkreśla Krzysztof Magierowski, Prezes Zarządu Kolejowych Zakładów Łączności sp. z o.o.

15:00 Bydgoszcz

Do siedziby Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy nie ma po co przyjeżdżać - gmachy urzędu są otwarte jedynie dla urzędników. Sprawy załatwić można wyłącznie telefonicznie, drogą e-mailową i pocztą tradycyjną. Starostwo pracuje, ze względu na epidemię, w skróconych godzinach - od 8.00 do 14.00.

14:20 Bydgoszcz

Drużyna koszykówki kobiet Artego Bydgoszcz ze względu na przedwcześnie zakończony sezon nie wykorzysta zgromadzonych zapasów wody mineralnej. Przekazała ją więc objętym kwarantanną.

13:00 Bydgoszcz

Od rana tłumy ludzi czekają przed wejściem do Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ulicy Grudziądzkiej by zgłosić narodziny dziecka i zarejestrować auto. Urzędnicy podkreślają, że czas odwołania zajęć szkolnych i pracy zdalnej niektórzy potraktowali jako okazję do załatwienia zaległych spraw urzędowych. W zeszłym tygodniu pod urzędem kłębiły się tłumy petentów.

12:20 Kujawsko-Pomorskie

Bydgoski Festiwal Operowy w tym roku nie odbędzie się - informuje Opera Nova. Przypomnijmy, 27. edycja festiwalu miała się rozpocząć 25 kwietnia i potrwać do 10 maja.

8:55 Kujawsko-Pomorskie

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dwa z nich to osoby z naszego regionu. W sumie już 20 osób zaraziło się koronawirusem w kujawsko-pomorskiem.

Aktualizacja, 22 marca

23:14 Chełmno

Zarażenie koronawirusem stwierdzono u dwóch osób z powiatu chełmińskiego. Jak udało nam się nieficjalnie dowiedzieć, to matka i córka, które niedawno wróciły z Hiszpanii. Więcej: >> tutaj <<

18:37 Kujawsko-Pomorskie

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki przesłał dane na temat koronawirusa. Pochodzą one z godziny 14.
skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 18.
liczba osób hospitalizowanych – 38.
skumulowana liczba osób aktualnie w kwarantannie – 3109
liczba osób objętych nadzorem – 1514

17:50 Polska

Ostatnie dane z Polski na godzinę 17:50. Ministerstwo Zdrowia informuje: "Mamy 64 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego".

17:18 Bydgoszcz

Jak wynika z nieoficjalnej informacji, którą otrzymaliśmy, od piątku miejsca pracy nie może opuszczać personel oddziału ortopedii w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy. Oddział został wyłączony i odizolowany w związku z podejrzeniem styczności pracowników z żołnierzem 1. Wojskowego Szpitala Polowego w Bydgoszczy (o sprawie informujemy TUTAJ). Mundurowi tej jednostki zostali objęci kwarantanną po tym, kiedy u jednego z nich w piątek zdiagnozowano zakażenie SARS-CoV-2. Czekamy na oficjalne stanowisko 10. szpitala wojskowego w tej sprawie.

16:00 Bydgoszcz

Prezesi Związku Miast Polskich i Unii Metropolii Polskich wystąpili do Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej. Zwracają uwagę, że w obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego, prawidłowa realizacja przez samorządy wyborów prezydenckich będzie zagrożona. - Czujemy się w obowiązku zwrócenia uwagi, że w okolicznościach zaistniałego zagrożenia epidemicznego, ich prawidłowe zrealizowanie, przy jednoczesnym zachowaniu sztywnych terminów kalendarza wyborczego, będzie zagrożone - wskazują samorządowcy.

