Krzysztof Buczkowski powalczy w finale o Złoty Kask

FIAŁ
Tylko jeden zawodnik z Kujaw i Pomorza powalczy 14 kwietnia w Tarnowie o Złoty Kask. Do Małopolski uda się Krzysztof Buczkowski.

Buczkowski wygrał w Bydgoszczy jeden z turniejów kwalifikacyjnych Złotego Kasku. - Udało mi się wygrać zawody w Bydgoszczy, a z turniejów kwalifikacyjnych liczy się awans - przyznał Buczkowski.

Jaki jest cel zawodnika MRGarden GKM-u Grudziądz w finale? - Sześć pierwszych miejsc jest premiowanych kwalifikacjami Grand Prix bądź Mistrzostw Europy, więc to jest mój cel - mówi zawodnik grudziądzkiego zespołu.

Na liście startowej tarnowskiego finału jest szesnastu zawodników. Trzech z nich - Piotr Pawlicki, Maciej Janowski i Bartosz Zmarzlik, jako uczestnicy cyklu Grand Prix zostali zwolnieni z udziału w kwalifikacjach.

Lista startowa finału Złotego Kasku
Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra)
Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław)
Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
Michał Szczepaniak (Polonia Piła)
Krzysztof Buczkowski (MRGarden GKM Grudziądz)
Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra)
Damian Baliński (ŻKS ROW Rybnik)
Krystian Pieszczek (Falubaz Zielona Góra)
Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów)
Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów)
Mateusz Szczepaniak (Betard Sparta Wrocław)
Norbert Kościuch (Polonia Piła)
Janusz Kołodziej (Unia Tarnów)
Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów)
Piotr Pawlicki (Unia Leszno)
Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)

Rezerwowi
Sebastian Ułamek (Włókniarz Częstochowa)
Szymon Woźniak (Betard Sparta Wrocław)

Wczoraj, odbył się ostatni turniej kwalifikacyjny Złotego Kasku. Na torze w Częstochowie, z kompletem punktów wygrał Piotr Protasiewicz, a awans do finału wywalczyli także Jędrzejak, Drabik i Michał Szczepaniak. Rezerwowym w finale będzie Ułamek. Odpadli dwaj zawodnicy Get Well Toruń: Kacper Gomólski zajął szóste miejsce - 8 pkt. (2,1,3,1,1), a Paweł Przedpełski był dziesiąty - 6 pkt. (1,1,0,1,3).

Ze turnieju kwalifikacyjnego w Bydgoszczy awansowała najlepsza czwórka: Buczkowski, Dudek, Baliński, Pieszczek, a w Krakowie pięciu najlepszych: Kasprzak, Prz. Pawlicki, Kościuch, Mat. Szczepaniak i Kołodziej.