Krzysztof Maksel ze Stali Grudziądz czwarty na świecie! W Hongkongu uciekł mu medal

Maryla Rzeszut
Krzysztof Maksel (Stal Grudziądz, kadra Polski sprinterów torowych) zajął 4. miejsce w mistrzostwach świata w Hongkongu, w wyścigu na 1 km ze startu zatrzymanego.  Zabrakło mu... 0,095 sek. do medalu
Krzysztof Maksel (Stal Grudziądz, kadra Polski sprinterów torowych) zajął 4. miejsce w mistrzostwach świata w Hongkongu, w wyścigu na 1 km ze startu zatrzymanego. Zabrakło mu... 0,095 sek. do medalu ALKS Stal Grudziądz
Krzysztof Maksel w kwalifikacjach wykręcił drugi czas! Ale w walce o medal mistrzostw świata w Hongkongu, w wyścigu na 1 km ze startu zatrzymanego, był minimalnie wolniejszy. Zabrakło mu... 0,095 sek. do brązu.

Znalazł się tuż za podium. Krzysztof Maksel wywalczył 4. miejsce w wyścigu na 1 kilometr ze startu zatrzymanego w ostatnim dniu torowych mistrzostw świata w Hongkongu.

Kolarz Stali Ocetix-Iglotex Grudziądz - Krzysztof Maksel (zwycięzca Pucharu Świata w wyścigu na 1 km) należał do faworytów w tej konkurencji, miał szanse na medal mistrzostw świata.

W kwalifikacjach poszło mu znakomicie: Maksel uzyskał drugi czas 1:00.611, co zapowiadało walkę o podium.
W drugim swoim biegu Maksel pojechał jednak minimalnie wolniej, uzyskał czas 1:01.143 i zajął czwarte miejsce.
Zabrakło mu... 0,095 sek. do brązowego medalu.

Złoto zdobył Francois Pervis 1:00.714 (Francja), przed ex aequo Czechem, Tomasem Babkiem i Francuzem, Quentinem Lafargue 1:01.048.

Krzysztof Maksel, kolarz Stali Grudziądz, podobnie jak polska drużyna sprinterska (grudziądzcy torowcy - Maksel, Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk oraz zawodnik Piasta Szczecin Maciej Bielecki) musieli zadowolić się 4. miejscem, choć podium mistrzostw świata było o przysłowiowy błysk szprychy.

Ostatniego dnia MŚ startowała również Natalia Rutkowska, w wyścigu punktowym (21. miejsce).
Mistrzostwa świata zakończyły zmagania w konkurencji madison, w której Daniel Staniszewski i Alan Banaszek wywalczyli 11. miejsce.
Polacy w mistrzostwach świata w Hongkongu zdobyli więc dwa medale.

Złoty zdobył Adrian Tekliński w scratchu i brąz Wojciech Pszczolarski w wyścigu punktowym.