14:40 Bydgoszcz

Żołnierze 1. Wojskowego Szpitala Polowego w Bydgoszczy zostali poddani kwarantannie, bo u jednego z nich stwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak ustaliliśmy, chodzi o mężczyznę, który na początku pierwszego tygodnia wrócił z pobytu w sanatorium. We wtorek wieczorem miał podwyższoną temperaturę, a w środę gorączka była już wysoka. Od tamtego dnia - jak zapewnia rzeczniczka szpitala polowego, mjr Iwona Manos, mężczyzna nie miał już kontaktu z innymi żołnierzami, bo "przebywał na urlopie". Z kolei żołnierze zarzucają dowódcy, że zapobiegliwie nie oddelegował ich ze służby. "Informacja do żołnierzy od oficera wojskowej medycyny prewencyjnej o tym, że mają poddać się kwarantannie, wpłynęła w niedzielę".

Czytaj także

14:37 Wąbrzeźno

Zgodnie z najnowszymi informacjami przekazanymi przez Krzysztofa Maćkiewicza, starostę wąbrzeskiego dziś (22.03.) o g. 12 kwarantanną było objętych 98 osób z powiatu wąbrzeskiego.
Oznacza to, że tylko w ciągu ostatniej doby kwarantanną w powiecie zostało objętych kolejnych 25 osób. Z kolei nadzorem sanitarnym nadal objętych jest 20 osób. - Ze względu na szczególną sytuację zagrożenia epidemią apeluję o zachowanie rygorów bezpieczeństwa sanitarnego i bezwzględne stosowanie się do wszelkich zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej - zwraca się do mieszkańców w oficjalnym komunikacie starosta wąbrzeski i dodaje, że na bieżąco będzie przekazywać mieszkańcom komunikaty o ewentualnych zmianach liczby osób objętych kwarantanną i nadzorem sanitarno-epidemiologicznym.

12:30 Kujawsko-Pomorskie

Rośnie liczba śmiertelnych przypadków w Polsce. W niedzielę, 22 marca, przed godziną 12.30 Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane na temat SARS-CoV-2. Obecnie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 563. W sumie zmarło już 7 osób (wszystkie spoza regionu). Zdanych przekazywanych przez resort wynika, że dziś nie odnotowano jeszcze żadnego przypadku zakażenia w woj. kujawsko-pomorskim. Aktualne dane ministerstwo podaje co kilka godzin.9:11 Kujawsko-Pomorskie

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane na temat zakażeń SARS-CoV-2. - Mamy 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród nowych zarażonych nie ma przypadków z naszego regionu. Obecnie liczba osób zakażonych koronawirusem w całej Polsce wynosi 547.

Aktualizacja, 21 marca

20.47 Kujawsko-Pomorskie

W sobotę potwierdzono 111 nowych przypadków zakażenia kornawirusem w Polsce. Najnowsza aktualizacja przyszła około godziny 20.30 - Mamy 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podało wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Najnowsze potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego i po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 536. Zmarło 5 osób.
Liczba zakażonych w województwie kujawsko-pomorskim wzrosła do 18.19:12 Kujawsko-Pomorskie

W sobotę potwierdzono już 67 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. 2 z tych przypadków potwierdzono w naszym regionie.

13:30 Kujawsko-Pomorskie

Kolejna osoba zakażona w Kujawsko-Pomorskiem. Ministerstwo Zdrowia informuje łącznie o 13 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 z woj. podlaskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. "W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 452/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - wynika z informacji resortu zdrowia.10:30 Pakość

Burmistrz Pakości Zygmunt Groń poinformował, że jest w trakcie kwarantanny. Tłumaczy na Facebooku, że wrócił z urlopu w Egipcie. Wyjechałem na urlop w czasie, kiedy nie było u nas takiego zagrożenia zakażenia koronawirusem jak teraz - informuje. Więcej: >> tutaj <<

08:46 Kujawsko-Pomorskie

Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę, 21 marca, najnowsze dane na temat liczby zakażeń w Polsce. Od rana potwierdzono 14 nowych przypadków, w tym jeden w woj. kujawksko-pomorskim. W sumie liczba zakażonych w regionie wzrosła więc do 15.

 • Piętnasta osoba zakażona to kobieta w sile wieku, od 15.03 przebywa w kwarantannie, jej stan jest dobry - poinformował wojewoda kujawsko-pomorski, Mikołaj Bogdanowicz.

***

20 marca

20:30 Kujawsko-Pomorskie

Ministerstwo Zdrowia podało informacje o nowych przypadkach zarażenia w Polsce. Nie ma wśród nich osób z naszego województwa. Tym samym liczba zarażonych w regionie wynosi 14.
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi obecnie 425. Pięć osób zmarło

20:25 Bydgoszcz

Dziewięć osób z ekipy bydgoskiej TVP trzeba było poddać kwarantannie - podał portal "Gazety Wyborczej". Przeprowadzały one wywiad z zakażonym wiceministrem rolnictwa Ryszardem Kamińskim.

18:20 Bydgoszcz

Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski, przedstawił dzienny raport o koronawirusie w województwie. 14 to liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2; 37 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia; 2066 – liczba objętych kwarantanną; 2518 – liczba objętych nadzorem epidemiologicznym.

18:05 Toruń

"Pracownik Urzędu Miasta Torunia, u którego podejrzewano zarażenie koronawirusem został przebadany. Nie stwierdzono u niego wirusa COVID-19" - poinformował na Facebooku Michał Zaleski, prezydent Torunia.

16:20 Bydgoszcz

"Informuję o kolejnych trzech osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim" - stwierdził przed chwilą na swoim profilu na Facebooku wojewoda kujawsko-pomorski, Mikołaj Bogdanowicz.
* dwunasta osoba zakażona to mężczyzna w sile wieku, wrócił z zagranicy, przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, jego stan jest dobry
* trzynasta osoba zakażona to mężczyzna, wrócił z zagranicy, przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, jego stan jest dobry
* czternasta osoba zakażona to starszy mężczyzna, przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry13:00 Włocławek

Nowe informacje w sprawie pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem we Włocławku. Mężczyzna niedawno wrócił z Francji. Szczegóły w materiale poniżej:

Czytaj więcej

11:40 Włocławek

Jest pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem we Włocławku.

Czytaj więcej w materiale na wloclawek.naszemiasto.pl

Czytaj więcej

11:00 Kujawsko-Pomorskie

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk podał podczas porannej rozmowy w TVP Info, że jeden z wiceministrów resortu rolnictwa jest zakażony koronawirusem. Okazało się to w czwartek 19 marca. Teraz na kwarantannie przebywa całe kierownictwo ministerstwa. Dokumenty wymagające podpisu trafiają pod drzwi mieszkania ministra Ardanowskiego. Dowiedzieliśmy się z kręgów bliskich ministerstwu, że chodzi o wiceministra Ryszarda Kamińskiego. To on ma być zarażony koronawirusem. Kwarantanną jest objęta część ministerstwa. Nieoficjalnie wiemy, że Ryszard Kamiński czuje się dobrze.

Materiał oryginalny: Koronawirus w Kujawsko-Pomorskiem - raport na żywo - Gazeta Pomorska

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

A
Asd

Czytam czytam i nigdy z matematyki nie bylem orłem ale jakby nie liczyć coś tu śmierdzi. Ciekaw jestem ile wykonano testów - moze 14 i stąd liczba " chorych" oficjalnie ciekawe ilu chorych jest tak naprawdę tak gdyby wykonywac testy wszystkim podejrzanym obietych kwarantanna i nadzorem i wszystkich " przyjmowanych" w przychodniach - przez telefon moze stąd taka różnica pomiędzy Polska a Włochami . Włosi walczą z wirusem i badają wszystkich a my ... No cóż "inni mogą się od nas uczyć" jak to mówił "nasz" premier uczyliśmy Francuzów posługiwania sie sztućcami to nauczymy świat walczyć z wirusem

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3